• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
chýba 4K ?
#1
Ahojte, 
televízor philips 55OLED805, inštálcia kodi a pluginu do TV cca. pred 2 mesiacmi, všetko funguje. 
Problém je že nevydím rozdiel medzi FHD a 4K obsahom. V systém nastavenie obrazovky je fixne FHD a nedá sa zmeniť. V systémových informáciách je tiež uvedené FHD. Zmení sa rozlíšenie na 4K pri prehrávaní 4K obsahu ? 

PS. Televízor cez pc zvláda 4k@60hz hdr10. 

Ďakujem za informáciu,
Erik
  Odpovědět
#2
Ano. V nastavení Kodi nastavuješ pouze rozlišení GUI Kodi.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#3
Pripojim sa k teme nakolko som par dni dozadu kupil novy TV, SONY KD-65X85L (Google / Android TV) a mam to rovnako.

Precital som rozne fora kde vela ludi tvrdi, ze GUI KODI je sice FHD ale po spusteni 4K videa sa rozlisenie zmeni. Podla mna sa nezmeni a len sa 4K video Downscaluje na FHD a asi ani HDR ci Dolby Vision nejde. Navyse KODI ani neponuka ine rozlisenie v nastaveni ako FHD.
   

Udaje ktore sem pridavam na fotkach su robene na videu pusteneho z SC, HDR - Testovacie videa (Sony, Veleryba)
   
Udaje o rozliseni
   
Udaje o streame

Potom som k televizoru pripojim NVIDIU SHIELD co mam pri druhom TV a tam je vidiet ze video ide tak ako ma v 4K a je to aj vidiet.
   
Udaje o rozliseni NVIDIA Shield

Len doplnim ze som skusal aj specialne testovacie video podla tohto navodu: https://www.cnx-software.com/2014/09/26/...t-pattern/. A tam sa mi tiez podla popisu autora potvrdilo, ze KODI len Downscaluje na FHD. Vstavany Multimadialny prehravac SONY to pustil naplno v 4K.

Ak tomu dobre chapem tak KODI v TV sice 4K videa prehra ale ich Downscale na FHD cize je to rovnake ako FHD resp. ako by som mal TV iba s rozlisenim FHD.

No pritom napriklad vstavana aplikacia Youtube sa pri spusteni 4k videa pekne do 4K prepne (vidiet vo vyvojaskom zobrazeni udajov o streame priamo v youtube).

Otazka je ci na toto nepozna niekto z vas fintu ako to obabrat, alebo to tak je a nic s tim neurobim.

TV ma totiz podporu 4K HDR, H265 (Procesor SONY X1), HDR 10, Dolby Vision a s KODI to vyuzivat zatial nemozem a musim kupit napriklad dalsiu NVIDIu Shield a cely Android TV mi je v podstate "na draka" Smile

Dodam, ze nikde v nastaveniach TV sa neda zmenit rozlisenie.

Snad som to napisal celkom pochopitelne a nie prilis chaoticky Smile
  Odpovědět
#4
Neviem ci niekto odpovedal na tuto otazku, ale nemoze to byt preto, ze TV procak/grafika nezvlada stresmovanie cez Kodi v 4k (kvoli vyssim narokom ako Youtube), ale ked pripojis Shield, tak Ti to ide?

Rozmyslam nahlas, mozno som napisal kardinalnu hlupost.
  Odpovědět
#5
tak ako pisal @"PetrM" tak je to len nastavenie rozlisenia pre skin/rozhranie ... nieje to rozlisenie pod ktorym prehravas video. Andtroid ma nastavene jedno rozlisenie (ak nejde o shield, ktory dokaze menit rozlisenie podla rozlisenia prehravaneho videa).
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)