• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synchronizacia medzi zariadeniami
#1
Zdravim,

nedavno som si poriesil druhy device na ktorom mi bezi Stream Cinema. Problem je ten, ze ked pozeram urcity serial, po zhliadnuti daneho dielu je v zozname epizod pri danej epizode fajka (pozrete) ale na druhom device to samozrejme nevidim. Je mozne nastavit nejaky sync medzi viacerymi zariadeniami? Vdaka
  Odpovědět
#2
@"bejur" Napoj si trakt.tv ucet (ak nemas, treba vytvorit, je to v zakladnej verzii free) v SC plugine a ten sa postara o sync medzi zariadeniami. Treba nastavit to iste trakt konto na vsetkych zariadeniach ktore chces syncovat. Ciastocny progress to nesyncuje, len prezretie celeho dielu.
...len súvisiace s anime
  Odpovědět
#3
@"bejur" jedina moznost je ten trakt.tv tak ako pisal @"シャイコ" . Zaregistruj sa na https://trakt.tv a potom chod do SC, otvor nastavenia a tam sa prepni na trakt.tv a tam povol trakt.tv a pripadne klikni na prihlasenie sa. Otvori sa ti okno, kde ti napise, aby si isiel na https://trakt.tv/activate (to otvor na mobile, alebo PC). Zadaj tam kod, ktory ti pise SC. potom sa prihlasis, alebo rovno povolis zariadeniu pristup do tvojho uctu. Nasledne SC zisti, ze si mu povolil pristup. Restartni kodi a cakaj, nez prebehne synchronizacia.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#4
@BBaron
Ahoj, keď sa aj tu rieši Trakt.tv, chcem sa opýtať. Neplánuješ aj do Kodi 19 pridať možnosť Trakt menu? Priznám sa, že kvôli nemu mám ešte na jednom zariadení nainštalovanú verziu Kodi 18, lebo v Kodi 19 dostanem filmy do watchlistu len cez ich stránku. V Kodi 18 je to bezproblémové. Alebo to len ja skrátka neviem nájsť? Vďaka dopredu za odpoveď.
  Odpovědět
#5
kodi 19 ma trak .tv


Přiložené soubory Miniatury
   
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#6
@JL1
Viem, že má Trakt.tv. Ten samozrejme mám. Možno som položil zle otázku.
Ja sa pýtam na možnosť, že keď pri filme napr. pravou myšou rozklikaš menu, kde sú možnosti Vybrať stream manuálne, Prehrať, Označiť ako videné atď. mne osobne tam chýba Trakt menu, cez ktoré sa dali pridávať bezproblémovo filmy do watchlistu na Trakt.tv.
  Odpovědět
#7
Ahoj,

je to mozne - pokial by si mal k dispozicii tretie zariadenie doma - NAS, raspbery pi, mozno aj windows - ktory bude dostupny vsetkym kodi
instanciam cez siet.

Tam si musis "rozbehat" - databazu, napr. mariadb (povodne mysql). Potom mozes synchronizovat pozrete, rozpozerane, alebo nepozrete filmy a serialy.
Ale! Nesynchronizuju sa ti polozky ako - "posledne sledovane", alebo co si videl, co si nevidel. Synchronizuje sa len ci si film pozrel, kde si skoncil.
To znamena, ze mozes zastavit film v obyvacke a v inej izbe si ho pustis z rovnakeho miesta. Cize v databaza sa uklada polozka a pozicia, pripadne ci pozrete alebo nepozrete.

Mozno existuju aj ine projekty na synchronizaciu databaz a obsahu, ale neskusal som nic z toho.
AK bude zaujem, mozem tu moznost sychronizacie rozpisat troska viac. (aj nejake podrobnosti, ako to nastavit)
  Odpovědět
#8
posledne sledovane sa urcite nebudu synchronizovat medzi zariadeniami a asi nato neexistuje ziadny plugin. Ja som nad niecim takym uvazoval, ze by som to spravildo SC, nechcem moc rozpisovat ako....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#9
Ahoj, zkusím oživit topic Big Grin

Rozjel jsem si na Home Assistant mariadb a funguje mi synchronizace db MyVideos119 přes nastavení v advancedsettings.xml.
Jsem tedy ve stejné fázi kdy se mi synchronizují shlédnuté/pozastavené videa mezi zařízeními ale ne poslední sledované.

Můj dotaz je zda lze nějak změnit cestu k db addon_data\plugin.video.stream-cinema\storage.db a simplecache.db ?
Předpokládám že kdybych ji přesměroval na moji mariadb tak se mi budou mezi zařízenímí synchronizovat i poslední sledované, je to tak?
Také bych nastavil substituci ke složce Thumbnails přes smb na server kde je mariadb..

