• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jemne trhanie obrazu
#1
Ospravedlňujem sa ak zakladám duplicitnu temu, ale nenašiel som tu nič take...
Vedeli by ste poradit, ako odstrániť jemne sekanie (trhanie) pri prehrávaní filmov cez SC? TV mám prepojenu priamo s PC s Win10, na ktorom beží KODI. Ak prepnem obraz na TV pri pomalých scénach, (typické sú nájazdy kamery po krajine) je vidiet drobne trhanie či sekanie obrazu. Nieje to závislé od veľkosti streamu. Rovnaké to je 2GB aj 20GB. HDMI kábel lepší zohnať asi neviem, tam problém nieje. Nemá niekto skúsenosť? Možno nejaké nastavenie graf. karty... Nieje to nejaký veľký problém, niekto to dokonca ani nevidí keď mu to ukazem, ale je to pre mna zahada😊
  Odpovědět
#2
Skvele, vdaka za radu😉
  Odpovědět
#3
Zdravim, rad by som poziadal o radu, po aktualizacii TV android (sony) sa mi Kodi neustale seka/trhá (nie len filmy, serialy) ale aj cela app, ked preklikavam. Uz som vymazal cache a vsetko ostatne ale nic nefunguje. Velmi pekne dakujem vopred za akukolvek radu.
  Odpovědět
#4
pozri sa, kolko mas volneho miesta na disku v telke. Je mozne, ze mas zaplnenu komplet pamat, alebo je cas na kupu krabicky k telky, pripadne cas na update telky ;-)
Ale nie, vazne. Ak ti seka komplet KODI, tak ti len tazko niekto na zaklade tohoto strucneho popisu niekto nejako poradi. Skus sa viac rozpisat, co mas za telku, kolko mas volnej pamati, kolko mas volneho miesta, aku verziu KODI mas atd....proste potrebujeme viac detailov, aby sme sa ti pokusili pomoct ....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#5
Ahoj @BBaron, dakujem za odpoved a vysvetlenie. Uprimne uz som si myslel, ze mi nikto neodpovie. Som tu novy a kym som sa dopatral a precital vsetky sekcie a pravidla (ze moj dotaz bude bez spravneho zaradenia otazky do tematu a dalsich nalezitosti ignorovany) tak presly skoro tri tyzdne, ale problem som vyriesil). Co sa tyka tvojej rady, tak pametou TV to bohuzial nebolo. Kodi som 2x vymazal a znovu nainstaloval ale stale nic.
Rad by som dal radu tym, ktory maju ten isty problem s Android TV Sony Bravia. 12.2.2021 doslo k updatu firemware a zacali sa sekat vsetky streamovacie platformy a prehravace v ratani KODI. Sony k tomu dalo len bullshit stanoviska, nicmenej na Kodi forum bola jedina platna rada a to, hodit TV do tovarneho nastavenia a potom vsetko pekne znovu nainstalovat. Od tej doby to ide ako po masle. Diky a drzim palce
  Odpovědět
#6
Tiež som mal nedávno update Sony Android TV, ale žiadne zmeny (sekanie, trhanie, či už filmov alebo APP) v Kodi som nepostrehol. V každom prípade ďakujem @Steak13, že si tu napísal riešenie problému pre každého do budúcnosti. Môžem sa ešte spýtať aký máš model tv? Ja mam KD-55XG8596 cez rok a zatiaľ som spokojný (až na 100Mbps LAN port :-( ...).
  Odpovědět
#7
@"Steak13" dik za ohladuplnost pred polozenim otazky a velke dik za spatnu vazbu aj s riesenim. Malo kto sa vrati na forum potom, co vyriesi svoj problem a podeli sa s ostatnymi so svojimi skusenostami

@"Aduko" neskusal si pripojenie cez wifi 5GHz? ak mas tv blizko routru, tak 5G ti moze dat aj 200Mbps oproti 2.4Ghz je to je nieco okolo 54Mbps ... a oproti LAN, ktore ti da max 80Mbps (aj ked je to 100Mbps sietovka)
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#8
@"BBaron"
Deje sa mi "zaujímavá", zvláštna a celkom otravná vec. Cca mesiac. Pustím seriál, ide normálne. Dám pauzu, po čase play a obraz ide akoby jemne trhane, zrýchlene, ani neviem ako to opísať. Akoby vyhadzoval snímky. Keď je však počas prehrávania aktívne OSD, obraz ide normálne.
Riešením trhania je dať Stop a znovu pustiť a ide to normálne. Konkrétne seriál Supernatural, 2., 3. séria, ďalšie zatiaľ neviem. Mám silný pocit, že pri prvej sérii to nerobilo. Nerobí to ani v iných tituloch, filmoch, seriáloch.

Mám X96 max+, CoreELEC 20.3 + Stream Cinema CZaSK, internet 1 Gb optika, cez Speedtest addon namerané 400/200, speedtest v NB 900/300.

Myslím, že to bude asi niečo so vzorkovaním, alebo snímkami v tomto seriály.
Podozrenie mám aj na nejakú aktualizáciu zhruba pred mesiacom. Ten seriál možno náhoda? Neviem, ale viacerí majú tento problém.
  Odpovědět
#9
ak by si zapol debug a zalogoval, co sa tam deje pocas tej pauzy, tak by som bol mudrejsi. Takto mozem len poradit to, co som ti poradil na FB ;-)
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#10
(31.01.2024, 11:33)BBaron Napsal(a): ak by si zapol debug a zalogoval, co sa tam deje pocas tej pauzy, tak by som bol mudrejsi. Takto mozem len poradit to, co som ti poradil na FB ;-)
No, skúsil som rady, ale nepomohlo :-(

- Screensaver off - nepomohlo
- Odporúčané nastavenie KODI - tie som mal skoro všetky dobre, prepnutie ostatných na odporúčané takisto nepomohlo
  Synchronizovať prehrávanie videa k obrazovke - túto položku som v mojich nastaveniach nenašiel, pravdepodobne to bolo v starších vydaniach Kodi. Predpokladám.

Takže nič z tohto mi nepomohlo :-(

Tu je log, ktorý som robil ešte pred týmito nastaveniami: 

Ďakujem za pomoc. ;-)
  Odpovědět
#11
v logu nevidim, ze by si dal nieco prehravat, ked si mal debug zapnuty.
to synchronizovat video k obrazovke je v KODI 21 od "Standard" modu.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#12
(31.01.2024, 21:56)BBaron Napsal(a): v logu nevidim, ze by si dal nieco prehravat, ked si mal debug zapnuty.
to synchronizovat video k obrazovke je v KODI 21 od "Standard" modu.

Ospravedlňujem sa za zlý link na log, tu je správny:



Ja tam to nastavenie Synchronizácie prehrávania nemám, napriek módu Expert, CoreELEC 20.3 :-(

   
  Odpovědět
#13
pocuj, vidim tam to, ze sa kodi pokusa syncovat video s audiom a obcas posle prikaz `set speed 0` takze to zastavi. Mas asi nastavene preposielanie zvuku, ale asi mas zapnutu synchronizaciu videa a zvuku. Toto skus vypnut a skus to znova. Video je v HEVC a tvoja masinka na HW dekodovanie na HEVC.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#14
Ahojte mne seka zase na android Tv serial a mam vypnutu synchronizaciu prehravani k zobrazeni viete mi pomoct ? Dakujem
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)