• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rychlosť pripojenia a celková funkčnosť
#21
(30.05.2020, 07:21)duo4k Napsal(a): aktuálna rýchlosť prehrávania z kra .

Ahoooj

Tak som sa dnes doobedu dopracoval k factory reset...

Potvrdené -je to v boxe každopádne ...
Som celý box spravil odznova samozrejme,že som sa tiež bál ,že nabehne čínskz ,ale nabehol anglicky a hneď som zmeral cez oklu ,potom kodi ,cinema a meranie vždy aj na wifi aj na lan 35 Mbps zhruba

Potom som nahodil kody do pc a spustil test cez cinemu okolo obeda a 181Mbps ... takže nie je o čom
  Odpovědět
#22
@"caribicorama" ja s nvidia shield tv 2017 nemam problem Big Grin ale ja mam oprtiku od telekomu ten 1Gbps dam bez "problemov" https://www.speedtest.net/my-result/d/193271505 .... ale ono to nieje len o rychlosti pripojenia. Ono je v tom dolezity kazdy kusok siete no a siet moze byt len tak rychla ako je rychli najslabsi kusok. Takze zbytocne by som mal optiku od telekomu s 1Gbps pripojenim, ak by som pouzival nejake shitne kable, alebo wifi. wifi 5G mi da max. 300Mbps, takze pouzivam vsade kde sa da LAN. Na byte som pouzival Powerline kde som dal 200Mbp a bol som spokojny, ked som potom pred par rokmi isiel stavat dom, tak som si povedal, ze do siete investujem, kedze internet zivi. V obyvacke mam 10 x CAT6A ... takze mam tam velmi vela volnych slotov na pripajanie ved pocitajme:
1) TV
2) STB (od telekomu) - tento nieje pripojeny do LAN, ale kabel potrebuje na IPTV
3) konzola
4) nvidia
5) planujem pripojit aj receiver (ale zatial nemam taky, ktory by mal LAN)
6) philips hue
7) asus LYRA

no a kolko mi ich zostalo? Big Grin moc nie, ze?
v racku mam potom 2x24portove switche ktore maju priepustnost 48Gbps
no a potom mam este router ... vyhodil som tplink od telekomu a dal som si tam asus router a 1Gbps portom. 

v celom dome je 5km LAN ... snad ma nekradli chlapci ked tie kable natahovali Big Grin
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#23
@caribicorama

Info, niekde bude zrada, pretoze mam rovnaky HW,t.j:

UPC 500/30 Mbps

Tanix tx9 pro, vorke z6 plus (identicke boxy) pripojene beznym ftp kablom k routru UPC (compal) , realna rychlost na speedtest.net 500-520/29-30 Mbps pravidelne, reálne cez speedtest.net (server telekom BA). Oba boxy na standardnom androide 7.1

Kodi 18.7/SC test rychlosti v SC - test. subor 31MB optika, namerane v zavislosti na test serveri v intervale 160-280Mbps na oboch boxoch

Lokalita: LV

PS. Este ma napadlo... Aku pamät ma tvoj box?

Existuje verzia 2/16 GB ma iba 100Mbps LAN, 3/32GB verzia ma 1000Mbps LAN kartu
Nexbox A95X, 2 GB + 16 GB, AndroidTV (atvXperience), Kodi 18.7,//Beelink GT1, 2 GB+16 GB, Android 7.1.2, Kodi 18.7
Tanix TX9 Pro, 3 GB + 32 GB, Android 7.1.2, Kodi 18.6//Vorke Z6 Plus, 3 GB + 32 GB, Android 7.1.2, Kodi 18.7
X96 Max Plus, 4 GB + 32 GB, Android 9, Kodi 18.7
  Odpovědět
#24
Ahoooj

Tak díky moc za tvoje vysvetlenie a hlavne čas - ktorého isto nemáš navyše ...

