• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96 Max Plus 4/32 a 4/64
#1
Zdravím, mám u seba X96 Max Plus 4GB/32GB.

Box má rovnaký hardware (okrem interného storage) ako verzia 4GB/64GB.

Je v porovnaní s mojim starým Fantec 4KS7000 (čo je rebrandovaný A95X F2) rýchlejší, ale trocha viac sa zahrieva. Wifi ide mimoriadne dobre (2x2 MIMO, spravilo mi 400-500MBit cez dve steny), LAN je gigabitový. Firmware update je cez OTA, ešte sa mi to ale oproti 4KS7000 nezapieklo. Negatívom je, že zdroj nepríjemne piští. Keďže je to 5V/2A, kúpil som si dobíjací USB kábel na Amazone a dobíjam to z obyčajnej dobíjačky - teraz je to fajn. Trochu irituje hodinový display, ktorý je veľmi malý a sa musí vždy načítať s netu, lebo box nemá interné hodiny s batériou. Tu by podľa mna stačila obyčajná power LED.
A95X F3 Slim (4GB/64GB), X96 Max Plus (4GB/32GB)
  Odpovědět
#2
Dik za info mam na ceste 2ks. 4/64Gb chcel by som sa spytat ci si tam skusal coreelec alebo len povodny android ?
  Odpovědět
#3
CoreELEC na tom v pohode pôjde. Nové CPU S905X3 je fakt super jednoznačne odporúčam nahradil som ním môj predchádzajúci box v ktorom som mal S912
  Odpovědět
#4
Kúpil som si ešte aj A95X F3 Slim 4/64. Musím konštatovať, že sa mi A95X F3 páči. Nevýhodou oproti X96 Max Plus je 100Mbit LAN vs 1 Gbit LAN  a iba 1 WiFi anténa. Na druhej strane je úplne tichá, zdroj nijak nepiští a IR diaľkové ovládanie je praktickejšie a má lepší dosah. Výhodou obidvoch je nízka cena. Ak chce niekto lacnejší box, tak jednoznačne odporúčam A95X F3 Slim.
A95X F3 Slim (4GB/64GB), X96 Max Plus (4GB/32GB)
  Odpovědět
#5
V dnešnej dobe keď je už podporovane v CoreELEC nove CPU S905X3 nemá zmysel kupovať žiaden box ktorý má len 100MB sieťovku. V plugine je veľa obsahu na ktorý už 100MB sieťová karta nestačí. Pred poslednou aktualizáciou CoreELEC to bolo iné lebo 1000MB sieťová karta bola dostupná len v drahších zariadeniach ale príchodom podpory S905X3 sa situácia veľmi zmenila lebo aj za cenu okolo 40 eur je možné kúpiť kvalitné zariadenie ktoré má 4GB RAM a 1000MB sieťovú kartu. Rozhodovať sa podľa dizajnu HW je smiešne lebo ak je človek len trochu šikovný tak si všetko schová tak že žiaden box nie je na očiach a ani ovládač k boxu nie je nijak zvlášť podstatný lebo na 99 percentách televízorov funguje HDMI CEC čiže ovládate KODI originálnym ovládač od TV. A ak niekto potrebuje pridať nejakú funkciu na ovládač na to je predsa v KODI key map editor a viete si pridať skoro čokoľvek.
  Odpovědět
#6
(29.04.2020, 21:58)undertaker Napsal(a): V dnešnej dobe keď je už podporovane v CoreELEC nove CPU S905X3 nemá zmysel kupovať žiaden box ktorý má len 100MB sieťovku. V plugine je veľa obsahu na ktorý už 100MB sieťová karta nestačí. Pred poslednou aktualizáciou CoreELEC to bolo iné lebo 1000MB sieťová karta bola dostupná len v drahších zariadeniach ale príchodom podpory S905X3 sa situácia veľmi zmenila lebo aj za cenu okolo 40 eur je možné kúpiť kvalitné zariadenie ktoré má 4GB RAM a 1000MB sieťovú kartu. Rozhodovať sa podľa dizajnu HW je smiešne lebo ak je človek len trochu šikovný tak si všetko schová tak že žiaden box nie je na očiach a ani ovládač k boxu nie je nijak zvlášť podstatný lebo na 99 percentách televízorov funguje HDMI CEC čiže ovládate KODI originálnym ovládač od TV. A ak niekto potrebuje pridať nejakú funkciu na ovládač na to je predsa v KODI key map editor a viete si pridať skoro čokoľvek.
Ja ale bežím cez WiFi, takže pre mňa je skôr zaujímavé 2x2 MIMO.
Poprosil by som ale napísať, ktoré sú to tie "kvalitné" 905X3 s 1000MB sieťovkou za cenu okolo 40 eur, rád sa nechám poučiť.
Ja zatial viem iba o X88 Pro X3, H96 MAX X3 a X96 Max Plus. Vrčiaci X96 Max Plus na mňa zrovna kvalitne nepôsobí.
A95X F3 Slim (4GB/64GB), X96 Max Plus (4GB/32GB)
  Odpovědět
#7
Vontar X3 napríklad mám ho osobne otestovaný a momentálne ho aj používam a máš tam aj WiFi ktoré chceš. Najlepšie je ale pripojiť box na kábel. Je to vždy stabilnejšie spojenie ako na WiFi ale je to samozrejme na každom užívateľovi ktorý spôsob použije ja môžem maximálne poradiť.
  Odpovědět
#8
Ahoj. mam x96 max plus. coreelec bezi v pohode a zdroj nepisti ako to spominal guru. mozno vada konkretneho kusu
@marek 71 mam aj x96mini a to tlacidlo reset v av porte je
X96 Max Plus  4/64 / android 9 + coreelec na sd /
  Odpovědět
#9
Zdravím mám tento box od Vontar no irituje ma táto vec :

 Musím zakaždým odpojiť a pripojiť zdrojový kábel aby sa mi načítal internet cez sieťový kábel (nestačí len vypnúť televíziu alebo originálnym ovládačom z boxu vypnúť a zapnúť box)


Mám 4ks deje sa to na všetkých.
  Odpovědět
#10
Taky mi to na jednom boxu dělalo, vyřešil jsem to nastavenim pevné IP adresy v boxu.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#11
je mozne, ze je problem v OS boxu, alebo problem s DHCP na routreri. Pevna IP moze pomoct, ale rezervoval by som tu IP na DHCP serververy, aby ju nepriradil nejakemu inemu zariadeniu, pripadne by som tu IP dal mimo rozsahu DHCP.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)