• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chyby barev u 4K streamu
#1
Ahoj u několika seriálu a filmu se u některých streamu špatně zobrazuji barvy, zeleno fialová a u posledního Bonda zelenofialove pruhy s kostickami.
Děla to i známému na jiné TV. Verze kodi 19.3 , android TV 10. Zkoušel jsem vše možné v nastavení ale nic nepomohlo, je to jako kdyby problém s nějakým kodekem. Neví někdo jak to vyřešit ? Díky moc
  Odpovědět
#2
Je to Dolby Vision, ktore ti nepodporuje telka, alebo zariadenie na ktorom to prehravas. Vyber si stream, ktory nema Dolby Vision a bude to OK. Spravim upravu do doplnku, kde sa budu dat vynechat taketo streamy na telkach, ktore to nepodporuju.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#3
@Bbaron ja mám telku s dolby vision a aj mne blbnu farby . Apple tv pohoda , dolby vision gaming na series X pohoda ale Kodi ( posledný update ) mi blbnu farby . Môžeš mi prosím napísať čo povoliť aby sa to zobrazilo korektne . Ďakujem
  Odpovědět
#4
@"DonRicardoBoss" jaaaaj ja nemam telku s Dolby Vision, takze ti neviem povedat, co a ako treba nastavit. Viem len odporucit, aby ste nepouzivali streamy s Dolby Vision ak vam to blbne. Mne to teda tiez blbne...mam shield a samsung. Musel by som kupit telku s Dolby Vision a to by asi u nas doma nepreslo ... uz rok mam pokazenu telku (mam obrovsky flak v strede dole - ako keby sa odlepilo podsvietenie), ale proste v rozpocte su ine dolezitejsie veci, ked mate deti....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#5
@"DonRicardoBoss" Záleží na čem KODI používáš. DV umí myslím jen Kodi na Shieldu. Můžeš si zkusit ten stream stáhnout a pustit přímo přes TV nebo by to měl umět ještě Plex. Já mám Shield a Hisense TV. Přehraje mi to OK, protože to TV umí zpracovat a pouští to jako HDR10.
@"Bbaron" Nejde ti to, protože pokud vím, tak Samsung DV neumí..
  Odpovědět
#6
@"Bbaran" @"luvadcz" pustam to cez kodi app priamo v telke . TV mam Sony a ako pisem vyssie ine appky ako napriklad Apple tv mi prehraje DV bez problemov , series x tiez DV gaming pohoda ( ale na xboxe kodi nemam , je to tam zle optimalizovane ) . myslim,ze musim nieco povolit v Kodi appke , ked kazdy DV stream v inych appkach ide dobre , iba kodi blbne ,ale ak sa to neda ,nejak to zvladnem Smile
  Odpovědět
#7
@"luvadcz" ved to som pisal, ze mam samsung, takze neviem co treba spravit, lebo moja telka to nepodporuje ... preto pisem, ze by som potreboval kupit novu telku s podporou dolby vision
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#8
@DonRicardo mam Sony KD55XG8596 a tiež mi robí to isté. Niekde som sa dočítal, že to mohol spôsobiť posledný update na našich telkach a vraj pomôže, keď dáš faktory reset telky. No priznám sa, že som to neskúšal, lebo som nemal čas sa s tým hrať, keďže dcéra fičí na rozprávkach nonstop 😁.
  Odpovědět
#9
@Aduko ja mám XG9505 ,ale myslím si, že by to bol update. Skôr je to Kodi problém bude update možno to fixnú 🙂 inak ten nový update je fajn omnojo zjednodušuje ovládanie nastavení hlavne prepínanie režimov a stabilitu wifi pripojenia.