Aby som upresnil svoju situáciu -
Vymanil som operátora zo slovanetu na UPC ,aby som mal hlavne rýchlejšie pripojenie - čo mám 500/30 ,lebo slovanet mal max 100/30 ...
Mám net pripojený cez koaxiál do routra od UPC ,z neho ide lan do - telky,zosiku ,TAnix TX 9 pro  a Ďalší do 1GB switcha a odtiaľ do pc a do druhej izby lan a v druhej izbe je ďalši switch 1GB a z neho ide do boxu H96max+ a do pc
 
V obývačke kde je pripojený aj tanix -priami do UPC routra aj PC namerám v pc 450-500 a na mobile cez wifi niekedy aj cez 400 cez oklu , v telke nenamerám nič ,lebo je webos a oklu tam nedám ,ale v tom tanixe či už cez wifi ,alebo lan max 35-40 a ešte mi v ňom wifi analyzer apka vzpíše ,že 5GH wifi no support  ( pričom samotný tanix sa tvári v nastaveniach že wifi 5GH má ) AIDA 64 analyzovala tanix a pri sieťovke ani nezistila čo je zač ....
Tak mi osobne vychádza ,že jediný problém je ten nešťastný tanix ,bu´d nebude mať čo má mať ,alebo nestíha ,alebo je nejaký šáhnutý ... inak už to nevidím , kúpil som ho ako druhý ,lebo rvý ,čo mám v spálni je H96 max a na tom som zasa zistil že nemá výstup na zvuk iný ako 2.0 - čo mi dosť vadilo ,pretože v obývačke je slušný zosik a chcel som si vychutnať plnú kvalitu zvuku ...

Dúfam ,že až budem mať nVidu shield ,tak by malo byť všetko ok ,net by mohol stačiť ako 500 a ak predsa bude problém ,tak potom jedine UPC -a ich router ....
  Odpovědět
#25
nebude problém  s rovnakým kanálom ?


Přiložené soubory Miniatury
   
♕♕♕♕
  Odpovědět
#26
NVIDIA Shield

Tak som dnes nahodil nvidiu ,šlape bezvadne ....

Za posledné dni som skontroloval všetky káble ,všetky pripojenia a môžem s istotou povedať ,že káble sú OK -lan -5e ,HDMI 2.1 ,rýchlosť 500 MB ,takže problém bol každopádne v android boxe ...

No každopádne teraz namerám v Cineme min 180 ,ale aj napriek tomu ,že sinema je fakt svižná ,super ,no cez cinemu žiadny 4K film nepozriem ...niečo sekne po minúte ,niečo sa rozbehne a po chvíľke úplne vyhodí do menu , niečo každých 15 sekúnd zastane ,proste stále vypísuje -rýchlosť zdroja príliš pomalá na plynulé sledovanie ...
Takže mne to vychádza asi tak -4K - nepozerateľné ...

Pri ostatných aj vidím ako si dopredu naťahuje časovú os prehrávania ...

A ešte jedna perlička - ak zapnem hneď kodi a sinemu a dám zmerať ,tak mi vypíše aj 400 rýchlosť ..., no po nejakých pokusoch pozerania 4k ak zmerám ,tak už je tam 180 rýchlosť ,ale aj tá už by 4K mala stíhať -no nestíha ...

takže -telka pripojená podľa zosiku " premium content " - kvalitný HDMI , z routra 5e lan , rýchlosť nameraná v cineme 180-min ... rýchlosť pripojenia lan na router 500 MB ,ale 4 K -  je asi budúcnosť ... možno raz budú fungovať ...

