• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rychlost / kvalita služby kra.sk
#62
(08.05.2020, 16:52)Milosko78 Napsal(a): 4k ma zmysel.
Aj od '49 kvalitnych tv lcd, oled z dobrým podsvietenim a podporou HDR. To su take ktore stoja od 1000 vyssie...
A potom záleží aj na urobenom rippe... Rip 4K HDR, ktory ma 1,8 GB nebude taka kvalita ako kopia BR, 50GB....
Ale 4k zmysel ma!
4k na 49' smysl samozřejmě má pokud sedis kolem 1m od telky, jinak nemá ani kdyby ta telka byla zlata(samozřejmě pokud to nebereš tak, že rip ze 4k na FHD bude lepší než rip z FHD na FHD) Taky je podpora HDR a skutečné HDR. V dnešní době podporuje HDR každá telka, ale zobrazit ho umí až kvalitní telky. Osobně mám 65tku a sedím z 2,4m a 4k stále není výrazný přínos. Ten jde vidět, až kolem 1.5m. Osobně bych 4k oželel, kdyby byly v 1080p HDR ripy. Ale ty jsou většinou jen ve 4k a já mám hdr opravdu hodně rád. Výrazně navyšuje bittrate i zvuková stopa. Spousta lidí zapíná automaticky ten největší stream, přitom jedou na zvuku z telky, nebo maximálně z vychrchlaneho soundbaru. Ale je fakt, že pokud to jede tak proc si nezapnout nejvyšší kvalitu i když rozdíl nepoznajíSmile
  Odpovědět


Příspěvků v tématu
Rychlost / kvalita služby kra.sk - od BigTim - 06.05.2020, 20:53
RE: Rychlost / kvalita služby kra.sk - od Neis - 09.05.2020, 10:48

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 8 host(ů)