• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4K - hardware, streaming, setting, skusenosti
#1
Zakladam tuto temu special, aby boli na jednom mieste sustredene poznatky okolo 4K streamingu co sa tyka hardware, settingu, tips&tricks. Moje  cisto individualne niekolko rocne skusenosti su podoprete mnozstvom casu stravenym laborovanim okolo tejto problematiky, mnozstvom pokusov, omylov, nervov, zurenia a zadostucinenia ked nakoniec vsetko funguje ako ma.
Prispievajte svojimi skusenostami, nikto uceny z neba nespadol a priama konkretna pomoc je k nezaplateniu. Budte k sebe slusni a ohladuplni.

Zacnem zo mozno zosiroka, kedze pred casom som sam nevedel kde mam zacat pokial chcem streamovat 4K a bol som v omyle ze staci to co mam.
Omyl !

- jedna zo zakladnych poziadaviek je rychlost internetu, kedysi som si myslel ze download 100 Mbit/s  je v pohode, zial nie je, takze ak idete do 4K 150 az 200 Mbit/s je povedzme ten zaklad ked by ste sa mali nachadzat. Samozrejme spustite 4K film aj s nizsim datovym tokom, ale garantujem ze ho nedopozerate. Variabilny bitrate vyskakuje v niektorych scenach nad 150 Mb/s .

- 1000 Mbps siet doma, je tiez da sa povedat zaklad. Pokial si chcete usetrit nervy zaradte aj tento krok mediz prve. Opat plati ze samozrejme 4K film spustite, ale to je asi vsetko. Samozrejmostou by malo byt LAN pripojenie k BOXU kablom, ziadna wifi, na to zabudnite. Zo sietou su spojene vsetky sietove prvky, takze od modemu kam vam prudi internet vsetko nasledovne musi byt 1000 Mbps podpora.  Router, switche atd. Tymto zaistite, ze siet bude stabilna a bude frcat.

-TV Box. Ano, popisalo sa vela, samostatna kapitola. Tu sa naozaj neda byt strucny. Vyberte si spravne. Procesor napr S905X3 Quad-core, 4 GB RAM by mal byt opat spodok parametrov, Ethernet 1000 Mpbs, Box by mal mat v dnesnej dobre podporu HDR , Dolby Vison, Atmos atd. Niekto bude namietat, ze nie je rozdiel. Neverte mu ! HDR je uplna pecka a z filmu budete mat uplne iny zazitok. Takze pri volbe boxu nevahajte priplatit nejake Euro navyse. Tu sa setrit naozaj neoplati.

- Kable su dalsia vec, ktora je casto bezdvovodne zanedbavana. Vela problemov sa vyskytuje aj tu. Okrem toho, ze by ste mali mat kvalitny LAN kabel, s certifikaciou a tienenim, nezabudajte na dolezity kabel HDMI, ktorym dostavate signal z boxu do TV. Kabel, ktory mate v baleni pri boxe mozete rovno vyhodit, vacsinou stoja za prd, tu jednoducho vyrobca dava to najlacnejsie. Signal musi putovat do TV kvalitnym kablom, ktory musi byt v pripade 4K UHD signallu v urcitom standarde. Stary standard mal oznacenie HDMI 1.3 prip. HDMI 1.4 . Na  prenos signalu 4K UHD potrebujete  HDMI 2.0  a v pripade ze bavime o 4K HDR, musi mat standard HDMI 2.0a , ktory HDR podporuje, takze davajte pozor na to co kupujete. Opat to ma zasadny vplyv na vysledok.

Toto su v zasade zakladne atributy, ktore su "startovacie" a v mojich ociach nutne, aby ste mohli zacat bez nervov spracovavat 4K UHD streaming pripadne s HDR.
Budem rad ak sem pripisete svoje "vychytavky" ktore tuto temu rozsiria o skusenosti.
LG OLED 55CPLA BOX HK1 X3 Quadcore S905X3 Android9 Ethernet 1G Dolby Atmos Vision
  Odpovědět


Příspěvků v tématu
4K - hardware, streaming, setting, skusenosti - od RAY - 13.05.2020, 17:00

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)