• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podakovanie
#1
Dakujem BBaronovi za doterajsiu pracu  na oblubenom plugine SC. Len dufam, ze ho neodradi to ako sa k nemu "zachovali" na jednom nemenovanom fore... Dosial tomu nerozumiem a namiesto toho aby mu podakovali za dosial odvedenu pracu na cim dalej popularnejsom a oblubenom plugine SC. Tak ho doslova znechutili a este mozno viac aj nasr... Nechcem to tu rozvadzat ale urcite skoro kazdi vie o com pisem... Len dufam, ze plugin SC bude aj nadalej taky uspesny a oblubeny... Este raz dakujem autorovi za dobre vykonanu pracu...
M8S II mini TV Box, Android 6.0.1 Marshmallow, KODI 19.0 "Matrix"
  Odpovědět
#2
Thumbs Up 
Big like pre BBarona,len tak pre zaujímavosť by si mohol odomknúť zoznam užívateľov nech vieme na čom sme  Smile
  Odpovědět
#3
Thumbs Up 
Dobrý večer BBaron Ďakujem za doterajšiu podporu a verím že s trpezlivosťou sa vyrieši aj tento problém.

Prajem pekný večer.
  Odpovědět
#4
Pridavam sa tiez, super praca a dufam ze v nej budes pokracovat Wink
  Odpovědět
#5
Pripájam sa aj ja. Vďaka BBaron, nedaj sa odradiť od " agentov " z Webshare.
  Odpovědět
#6
Aj ja sa pripajam! A nevsimaj si hejterov. Smile
  Odpovědět
#7
Já se nepřidávám k poděkování. Vše by bylo v pohodě, kdyby tento plán oznámil předem a ne to takto bez informace vypnout. Jednou něco začne dělat jako komunitní, tak to má být o komunitě a ne že "je to moje a polibte mi ...". Jestli to čteš, zachoval ses jako nezodpovědný člověk. Plugin super, dobrá práce na něm, ale když něco děláš pro lidi, tak mysli na to, jak jim to tvoje ulítnutí způsobilo komplikace. Asi moc nechápeš, že ten plugin nevyužívali jen IT zdatní. Spousta lidí tomu pluginu říká filmy a přehrávači krabička. I s návodem je nereálný, aby to nastavili... Navíc je akorát může naštvat, když jim pro další používání pluginu někdo nutí, aby si zaplatili jinde.
  Odpovědět
#8
(07.05.2020, 02:11)existor11 Napsal(a): Já se nepřidávám k poděkování. Vše by bylo v pohodě, kdyby tento plán oznámil předem a ne to takto bez informace vypnout. Jednou něco začne dělat jako komunitní, tak to má být o komunitě a ne že "je to moje a polibte mi ...". Jestli to čteš, zachoval ses jako nezodpovědný člověk. Plugin super, dobrá práce na něm, ale když něco děláš pro lidi, tak mysli na to, jak jim to tvoje ulítnutí způsobilo komplikace. Asi moc nechápeš, že ten plugin nevyužívali jen IT zdatní. Spousta lidí tomu pluginu říká filmy a přehrávači krabička. I s návodem je nereálný, aby to nastavili... Navíc je akorát může naštvat, když jim pro další používání pluginu někdo nutí, aby si zaplatili jinde.
Tá zmena nebola plánovaná alebo ak bola, tak ako postupná migrácia, ale čosi sa pokazilo. Čo presne alebo ako to bolo vie asi len BBaron. Myslím si, že by si ho nemal odsudzovať, v aktuálnej situácii to nie fér, minimálne do doby kým príde niekto s faktami.
Bolo toho napísané veľa, ale z toho čo viem si neviem poskladať niečo čo dáva zmysel, čosi chýba.
Na druhej strane, tvrdiť, že sa vykašľal na komunitu je nefér, jemne povedané. A ešte nenápadne pripomeniem, že ten plugin je zadarmo, že máš, kde napísať, že sa na teba vykašľal a že pravidelne pribúda nový obsah.