Inak - všetci čo majú full HD a to aj pozeraju - 5-10GB filmy stereo na telke - žiadny problém všetko ok ...
  Odpovědět
#27
Nerozumiem tomu, prečo ti to tak seká na 4K,mám doma Telekom optiku XL, najviac mi to na SC nameralo cca 90Mbps a 4K pozerám v pohode a to aj 50GB streamy, teda pokiaľ nie je úplná špička. Dnes som malej púšťal rozprávku Up, cca o 20:00 4KHDR10 12GB a celé sme to dopozerali bez jediného seku. A to mam ešte aj Android TV od Sony KD-55XG8596, ktorý sa nemôže so shieldom ani len rovnať. Nečítal som vlákno, ale skúšal si zdvihnúť video buffer?
  Odpovědět
#28
(04.06.2020, 20:15)caribicorama Napsal(a): NVIDIA Shield

Tak som dnes nahodil nvidiu ,šlape bezvadne ....

Za posledné dni som skontroloval všetky káble ,všetky pripojenia a môžem s istotou povedať ,že káble sú OK -lan -5e ,HDMI 2.1 ,rýchlosť 500 MB ,takže problém bol každopádne v android boxe ...

No každopádne teraz namerám v Cineme min 180 ,ale aj napriek tomu ,že sinema je fakt svižná ,super ,no cez cinemu žiadny 4K film nepozriem ...niečo sekne po minúte ,niečo sa rozbehne a po chvíľke úplne vyhodí do menu , niečo každých 15 sekúnd zastane ,proste stále vypísuje -rýchlosť zdroja príliš pomalá na plynulé sledovanie ...
Takže mne to vychádza asi tak -4K - nepozerateľné ...

Pri ostatných aj vidím ako si dopredu naťahuje časovú os prehrávania ...

A ešte jedna perlička - ak zapnem hneď kodi a sinemu a dám zmerať ,tak mi vypíše aj 400 rýchlosť ..., no po nejakých pokusoch pozerania 4k ak zmerám ,tak už je tam 180 rýchlosť ,ale aj tá už by 4K mala stíhať -no nestíha ...

takže -telka pripojená podľa zosiku " premium content " - kvalitný HDMI , z routra 5e lan , rýchlosť nameraná v cineme 180-min ... rýchlosť pripojenia lan na router 500 MB ,ale 4 K -  je asi budúcnosť ... možno raz budú fungovať ...

Inak - všetci čo majú full HD a to aj pozeraju - 5-10GB filmy stereo na telke - žiadny problém všetko ok ...
preboha ale to je problem z kra.sk serveri nestihaju, neverim ze niekedy aj budu. Ved sa to tu pise uz od pametneho apriloveho dna, ked sa vsetko dosralo. Ja mam tiez Nvidiu a silny net a niekedy film ide aj 30 GB, niekedy seka a zhasina aj 2GB, je to stale o nicom, vzdy idem pozerat zo strachom, ze ci to vydrží.
  Odpovědět
#29
Noo 12GB ide v pohode ,záleží na tom aký titul a ako píšeš samozrejme v akom čase ( ale taká veľkosť je aj pri niektorých full hd ... ) takže podľa mňa 4k až tak od 20GB ,no samozrejme naj sú tie okolo 50GB .... zajtra skúsim aj b iných časoch ,doobedu ,cez obed ,poobede a uvidíme ... Večer je to samozrejme zbytočné ,to tak predpokladám že môže ísť niečo okolo 10- 15 GB.
Ja v podstate chcem mať len všetko funkčné tak ako má byť ,tak vlastne ani nič dokopy nepozerám ( to čo som chcel som už pozrel .... niekedy som hodne sťahoval ,tak mám asi 7TB nasťahované ,len už sa mi nechce ťahať ...)
Neviem ,či má zmysel pri Nvidii navyšovať buffer - tam by to robilo keď som pozeral tak nejak okolo 200mega a to neviem či by to pomohlo - o tom to v nvidii asi nie je - tá šlape ako má ... Skôr servre z logických dôvodov nestíhajú ... Možno až na to nebude toľko času a všetci už budeme musieť makať ako kedysi ,tak to už možno pöjde a bude stíhať ... - len môj názor ...
  Odpovědět
#30
Ziadne take ked budeme robit vsetci,a vecer o 20h to nejde a podobne útechy . pred aprílom to islo aj ked vsetci pozerali... to je o inom.
  Odpovědět
#31
Milosko : pocas pandemie nesli ani HD programy pozerat ..
  Odpovědět
#32
Zdravím Vás,
Hra o trůny
Android Box / SC / KRA .... nedá se dívat bez sekání v HD kvalitě, zkoušel jsem to doma a na dalších dvou místech - dokonce jsem zkoušel dva různé účty
Enigma2 / SC / KRA ... to samé

