• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problém s novou 4K televizí
#1
Dobrý den, omlouvám se předem, pokud jsem nenašel správné vlákno...

O víkendu nám klekla televize. Pořídil jsem Samsung QE55Q70, která je 4K. Stará televize byla LG 42 FullHD a vše fungovalo dobře. K nové televizi jsem pořídil přes rpishop kabel 4K HDMI, nicméně výsledek je stejný jako s původním kabelem. Televize rozpozná PC a rozlišení je 1024*768 - nijak nejde změnit, nejde ani zvuk a ovladač od telky taky nejede. Ovládám přes mobil, ale rozslišení špatné a absence zvuku. Nějaký nápad? Nestalo se někomu? Díky předem za všechny nápady..
  Odpovědět
#2
@"melounikov" tu je jeden z dovodov, preco neodporucam RPI ako media center. Odporucam nvidia shield (uz by mi mali zacat platit za tieto odporucania). So shieldom niesu takmer ziadne problemi. Zapojis a fungujes. Je sice drahsia, ale oproti RPi, vyzera lepsie a funguje aj ovladac atd... funguje tam dokonca HDR, co predpokladam, ze pri novej TV mas.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#3
@"melounikov" nevím, jestli tě chápu správně, ale ty přehráváš z počítače? Jaký konkrétně HDMI kabel? Problém může být i ten kabel. PC musí utáhnout 4K rozlišení. Hlavně musíš správné rozlišení nastavit v PC.
  Odpovědět
#4
@"luvadcz" vidis, som si neuvedomil, ze kupil len kabel v rpishope.

@"melounikov" ak si pripajas PC k TV, tak ta chcem od toho odhovorit. Zozen si radsej nejaku tu android krabicku (ja odporucam nvidia shield, ktora je ale draha) a pouzi ju na domace kino. Nebude problem s 4K a HDR (ak si vyberies ten spravny box). Na 4K potrebujes ten spravny kabel a zariadenie, cez ktore pustas obrazk musi tiez zvladat 4K a v neposlednom rade potrebujes aj spravny HDMI kabel.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#5
Alebo si si mal kupit TCL telku (alebo inu ktora to vie ) a tam nahodit KODI rovno do telky
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)