• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrola IP
#1
Zdravím, včera jsem si zařídil webshare VIP a SC a v diskuzi FAQ SC jsem se dočetl o kontrole IP adres. V době studia bydlím na bytě v Brně a na víkendy jezdím domu (mimo Brno). Když jsem si SC aktivoval doma, nebudu mít tedy možnost jej využívat i v Brně, nebo existuje nějaká tolerance kontroly IP? Předem děkuji za odpověď.
  Odpovědět
#2
A jestě jeden dotaz... mám doma přivedené dva internety každý od jiného operátora... to bude také představovat problém?
  Odpovědět
#3
Jak jsem pochopil a autor doplňku nechť to doplní pokud se mýlím, ale na jednu IP může v jednu chvíli být na jednom účtě připojeno 5 zařízení. Pokud bude jedno zařízení na jiné IP adrese pod stejným účtem je to porušení podmínek za který následuje BAN. Pokud se připojíš na SC pod jinou IP a zajistíš, že v současné chvíli se nepřipojí na jeden účet další zařízení pod jinou IP neměl by být problém.
  Odpovědět
#4
Asi tomu nerozumím ale nikdy jsem nezjistil žádný problém s připojením. Doma mám kodi s doplňkem SC na 1x TV box coreelec, 1x TV box andriod, 3x PC, 1x TV android, 1x Tablet a 3. mobil. TV box u dětí běží skoro non-stop na TV tak 6 - 8 hodin denně a já v práci na wifi 8 hodin denně s tabletem. Souběžné připojení z jiné IP na jednom účtu je tedy téměř vždy.
  Odpovědět
#5
no a za to hrozi podle FAQ BAN Smile ocividne neni automaticky, ale porusujes podminky. Takze az se ti jedno z tech zarizeni zblazni a bude posilat opakovane pozadavky, nebo se ti deti zacnou pretahovat, na co se budou koukat, a upouta to Bozi Oko, mozna prijde i Bozi Trest.
  Odpovědět
#6
Tak já jen napsal co BBaron píše zde jestli ti to jede a nedostal jsi BAN tak je to spíše štěstí, že na to zřejmě nemá autor čas to hodnotit.
  Odpovědět
#7
Slubil som niekomu že sa tu budem chovať slušne a to aj dodržím !
pretože toto forum má pozitívnu perspektívu , ale vídím tu špekulanta ktorý hladá cestičky ako na to
1 ip doma bez problémou som pripojený 4x static ip
ak je niekdo mimo home tak druhý učet bud sms webshare alebo 1mesiac krask
a žiadne problémy , koleduješ si o ban pretože sa to v tvojom prípade chová ako zdielanie učtu ak máš 2 rozne ip connect  Undecided
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#8
Lidi, já nechápu, co na tom furt nechápete.
Když budete mít jedno auto, tak v jednu chvíli na jednom místě může tím autem jet třeba 5 lidí, ale prostě nemůže tím samým autem ve stejnou chvíli jet někdo v Praze, a někdo jinej v Brně.
Fakt už nevím, jak názorněji to popsat.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#9
Popísal si to uplne presne, ostatné je už na uživateloch riskovať ban alebo si doplatiť pár drobných za 2 učet ...............
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#10
Ten účet bych furt využíval jenom já, nikomu jinýmu jsem údaje nedával... jednalo se mi jen o to jestli když se budu jeden týden dívat v brně a druhej jinde tak jestli to bude taky problém, nebo jestli se jedná pouze o připojení v daný moment na více místech Smile a hledám cestičku k tomu abych mohl se mohl dívat na filmy když už jsem si koupil roční VIP na Websharu...
  Odpovědět
#11
No tak na to už jsi snad odpověď dostal, ne?
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#12
(26.04.2020, 11:33)pokyro Napsal(a): Jak jsem pochopil a autor doplňku nechť to doplní pokud se mýlím, ale na jednu IP může v jednu chvíli být na jednom účtě připojeno 5 zařízení. Pokud bude jedno zařízení na jiné IP adrese pod stejným účtem je to porušení podmínek za který následuje BAN. Pokud se připojíš na SC pod jinou IP a zajistíš, že v současné chvíli se nepřipojí na jeden účet další zařízení pod jinou IP neměl by být problém.
Ano děkuji za odpověď  Blush
  Odpovědět
#13
Ono hlavne treba rozlisovat dve veci.
1) ulozisko kra.sk a webshare.cz maju svoje "pravidla" pre "zdielacov" a je to na 1000% inak nastavene, ale nejake nastaveni tam je.
2) plugin ma tiez svoje obmedzenia a tie nastavujem JA.

V kazdom pripade v bode 1) treba citat podmienky toho daneho uloziska. V bode 2) treba dufat, ze ma nenastvete a ze vas nezrusim....V kazdom pripade jeden ucet - jedna IP. Ak mas doma dve pripojenia od roznych operatorov, tak predpokladam, ze jedno je "backup" a druhe je to, ktore pouzivas, takze vsetci idete z jednej IP.
  Odpovědět
#14
(26.04.2020, 14:52)BBaron Napsal(a): Ono hlavne treba rozlisovat dve veci.
1) ulozisko kra.sk a webshare.cz maju svoje "pravidla" pre "zdielacov" a je to na 1000% inak nastavene, ale nejake nastaveni tam je.
2) plugin ma tiez svoje obmedzenia a tie nastavujem JA.

