• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minix + error hlášky
#1
Dobrý deň, mám Minix Neo U1, po zaplatení poplatku na kra.sk, nainštalovaní cder.sk v. 1.3.26 sa mi podarí dostať až k výberu verzie filmu, ale potom dostanem hlásenia viď prílohy. S pôvodným dopnkom SC som nikdy nemal problém. Neviete, v čom je problém?


Přiložené soubory Miniatury
       
  Odpovědět
#2
Skuste nainstalovat plugin do tabletu, alebo telefonu s androidom. Predpokladam, ze verzia Minix Neo U1 pouziva starsiu implementaciu zabezpecenia cez https a to sposobuje problem. Aka je tam verzia androidu?
  Odpovědět
#3
(04.05.2020, 19:47)marulinko Napsal(a): Skuste nainstalovat plugin do tabletu, alebo telefonu s androidom. Predpokladam, ze verzia Minix Neo U1 pouziva starsiu implementaciu zabezpecenia cez https a to sposobuje problem. Aka je tam verzia androidu?
Android 5.5, lenže ešte pred týždňom keď ešte bol starý SC s WS, tak všetko išlo v poriadku. Ešte aj tie predošlé updatované dočasné verzie xbmc-kodi išli ok.
Na pc pod Win10 filmy idú, aj na mobile, s verziou 1.3.26.
  Odpovědět
#4
na ws sa dalo vypnut https, co nebolo nic dobre pre tvoju "ochranu", odporucam kupit iny box...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#5
(04.05.2020, 19:31)Fivestar Napsal(a): Dobrý deň, mám Minix Neo U1, po zaplatení poplatku na kra.sk, nainštalovaní cder.sk v. 1.3.26 sa mi podarí dostať až k výberu verzie filmu, ale potom dostanem hlásenia viď prílohy. S pôvodným dopnkom SC som nikdy nemal problém. Neviete, v čom je problém?
mám ten istý box. Skúste stiahnuť a nainštalovať SPMC (16.7)a spúšťať cez to (miesto XBMC). Spustiť to spustilo ,ale nemám otestované či to aj bude stabilné  Smile
  Odpovědět
#6
(04.05.2020, 21:26)ES76 Napsal(a):
(04.05.2020, 19:31)Fivestar Napsal(a): Dobrý deň, mám Minix Neo U1, po zaplatení poplatku na kra.sk, nainštalovaní cder.sk v. 1.3.26 sa mi podarí dostať až k výberu verzie filmu, ale potom dostanem hlásenia viď prílohy. S pôvodným dopnkom SC som nikdy nemal problém. Neviete, v čom je problém?
mám ten istý box. Skúste stiahnuť a nainštalovať SPMC (16.7)a spúšťať cez to (miesto XBMC). Spustiť to spustilo ,ale nemám otestované či to aj bude stabilné  Smile
Ďakujem za radu. Stiahol som SPMC, nainštaloval, vyskúšal, a je to v pohode  Smile .
Popravde, tie problémy sa objavili s prehrávačom XMBC, ktorý som roky používal. Vyskúšal som aj Kodi, ten problém nemal, ale Kodi mi prehráva videá trhane, keďže nedokáže zosúladiť fps filmu s výstupným fps signálu na výstupe z Minixu.
  Odpovědět
#7
tak to je 100% na novy HW ...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#8
Ja ficim na minix u1 bez "problemov"
Mam aj android aj coreelec
Takuto chybu mi zatial nikdy nevyhodilo. Skusil by som odinstalovat kodi a natiahnut to na novo
  Odpovědět
#9
Aku mas verziu Androidu?
  Odpovědět
#10
(06.05.2020, 18:47)hard333 Napsal(a): Aku mas verziu Androidu?
je tam 5.1
  Odpovědět
#11
Ahoj lidi, měl bych tip pro uživatele minixu.
Aktualizace nepomohli, porad naskakovali chybove hlasky.
Mě zafungovalo jediné. Předinstalované XBMC odstavit - zakazat v nastavení aplikací+vymazat paměť aplikace. Naistalovat nove kodi pres obchod a dal postupovat stejne. Ano prijdete o 4k ale aspon to poběží...
  Odpovědět
#12
Ahojte,

mám MINIX NEO U1, android 5.1.1, pôvodne KODI v16.3.0. 

Problém, ktorý uvádza Fivestar (chybové hlásenie v jeho prvom príspevku) som vyriešil nainštalovaním KODI v18.6 Leia z Obchod Play.
Pred inštaláciou som odinštaloval pôvodné KODI v16.3.0 a spustil factory reset. 
KODI v18.6 Leia testujem na MINIXE tretí deň a zatiaľ funguje stabilne, bez problémov (so Skinom AEON NOX Silvo). Mierne pomalšie preklikávanie v menu Stream Cinema prisudzujem (dúfajme) dočasným problémom, ktoré sa v tomto období riešia. 