Inak mam aj YouTube Channel kde robím videá čo sa týka Sony tv a vecí okolo nej 🙂

Link mám tu : https://youtube.com/channel/UC2usZUHgupz4qSOJYEbSrOw
  Odpovědět
#10
Nakoľko pred posledným android update telky nebolo na SC veľa obsahu s DV, tak si to nedokážem porovnať, či to vzinklo uodateom, alebo nie. V každom prípade by som chcel vidieť, ako to vyzerá, no zatiaľ som na SC nenašiel ani jeden stream s DV, ktorý by šiel prehrať a nebola tam chyba vo farbách.

Dal som ti odber na kanál 😉
  Odpovědět
#11
Já si myslím, že Kodi DV umí pustit jenom přes Shield. Ale možná se pletu. Zkuste si ten film stáhnout a pustit třeba přes Plex, ten DV umí. Taky je problém, pokud vím, jak je DV rip udělaný. Je tam myslím více způsobů a ne každý funguje všude.
  Odpovědět
#12
Co som sa docital, tak na shielde/androide je zatial len "custom" modifikovane KODI 19.0 ktore podporuje DV. Problem je v tom, ze ffmpeg nepodporuje DV a KODI pouziva na dekodovanie ffmpeg. Plex tiez pouziva ffmpeg, ale ma vlastnu upravu s podporou DV. DV bude mozno podporovane az v KODI 20 Big Grin nechajme sa prekvapit...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#13
Tak nám momentálne nezostáva nič iné, než čakať na update Kodi a DV streamom sa vyhýbať. Alebo použiť staré dobré torrenty 😁 no mne to za to nestojí, aby som strácal čas so sťahovaním a kopírovaním na HDD.
  Odpovědět
#14
@Aduko dikes , veľmi si to cením 🙂 inak ten dolby Vision je fajn ale není nevyhnutný popravde.

@Bbaron možno by bolo fajn pridať niečo , čím si môžeme vypnúť zobrazovanie DV streamu. Lebo sa tu budú množiť vlákna "prečo mám zelený obraz na streame "😁
  Odpovědět
#15
Nedala by poprípade spraviť zložka podobná tej HDR, kde by zbiehali takéto streamy a bolo by to na jednom mieste.
  Odpovědět
#16
Shield, XSX prehrají DV primo v Kodi 19.3, pokud mate TV, co to umí. Jinak nutno prehravat offline pres interni prehravac TV. I nektere Android TV prahraji v Kodi 19.3 DV. Vzdy jde ale o profil DVHE 5.6, s jinymi profily jsou problemy.
2x Beelink GT1 mini 4/64 GB Android 8.1-Kodi 18.5, Vu+Solo 2, Vu+Zero
  Odpovědět
#17
Ten Dolby Vision mne na SHIELD ide. Ale mám upravenú verziu KODI 19.3. No ide fajn. V tej zložke Dolby Vision ale niesu všetky DV filmy ktoré na SC CZSK sú. Vieš tak nejako všetky s DV presunúť. Ďakujem ti @bbaron
  Odpovědět
#18
@"TrhacKund" a ktore tam chybaju? ono spravit detekciu je trocha problem. Ako som zistil, niektore streamy maju viacero HDR verzii v sebe. Maju HDR10 aj DV a co ja viem co vsetko este. Pravdepodobne v DV su len tie, ktore maju cisto len to DV. Ak ma nejaky subor DV aj HDR10, tak to oznacim len ako HDR (zatial). Ak to chcem zmenit, tak musim preskenovat komplet vsetky videa a budem musiet spravit zlast identifikaciu na SDR, HDR10, HDR10+, HLG a DV ... bude to trocha zabava, ale da sa to zvladnut, len to nieje uplne jednoduche. Treba najst streamy, ktore maju vsetky tieto formaty a naucit sa ich detekovat a potom preskenovat komplet vsetky subory (minimalne tie, ktore su aktualne oznacene ako HDR)
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#19
Ahoj. Ak sa ti to podarí. Nejakým zázrakom tak máš u mňa nejaký gift 😉 ináč napr Wonder Woman tá nová je tiež v DV
  Odpovědět
#20
Vidím, že už na tom pracuješ. No kam teda poslať ten Donate
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)