Android Box / SC2 / WS .... funguje normálně - testováno na třech místech

mám takový pocit jakoby KRA nedávala dostatečnou rychlost, či snad ji omezovala.
je tu někdo z KRA, kdo by dokázal odpovědět?
či je nějaké řešení pro laika?
díky
  Odpovědět
#33
Hra o truny  2019 The last watch 
pozerám na Enigma 2 rýchly test 8GB 1920x1080P 
žiadny problém ak chceš test na seriál daj csfd ale konkrétne epizody kde máš problém ak vobec dáky je o čom pochybujem
   

ešte jeden test 08x06 CZ dabing 5,61GB žiadny problém , tak si sa regol dnes zdržal si sa tu 6 minut a stihol si si poplakať 
nejde nejde mrzne mrzne ---- všetko ide nič nemrzne tak si ten črepník nastav poriadne alebo kontaktuj internetového poskytovatela nazdar  Cry

   
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#34
jsem tu několik dní, ale registraci jsem udělal dnes.
ted jsem sedel u TV a :
03x07 - 7,03GB - moc seká
03x07 - 4,69GB - seká méně ale nejde sledovat
03x07 - 818 MB - OK
vše O2 50mbi (real 48) kabel
vše na Enigmě - android box tu ted nemám, nicméně jsem kontaktoval tchána s kabelem 100mbi (real64) a ten samý efekt
neměl jsem ted moc čas testovat ostatní (Webshare, Hellspy), aty tam ráno problém nebyl..... Vylučovací metodou chybu vidím u KRA, proto jsem se tu registroval a vznesl dotaz.
  Odpovědět
#35
Ha tu máš problém O2 50mb problémový net provider
potrebuješ min 100MB a asi zmeniť aj providera všeobecne O2 uberá dáta na výkend
03x07 ti dám test ,počkaj chvílku

----------- edit -------------
test 7,03GB pozitívny žiadny problém ,problém máš v net
na enigme si skus dať v nastavení rtmp bufer 15000 ms a viac ale či ti to pomože neviem ,podla mna slabý net 

   
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#36
díky, ale furt je tu ta realita, že streamy z jiných úložisek jedou dobře. I na SC vše fungovalo OK než se to začalo sosat z KRA. Víš, kdyby to nedělal android box a enigma současně, hledal bych téměř z jistotou chybu u providera.
Ted mám mnoho práce, ale v červenci se to pokusím rozmotat
  Odpovědět
#37
Može byť ale je rozdiel či ti tečie stream rychlosťou 15MB/s čo je kvalita
alebo rýchlosťou 4MB/s z iných uložisk ,každopádne 50MB máš málo , to je všetko
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#38
jak jsem psal, v červenci vyzkouším a dám vědět, pěknou neděli
  Odpovědět
#39
Nápodobne skus ešte router ,chcelo by to dačo lepšie
napr mikrotik ,lebo to čo dostaneš od providera ak podpíšeš viazanosť je china shit za pár eury
peknu nedelu
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#40
tak som sa na tú rýchlosť pozrel .  aktuálna ako je na  obrázku .
dá sa to  aj oje . . . . ak máš  stream cinema pod E2 . ak máš cez kodi máš smolu.


Přiložené soubory Miniatury
   
♕♕♕♕
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)