Zkoušel jsem nastavit cestu v addon_data\plugin.video.stream-cinema\settings.xml na:
<setting id="movie.library.path">smb://login:[email protected]/media/XBMC/SC/library/</setting>
<setting id="tvshow.library.path">smb://login:[email protected]/media/XBMC/SC/library/</setting>
A manuálně jsem tam nakopíroval soubory storage.db a simplecache.db ale SC stále používá lokální soubory.
Nebo mám špatně cestu? V logu jsem nic nevyčetl..

Případně nešlo by přidat přímo podporu externí mysql v nastavení doplňku SC? Tak aby se zadala pouze IP, port, a login ?
Bylo by to super funkce!

Děkuji za info..

PS: Se Stream Cinema odvádíš super práci!
  Odpovědět
#10
@"peca2345" : nastavenia *.library.path sa aktualne nepouzivaju a sluzia na nieco ine ako mas v plane Big Grin Na tu synchronizaciu odporucam trakt.tv, zial posledne sledovane sa nedaju nijako synchronizovat/presunut (cez nastavenia v plugine).
Ak mas linux na masine, kde prehravas, tak by sa to teoreticky dalo spravit. ale ten navod tu nebudem pisat Big Grin to by bolo len ak si fakt macher cez linux, lebo to moze sposobit problemi, ktore moze riesit len linux friendly user.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#11
(11.03.2022, 12:06)BBaron Napsal(a): @"peca2345" : nastavenia *.library.path sa aktualne nepouzivaju a sluzia na nieco ine ako mas v plane Big Grin Na tu synchronizaciu odporucam trakt.tv, zial posledne sledovane sa nedaju nijako synchronizovat/presunut (cez nastavenia v plugine).
Ak mas linux na masine, kde prehravas, tak by sa to teoreticky dalo spravit. ale ten navod tu nebudem pisat Big Grin to by bolo len ak si fakt macher cez linux, lebo to moze sposobit problemi, ktore moze riesit len linux friendly user.
Sakra, doufam jsem že na to bude nějaká easy cesta. Big Grin Nejsem linux guru ale klidně mě alespoň nasměruj.
Mám server s debianem a pod dockerem Home Assistant tak si můžu hrát a třeba se něco naučím Big Grin

Vím že to aktuálně nejde udělat přes nastavení v plugině. Myslel jsem to spíš tak že kdyby si se nudil tak by si to tam mohl přidat Big Grin Big Grin

A nepoužíváš náhodou Home Assistant? Jsou tam různe addony pro Kodi a pohrávám si s myšlenkou automatizace kde např. přes Google assistena zadám povel a zapne se TV/box s ELEC a automaticky se spustí poslední stream nebo hlasové vyhledávání v SC přes Google assistenta.

https://github.com/jtbgroup/kodi-search-card
https://github.com/jtbgroup/kodi-playlist-card
https://github.com/custom-cards/upcoming-media-card
https://github.com/boralyl/kodi-recently-addeda

Každopádně díky za info..
  Odpovědět
#12
@"peca2345" HA nepouzivam, pouzival som openhab ... to je ale jedno ;-) ak sa chces hrat s linuxom, tak cesta by bola cez mount + NFS. Presny prikaz ti nedam, lebo to sa nic nenaucis ;-) ale ja by som to robil nejako takto:
Kód:
mount -type nfs 1.1.1.1:/Thumbs /kodi/nieco/Thumbs

takto isto by som potom spravil aj ten adresar pre userdata a SC ... Big Grin tym padom by bolo userdata a aj Thumbs na jednom stroji ... lenze Thumbs je ulozene aj v DB a ak nemas thumbs v DB, tak ti to je na dve veci ... sakra rozmyslam a zaroven pisem ... Big Grin no asi by som takto namountoval komplet userdata, ale neviem co litesql povie na to, ze jednu DB ma otvorenych viacero procesov ... teoreticky moze prist k poskodeniu DB a potom si zkoncil ... no pohraj sa a uvidis ;-)
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#13
(11.03.2022, 21:23)BBaron Napsal(a): @"peca2345" HA nepouzivam, pouzival som openhab ... to je ale jedno ;-) ak sa chces hrat s linuxom, tak cesta by bola cez mount + NFS. Presny prikaz ti nedam, lebo to sa nic nenaucis ;-) ale ja by som to robil nejako takto:
Kód:
mount -type nfs 1.1.1.1:/Thumbs /kodi/nieco/Thumbs

takto isto by som potom spravil aj ten adresar pre userdata a SC ... Big Grin tym padom by bolo userdata a aj Thumbs na jednom stroji ... lenze Thumbs je ulozene aj v DB a ak nemas thumbs v DB, tak ti to je na dve veci ... sakra rozmyslam a zaroven pisem ... Big Grin no asi by som takto namountoval komplet userdata, ale neviem co litesql povie na to, ze jednu DB ma otvorenych viacero procesov ... teoreticky moze prist k poskodeniu DB a potom si zkoncil ... no pohraj sa a uvidis ;-)

Super, díky! Zkusím si s tím pohrát jak bude chvilka. Smile
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)