V kazdom pripade v bode 1) treba citat podmienky toho daneho uloziska. V bode 2) treba dufat, ze ma nenastvete a ze vas nezrusim....V kazdom pripade jeden ucet - jedna IP. Ak mas doma dve pripojenia od roznych operatorov, tak predpokladam, ze jedno je "backup" a druhe je to, ktore pouzivas, takze vsetci idete z jednej IP.
Ano jedno připojení je společné s penzionem a druhé (pomalejší) soukromé (v případě že by na penzionu 10 lidí koukalo na YT...). Každopádně děkuji za odpověď! Smile pokusím se nikoho nenaštvat Wink
  Odpovědět
#15
Nejako som sa stratil aj ja. Bbaron pise ze jeden ucet=jedna IP. Ale ak niekto pozera na.mobile alebo cez tablet a ma mobilne data, tak ma inu IP a nijako tym neporusuje podminky uloziska. Dufam.ze to bolo myslene ze pod jednym uctom nemozu byt prihlasene 2 IP v rovnakom case. Ak tomu chapem spravne, ak nie opravte ma.
  Odpovědět
#16
@"harly" : ano mas pravdu. Jeden ucet = jedna verejna IP. Ak mas mobilne data, tak v rovnakom case mas tiez len jednu IP, max dve Big Grin toto vsetko funguje na uloziskach bez problemov....
  Odpovědět
#17
(26.04.2020, 15:13)BBaron Napsal(a): @"harly" : ano mas pravdu. Jeden ucet = jedna verejna IP. Ak mas mobilne data, tak v rovnakom case mas tiez len jednu IP, max dve Big Grin toto vsetko funguje na uloziskach bez problemov....

A můžu se zeptat na důvod toho omezení ze strany SC?

Jako, naprosto mu rozumim ze strany uložiště... tam je to jasné a nemá smysl o něm debatovat. Ale SC je zdarma, proč tam ještě plýtváš energií na to, abys hlídal v další linii, jestli někdo neporušuje toto pravidlo. To je snad čistě problém uložiště, ne? A to ať si banuje dle libosti.
  Odpovědět
#18
Řešení je úplně jednoduché, požaduj od providera veřejnou IP, nebo ho vyměň za jiného, který ti jí dá.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#19
(26.04.2020, 21:37)bombudsman Napsal(a):
(26.04.2020, 15:13)BBaron Napsal(a): @"harly" : ano mas pravdu. Jeden ucet = jedna verejna IP. Ak mas mobilne data, tak v rovnakom case mas tiez len jednu IP, max dve Big Grin toto vsetko funguje na uloziskach bez problemov....

A můžu se zeptat na důvod toho omezení ze strany SC?

Jako, naprosto mu rozumim ze strany uložiště... tam je to jasné a nemá smysl o něm debatovat. Ale SC je zdarma, proč tam ještě plýtváš energií na to, abys hlídal v další linii, jestli někdo neporušuje toto pravidlo. To je snad čistě problém uložiště, ne? A to ať si banuje dle libosti.
 Přečti si to ještě jednou SC má jen jedno pravidlo a to: "treba dufat, ze ma nenastvete a ze vas nezrusim" to ostatní se vztahuje na úložiště.
  Odpovědět
#20
(27.04.2020, 15:57)Fafa999 Napsal(a):
(26.04.2020, 21:37)bombudsman Napsal(a):
(26.04.2020, 15:13)BBaron Napsal(a): @"harly" : ano mas pravdu. Jeden ucet = jedna verejna IP. Ak mas mobilne data, tak v rovnakom case mas tiez len jednu IP, max dve Big Grin toto vsetko funguje na uloziskach bez problemov....

A můžu se zeptat na důvod toho omezení ze strany SC?

Jako, naprosto mu rozumim ze strany uložiště... tam je to jasné a nemá smysl o něm debatovat. Ale SC je zdarma, proč tam ještě plýtváš energií na to, abys hlídal v další linii, jestli někdo neporušuje toto pravidlo. To je snad čistě problém uložiště, ne? A to ať si banuje dle libosti.
 Přečti si to ještě jednou SC má jen jedno pravidlo a to: "treba dufat, ze ma nenastvete a ze vas nezrusim" to ostatní se vztahuje na úložiště.

Já číst umim.... jen se ptám na důvod, proč SC vadí, že někdo používá SC ze 2 IP, když uložišti to nevadí. Chápu, že by to mělo vadit uložišti, ale třeba WS toleruje současné stahování ze 2 různých IP (dotazoval jsem se a tohle byla oficiální odpověď). A SC je zadarmo.

... já s tim občas taky trochu problém mám. Respektive, mám doma internet a wifi. Ale mam celkem velký dům a v ložnici a na terase chytám lépe wifi od souseda (bratra), takže používám tu. Mohl bych si zavést další AP do horního patra, ale je to pro mě zbytečné. Takže když manželka chce koukat na nějakou blbost, občas si pustim SC v ložnici na notebooku. A bum... hned jedu ze 2 různých IP

SC mě vykopne z jednoho připojení... ale WS normálně běží. Musim si stáhnout film a pustit si ho offline. Samo si kuli takové blbosti nechci kupovat další uložiště. To si raději zavedu další wifi nebo budu připojený na slabší wifině. Stává se mi to taky třeba 2-3x do roka.

Jen mě to prostě zajímalo. Když banuje uložiště, je to jasné. Bany od SC za takové chování ale úplně nechápu. Chápal bych, kdyby v platbě za uložiště byla i platba za SC, ale pokud je SC zdarma, k pochopení to úplně neni. Pokud z uložiskové platby jde i něco na SC, tak samo beru dotaz zpět.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)