• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
chýba 4K ?
#3
Pripojim sa k teme nakolko som par dni dozadu kupil novy TV, SONY KD-65X85L (Google / Android TV) a mam to rovnako.

Precital som rozne fora kde vela ludi tvrdi, ze GUI KODI je sice FHD ale po spusteni 4K videa sa rozlisenie zmeni. Podla mna sa nezmeni a len sa 4K video Downscaluje na FHD a asi ani HDR ci Dolby Vision nejde. Navyse KODI ani neponuka ine rozlisenie v nastaveni ako FHD.
   

Udaje ktore sem pridavam na fotkach su robene na videu pusteneho z SC, HDR - Testovacie videa (Sony, Veleryba)
   
Udaje o rozliseni
   
Udaje o streame

Potom som k televizoru pripojim NVIDIU SHIELD co mam pri druhom TV a tam je vidiet ze video ide tak ako ma v 4K a je to aj vidiet.
   
Udaje o rozliseni NVIDIA Shield

Len doplnim ze som skusal aj specialne testovacie video podla tohto navodu: https://www.cnx-software.com/2014/09/26/...t-pattern/. A tam sa mi tiez podla popisu autora potvrdilo, ze KODI len Downscaluje na FHD. Vstavany Multimadialny prehravac SONY to pustil naplno v 4K.

Ak tomu dobre chapem tak KODI v TV sice 4K videa prehra ale ich Downscale na FHD cize je to rovnake ako FHD resp. ako by som mal TV iba s rozlisenim FHD.

No pritom napriklad vstavana aplikacia Youtube sa pri spusteni 4k videa pekne do 4K prepne (vidiet vo vyvojaskom zobrazeni udajov o streame priamo v youtube).

Otazka je ci na toto nepozna niekto z vas fintu ako to obabrat, alebo to tak je a nic s tim neurobim.

TV ma totiz podporu 4K HDR, H265 (Procesor SONY X1), HDR 10, Dolby Vision a s KODI to vyuzivat zatial nemozem a musim kupit napriklad dalsiu NVIDIu Shield a cely Android TV mi je v podstate "na draka" Smile

Dodam, ze nikde v nastaveniach TV sa neda zmenit rozlisenie.

Snad som to napisal celkom pochopitelne a nie prilis chaoticky Smile
  Odpovědět


Příspěvků v tématu
chýba 4K ? - od pouzivatelx - 19.07.2021, 20:02
RE: chýba 4K ? - od PetrM - 19.07.2021, 22:03
RE: chýba 4K ? - od cimbo - 04.01.2024, 20:40
RE: chýba 4K ? - od Karson - 08.03.2024, 17:08
RE: chýba 4K ? - od BBaron - 11.03.2024, 21:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)