A k tým filmom a krabičke ... prepáč, ale nemyslím si, že je zodpovedné dať niekomu krabičku a nepovedať mu, že funguje na hrane zákona a môže kedykoľvek prestať fungovať. Je to ako ukradnúť auto a byť naštvaný, že nemá natankovanú plnú nádrž.
  Odpovědět
#9
Ja ak tomu dobre chapem podla toho co som si nacital na forach , tak prisla nova verzia pluginu, a kedze sa to trosku vymklo z ruk (hovori za o 70.000 instanciach) , tak to ten cesky repozitar nezvladol , kedze je totalne technologicky poddimenzovany .. Tym sa rozbehla postupnost roznych krokov a akcii z roznych stran a vyustilo to az do stavu , ktory je dnes .. A je zrejme nezvratny .. Takze sa v tom asi netreba rypat a treba to brat tak ako to je ..
  Odpovědět
#10
(07.05.2020, 03:14)yanick Napsal(a): Tá zmena nebola plánovaná alebo ak bola, tak ako postupná migrácia, ale čosi sa pokazilo. Čo presne alebo ako to bolo vie asi len BBaron. Myslím si, že by si ho nemal odsudzovať, v aktuálnej situácii to nie fér, minimálne do doby kým príde niekto s faktami.
Bolo toho napísané veľa, ale z toho čo viem si neviem poskladať niečo čo dáva zmysel, čosi chýba.
Na druhej strane, tvrdiť, že sa vykašľal na komunitu je nefér, jemne povedané. A ešte nenápadne pripomeniem, že ten plugin je zadarmo, že máš, kde napísať, že sa na teba vykašľal a že pravidelne pribúda nový obsah.

A k tým filmom a krabičke ... prepáč, ale nemyslím si, že je zodpovedné dať niekomu krabičku a nepovedať mu, že funguje na hrane zákona a môže kedykoľvek prestať fungovať. Je to ako ukradnúť auto a byť naštvaný, že nemá natankovanú plnú nádrž.

- Zprovozneni noveho uloziste planovane bylo a bylo to uz dlouho pred nejakym vypadkem puvodniho repozitare. To je proste fakt.
- Na komunitu se opravdu vykaslal, nespolupracuje s komunitou - nebo ty snad mas ten pocit?
- Vim, ze pouzivani pluginu je zdarma. Na druhou stranu, jak to ma clovek chapat, kdyz si pro pouzivani musi koupit ucet na ulozisti, ktere je nove a ma zvlastni puvod obsahu? Takze plugin je zadarmo, ale uzivatel nema na vyber z jinych ulozist, takze tvurce nuti vyuzivat kra.sk (za predpokladu, ze dal chci vyuzivat plugin).
- Asi taky nechapes, ze starym lidem nebo lidem s mensim chapanim IT a vseho okolo, proste nevysvetlis, ze to, co si na internetu plati, neni uplne to same, co pouzivaji. Takovi lide proste berou, ze plati za filmy, protoze ani po vysvetleni to nechapou, nebo mozna nechcou chapat. Je asi videt, ze jsi tohle u nikoho jineho neresil. :­) Muzu to rozebrat jeste jinak. Priznejme si, ze velke mnozstvi lidi si zalozilo ucet na WS jen kvuli pluginu (nerikej ze to tak neni). Ted (uz to opravdu trva delsi dobu nez si myslis) se tvurce pluginu rozhodl spustit uloziste K, a jen tim, ze si nekdo scrapnul data te knihovny (proste spousta requestu), tak jak to vlastne on udelal s jinyma vecma (napr. CSFD), tak se tvurce rozhodl odstrihnout WS. Z jakeho duvodu? Kdyz z toho nema penize, muze mu tohle byt jedno, jestli ty data nekdo vzal, protoze ty data jsou dostupna kazdemu - VEREJNE. Staci jen zadat spravny pozadavek na hledani, kategorii apod. a mas data co chces. Kdo je chytry, dojde mu, co a proc vlastne tvurce doplnku chtel docilit a proc. Kdo ne, nebude nic chapat a neda si 1 a 1 dohromady. Smile
  Odpovědět
#11
(07.05.2020, 11:45)existor11 Napsal(a): - Zprovozneni noveho uloziste planovane bylo a bylo to uz dlouho pred nejakym vypadkem puvodniho repozitare. To je proste fakt.
- Na komunitu se opravdu vykaslal, nespolupracuje s komunitou - nebo ty snad mas ten pocit?
- Vim, ze pouzivani pluginu je zdarma. Na druhou stranu, jak to ma clovek chapat, kdyz si pro pouzivani musi koupit ucet na ulozisti, ktere je nove a ma zvlastni puvod obsahu? Takze plugin je zadarmo, ale uzivatel nema na vyber z jinych ulozist, takze tvurce nuti vyuzivat kra.sk (za predpokladu, ze dal chci vyuzivat plugin).
- Asi taky nechapes, ze starym lidem nebo lidem s mensim chapanim IT a vseho okolo, proste nevysvetlis, ze to, co si na internetu plati, neni uplne to same, co pouzivaji. Takovi lide proste berou, ze plati za filmy, protoze ani po vysvetleni to nechapou, nebo mozna nechcou chapat. Je asi videt, ze jsi tohle u nikoho jineho neresil. :­) Muzu to rozebrat jeste jinak. Priznejme si, ze velke mnozstvi lidi si zalozilo ucet na WS jen kvuli pluginu (nerikej ze to tak neni). Ted (uz to opravdu trva delsi dobu nez si myslis) se tvurce pluginu rozhodl spustit uloziste K, a jen tim, ze si nekdo scrapnul data te knihovny (proste spousta requestu), tak jak to vlastne on udelal s jinyma vecma (napr. CSFD), tak se tvurce rozhodl odstrihnout WS. Z jakeho duvodu? Kdyz z toho nema penize, muze mu tohle byt jedno, jestli ty data nekdo vzal, protoze ty data jsou dostupna kazdemu - VEREJNE. Staci jen zadat spravny pozadavek na hledani, kategorii apod. a mas data co chces. Kdo je chytry, dojde mu, co a proc vlastne tvurce doplnku chtel docilit a proc. Kdo ne, nebude nic chapat a neda si 1 a 1 dohromady. Smile
- Áno, netvrdím opak, preto som písal aj o postupnej migrácii. Na kra.sk je vraj okolo 25000 filmov a seriálov, to sú TB dát, ktoré bolo treba skopírovať z WS. Ale myslím si, že to nebolo plánované takto náhle, predpokladám, obe úložiska mali fungovať paralelne niekoľko týždňov, nie pár dní.