Dúfam, že to niekomu pomôže.
Prajem pekný deň!
  Odpovědět
#13
Nelze přidat vlastní titulky,třeba z flash...
  Odpovědět
#14
Nevite jestli jde na Minixu v kodi 18.6 nastavit automaticky vyber frekvence tak jak je video vytvoreno? V originalnim XBMC od Minixu se vystup sam prepnul do freknence videa (tv okamzite po stusteni zaregistrovala na vstupu frekveci a video bylo vzdy maximalne plynule). V Kodi 18.6 se tak nedeje a ikdyz spustim vse tak vse jede natvrho v 60Hz tak jak je nastaveny Android a Kodi to tak prebira.

Ja jsem treba vubec nic restartovat a nedaval do tovarniho nastaveni, staci jen stahnou Kodi z obchodu. Jede, vcetne 4K, jen to neumi prepinat tu freknenci jako Minixem dodavane XBMC Sad (resp. zatim jsem nazjistil jak na to)
  Odpovědět
#15
(11.05.2020, 10:47)BRGR23 Napsal(a): Nevite jestli jde na Minixu v kodi 18.6 nastavit automaticky vyber frekvence tak jak je video vytvoreno? V originalnim XBMC od Minixu se vystup sam prepnul do freknence videa (tv okamzite po stusteni zaregistrovala na vstupu frekveci a video bylo vzdy maximalne plynule). V Kodi 18.6 se tak nedeje a ikdyz spustim vse tak vse jede natvrho v 60Hz tak jak je nastaveny Android a Kodi to tak prebira.

Ja jsem treba vubec nic restartovat a nedaval do tovarniho nastaveni, staci jen stahnou Kodi z obchodu. Jede, vcetne 4K, jen to neumi prepinat tu freknenci jako Minixem dodavane XBMC Sad (resp. zatim jsem nazjistil jak na to)
Áno toto som zistil už dávnejšie, na Kodi sa nedá nastaviť Dynamic Refresh Rate Switching. ( https://www.omnicoreagency.com/best-android-tv-box/ )
Preto som používal XBMC až kým sa mi neobjavili vyššie uvedené chybové hlášky.
Nechal som si poradiť a nainštaloval SPMC 16.7.4 a mám opäť plynulý, netrhaný obraz, ktorý má na výstupe do TV framerate filmu a nie natvrdo v Minixe nastavené 60p.
  Odpovědět
#16
(11.05.2020, 23:44)Fivestar Napsal(a):
(11.05.2020, 10:47)BRGR23 Napsal(a): Nevite jestli jde na Minixu v kodi 18.6 nastavit automaticky vyber frekvence tak jak je video vytvoreno? V originalnim XBMC od Minixu se vystup sam prepnul do freknence videa (tv okamzite po stusteni zaregistrovala na vstupu frekveci a video bylo vzdy maximalne plynule). V Kodi 18.6 se tak nedeje a ikdyz spustim vse tak vse jede natvrho v 60Hz tak jak je nastaveny Android a Kodi to tak prebira.

Ja jsem treba vubec nic restartovat a nedaval do tovarniho nastaveni, staci jen stahnou Kodi z obchodu. Jede, vcetne 4K, jen to neumi prepinat tu freknenci jako Minixem dodavane XBMC Sad (resp. zatim jsem nazjistil jak na to)
Áno toto som zistil už dávnejšie, na Kodi sa nedá nastaviť Dynamic Refresh Rate Switching. ( https://www.omnicoreagency.com/best-android-tv-box/ )
Preto som používal XBMC až kým sa mi neobjavili vyššie uvedené chybové hlášky.
Nechal som si poradiť a nainštaloval SPMC 16.7.4 a mám opäť plynulý, netrhaný obraz, ktorý má na výstupe do TV framerate filmu a nie natvrdo v Minixe nastavené 60p.
Otázka jak dlouho to bude fungovat. Vývoj SPMC je zaříznutý jak čtu... Každopadně díky za tip. Aspoň nějakou dobu to pojede.
  Odpovědět
#17
Zdravím, začalo mi hlásit chybu SSL;CERTIFICATE_VERIFY_FAILED
Nějaká rada, co s tím?

Děkuji
  Odpovědět
#18
Viete mi niekto poradit dakujem uz neviem tyzden tak som na tom .....dakujem


Přiložené soubory Miniatury
   
  Odpovědět
#19
Ak si si prečítal celé moje vlákno od začiatku, zbadal si, že sme urobili totožné fotky chybového hlásenia. Po prebehnutí diskusie a odskúšaní viacerých riešení som to vyriešil takto. Na rýchly microSD (USB je velmi pomalé) som nainštaloval podla návodu na nete CoreELEC, a všetky problémy razom zmizli. Je to otázka pár € a chvíle študovania. CoreELEC je vlastne KODI na Linuxe so všetkým čo KODI má mať. Vrelo odporúčam  Idea .
  Odpovědět
#20
Mne to robilo taktiez, potom som si vsimol, ze mam zle nastaveny datum a cas na android boxe, na rok 2018. Ked som to prestavil, ide to.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)