• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paywall kinda..
#1
BBaron - nemohli by ste spravit SC tak, ze ak ma clovek zaplatene kra.sk, moze si zvolit aj Webshare?
Jednoducho, aby kra.sk bol nieco ako paywall pre SC. 

Rozumiem, ze filmy sa nepridavaju do katalogu a nekategorizuju same a nie je to len o appke. Snad to chape kazdy. 
Pripadne spustit nejaku Premium verziu, kde by islo pustat filmy z WS.

Dakujem.
J.
  Odpovědět
#2
Jaky by to malo zmysel ?
  Odpovědět
#3
Já smysl chápu a chápu co chce @"jurajb" říct. Ovšem udělat to bohužel nejde. :-( To by pak autoři jiných doplňků mohli databázi vysosávat a nic by nebránilo udělat navlas stejný doplněk, ovšem bez paywall.. Takhle můžou tak maximálně vysosávat databázi Kra.
  Odpovědět
#4
SC ma z mojho pohladu, zjednodusene povedane, 3 vrstvy.

1. Vrstva je samotny plugin
2. Vrstva je databaza filmov a serialov obsahujuca popis filmov, hodnotenia a ine metadata ako kategorizacia a pod.
3. Vrstva je ulozisko, kde je samotny film ulozeny

Data na ulozisku nie su zaujimave.  (3) Tie su na WebShare, Blablashare, XYZ, to je jedno.
Samotny plugin tiez nie je v podstate zaujimavy (z pohladu know-how, aby mi BBaron neposlal zopar skaredych slov Smile )

Data, ktore su vzacne su prave tie metadata, ktore ako som pochopil niekto postahoval. 

Sucasny setup s Kra.sk nieriesi bagrovanie informacii z databazy. Vlastne riesi iba to, ze SC je paid, co je samozrejme uplne ok a autori pluginu aj databazy si zasluzia odmenu. 
Pouzivatel chodi cez proxy kra.sk, kde predpokladam, ze Kraska plati predplatne pre kazdeho pouzivatela na WebShare. 

Moja otazka je smerovana na to, ci by nebolo lepsie urobit authentikaciu na webovu sluzbu databazy, platit si - ja neviem - 2 Euro mesacne za plugin s databazou a ulozisko nech si kazdy poriesi sam na WS. 
Mne ide len o to ze Kra.sk nema taku infra ako ma WS a jednoducho sa ludia stazuju na priepustnost. Hlavne z CZ a takyto setup by to mozno riesil.
Kto chce, nech si pouziva plugin na WebShare bez databazy, ktory je vonku a funguje na WS vpohode. Ja osobne chcem tie kategorie a popisky a som ochotny si za to platit.
  Odpovědět
#5
@"jurajb" never vsetkemu, co citas na webe. kra a ws su nezavisle na sebe. kra nerobi ziadnu proxy na ws. to tu uz bolo XY krat vyvratene. Spravit to nejde. Tak ako to je teraz to zostava.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#6
jurajb : ved pouzivaj mozog .. Sledoval si ako pokleslo vytazenie serverov WS na 1/4 ? Keby kraska proxovala subory z WS , muselo by to byt vidiet na grafoch ..

Kukaj .. zo 40gbps to kleslo na 12 ..

https://nix.cz/ports/graphaggr/NIX/1318/week

A hore to nejde ! postupne si ludia na kraske kupuju pristup .. ale na WS neni vidno, ze by pribudal trafic ..
  Odpovědět
#7
@"BBaron"  ACK. BTW co mi ine ostava jak citat na webe? Smile 
@pytkin - caching proxy? Ja neviem. 

Mne je to v zasade fuk odkial to bezi. Len teda napr. dnes mi 16GB Knives out z kra sekal, bolo to jak komix. z WS cajk. Ja neviem cim to je, hlavne nech je to fixed.

Za mna otazka bola zodpovedana.
  Odpovědět
#8
jurajb : uz nas to tu nikoho nebavi pisat .. A ty by si tiez mohol citat co sa tu pise .. bolo to tu napisane 100x .. O probleme sa vie a pracuje sa na tom .. Cim viac ludi si kupi pristup na krasku , tym rychlejsie to bude Smile
  Odpovědět
#9
(14.05.2020, 00:24)Pytkin Napsal(a): jurajb : uz nas to tu nikoho nebavi pisat .. A ty by si tiez mohol citat co sa tu pise .. bolo to tu napisane 100x .. O probleme sa vie a pracuje sa na tom .. Cim viac ludi si kupi pristup na krasku , tym rychlejsie to bude Smile

Alebo aj naopak - cim rychlejsie to bude fixed, tym viac ludi si kupi krasku Wink
  Odpovědět
#10
@"jurajb" to bol pekny dvojzmysel ;-) kupovat si krasku Big Grin
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#11
(14.05.2020, 12:31)BBaron Napsal(a): @"jurajb" to bol pekny dvojzmysel ;-) kupovat si krasku Big Grin
Dobry catch, LOL Big Grin Caro nechceneho..
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)