- Máš toto fórum, kde máš užívateľa BBaron, ktorý má 143 príspevkov za cca 2 týždne a hodnotenie +122. Máš obsah, ktorý je pravidelne aktualizovaný. Čiže plugin funguje a tvorca pluginu sa snaží komunikovať a riešiť problémy. Ja toto považujem za spoluprácu so svojou komunitou.
Myslím si, že si neuvedomuješ, že je to jeho projekt a on jediný určuje smerovanie tohto projektu. My sa len vezieme, ale máš právo nesúhlasiť so smerovaním a vystúpiť. Vývoj projektu a podpora komunity sú 2 rozdielne veci.
Tu pravdepodobne nezhodneme.

- Platí čo som napísal vyššie, pri kormidle je BBaron, on určuje smer, jeho rozhodnutie nemusíš akceptovať a tento plugin nemusíš používať. Tým, že urobil niečo, čo sa ti nepáči nie je zlý, len máte proste rozdielne názory.

- Starý človek != Hlúpy človek. Ak povieš, že tu je krabička, ktorá môže fungovať mesiac, ale je možnosť, že prestane fungovať už zajtra, tak je na ňom, či akceptuje toto riziko. Osobnú skúsenosť nemám, ale viem o človeku, ktorý to podal takto a funguje to.
Musíš si uvedomiť čo je to SC, okrem zmeny úložiska je možnosť, že SC skončí úplne. Funguje v šedej zóne zákona a je to projekt jedného človeka. Ak dá BBaron prednosť uhorkám, paradajkám s zemiakom pred pluginom, tak proste vypne server kde je katalóg s repozitár a nič s tým neurobíš.
SC je v podstate katalóg, nie ten plugin, ktorý ho používa. Za tým katalógom musia byť hodiny roboty. Chápem, ak sa mu nepáčilo, že si ho chcel niekto stiahnuť. Tu ide proste o princíp, ak chce niekto urobiť novú SC, mal by si vytvoriť vlastnú DB. Áno, môžeš nesúhlasiť, ale toto je čisto vec názoru. On sa rozhodol ako sa rozhodol. Niekomu by to možno nevadilo, ale to nič nemení.
A aj keby mal z toho peniaze, čo to mení? Pre mňa nič, ale mal by väčšiu motiváciu aby SC napredoval, to je zle?
  Odpovědět
#12
Citace:Kdyz z toho nema penize, muze mu tohle byt jedno, jestli ty data nekdo vzal, protoze ty data jsou dostupna kazdemu - VEREJNE.
Verejné? ďaľší odborník , čo sa ráno zobudil s rukou v kýbli ...  čo ty vidíš v plugine je jedna vec ( na strane klienta ) , a zdojové kódy druhá , pán vševedko .

a plačeš na nesprávnom hrobe . (správny je na xbmc-kodi.cz)
  Odpovědět
#13
Stále se tu omílá zda to BB dělá za peníze nebo zadara......do toho ale nikomu nic není. Pro mě je zvláštní že v dnešní době poskytnu někomu něco z čeho má několik milionů Kč měsíčně jen tak.....zadara. Pokud je tedy takový blázen a dělá to zadara, pak docházím k tomu, že WS by si přece nezařízl slepici která mu snáší zlaté vejce. Takže pro mě to vypadá že peníze jsou až na prvním místě. Anebo snaha pomoci kámošovi.
  Odpovědět
#14
(07.05.2020, 13:44)petertomasy Napsal(a): Verejné? ďaľší odborník , čo sa ráno zobudil s rukou v kýbli ...  čo ty vidíš v plugine je jedna vec ( na strane klienta ) , a zdojové kódy druhá , pán vševedko .
On sa dá chápať ako verejný, je dostupný aj keď len po častiach, ale netreba k nemu žiadne heslo. Záleží od perspektívy ako sa na to pozeráš.
Jasné, presne rovnako funguje Google Search, aj jeho index ide stiahnuť podobným spôsobom, len na uloženie bude treba väčšie dátové centrum a asi tak 500 rokov Big Grin Big Grin
(aj to za predpokladu, že by sa nemenil)
  Odpovědět
#15
Mna by skor zaujimalo kedy kra stiahla tolko filmov a serialov na svoje servre 😀 to asi vcelku dost roboty
  Odpovědět
#16
... myslím, že admin Kodi fóra by sa mal ospravedlniť, tie blbosti čo napísal robia len zlú krv Sad
A aby som dodržal topic, ďakujem za skvelú prácu
  Odpovědět
#17
Tak v prvé řadě pokud chtěl lidi odstřihnout od WS měl mít adekvátní náhradu za WS se vším všudy a ne tenhle pomalý nesmysl. Online sledovat nejde a stahnout film trvá hoooooooodně dlouho. A zatím se nic nelepší a nikdo neví jestli se to vůbec zlepší.
X96 MAX+ + CoreElec + Kodi Matrix 19.4 + Onkyo TX-NR555
  Odpovědět
#18
dalsi Big Grin, ja neviem ci nechapete alebo co. Toto neni zazmluvnena sluzba s operatorom, kde je garancia rychlosti a dostupnosti internetu napriklad. Toto je vec, co niekto robi For FUN a vdaka tomu vela z nas dokaze za par eur sledovat veci co by inac nemohol, respektive tak pohodlne. Nehajte tie reci s WS, nikam to nikoho neposunie a neh uz bol dovod akykolvek, treba sa stym zmierit.

V momentalnej situacii treba trpezlivost. Situacia sa stale riesi a dufajme ze sa aj vyriesi. Prist o tuto vec by bola skoda.
  Odpovědět
#19
PResne tak .. kto nerozumie , alebo nesuhlasi , moze ist skusit stastie inde ..
  Odpovědět
#20
Vďaka ti bbaron za SC ,som prostý užívateľ čo rád kuka na filmy a v tichosti sledujem čo sa tu deje ,nevadí mi že sa zmenila služba z WS na KR ,ale aby som si pustil cez KR 3gb film ktorý ledva načíta a ten istý film cez súbory online ,Hellko ktorý ide bez problemov tak tu už niečo nehrá ,buď spustíme službu poriadne aby ľudia čo si za to zaplatia mohli to využívať ,alebo to doladim a až potom to spustíme .
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)