• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chromecast 4 s Google tv
#1
Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s tímto zařízením a provozem stream cinema cz/sk (kra.sk) doplňku? Je reálné ho používat pro přehrávání 4k?

Díky všem za reakce
#2
Nemam s tym skusenosti, ale ma to Amlogic S905X3 co nieje az tak zle. PRehravanie by to mohlo zvladnut, ale obavam sa toho pripojenia. Ak nemas kusok od telky wifi router s 5G, tak ti to SC nebude zvladat prehravat. Nejde o procak, ale o pripojenie a to ti bude jedno aky boxik kupis ak nemas dobre pripojenie....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
#3
ja si myslim ze problem nebude jedno plus ma ze je tam I dolby vision nie len hdr a co sa wifi tyka ak to nemas blizko 5Gzh potom mas moznost dokupit to to na lan atd. https://www.amazon.com/gp/product/B081RC...QYMH&psc=1
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
#4
Děkuji za informace. Power delivery - LAN adaptér mám slíbený k zapůjčení. Tak uvidím. V současné chvíli mám chromecast 4 připojen přes Wi-Fi 5Ghz necelý metr od routeru. Zkoušel jsem i navýšení bufferu podle informací na kodi webu. To nastavení bylo asi příliš "na hraně", protože to vedlo ke spomaleni odezvy systému. Následně skoro k jeho samotnému pádu. Po vymazání advancedsetings záznamu běží systém opět v pořádku, ale videa nad 20Mbit/s dělají problém.
#5
@Roman.M  ak budeš mat PD daj vedieť ako to pôjde to cez wifi že ide len 20 sa mi vidí velmi malo 
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
#6
Tak jsem zkusil PD adaptér a připojení přes LAN bylo cca 102Mbit/s. Bohužel se zlepšení nekonalo. Vypadá to, že zařízení po HW stránce nedostačuje. 😟
#7
@"Roman.M"  a aky usb hub si konkretne pouzil na pripojenie lan
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
#8
Universal od Dell. https://www.mironet.cz/dell-wd19s-180w-d...+dp477634/
#9
skusim toto zariadenie aj ja kupit ... celkom dlho ma to lakalo skusit. Nieje to moj milovany a ospevovany shield, ale tak treba skusat aj ostatne, aby som sa uistil, ze mam to najlepsie Big Grin
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
#10
Tak som to cudo dnes kupil a vecer som ho testol. Vysledok? Zklamanie.
1) kodi mi nenaslo v aplikaciach a musel som instalovat nejaku divnu verziu kodi 19.3
2) audio nemalo passthru a to je asi vazny problem, lebo potom sa dekoduje audio cez SW v chromecaste a tym vytazuje CPU, ktore nieje ziadny svalovec (aj ked ma vsemozne HW dekodovabie videa)
3) kedze je problem v bode 2) tak sa samozrejme KODI pokusa syncovat video s audiom a pri vyssich bitratoch ma s tym problem - toto je to, co si pisal ze mas problem. Videa do 20Mbps isli celkom v pohode prehravat ale len v 1080p

No a co sa wifi tyka, tak na 5G mi to dalo 300Mbps download, takze spokojnost. Router som mal asi tak 5m daleko cez dve steny a zatvorene dvoje dvere.

A bolo to moje prve stretnutie s novym google android
PS: mozno ak by bolo KODI zkompilovane priamo na toto zariadenie, tak by to mohlo byt lepsie…tazko povedat. Zatial je to pre nepouzitelne
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
#11
Díky za konstruktivní podporu.
No nic, chromecast půjde z domu.
Teď ovšem nastává čas správně vybrat náhradu. Poprosím o tip na opravdu osvědčený Android TV box. Vím že shield je top, ale ten už jen tak neseženu. Koukal jsem na různé boxy po netu, ale povětšinou je to stejný procesor co je v chromecastu a 2 Giga RAM. V popisu většinou slibuji 4K. No nechci doma další polofunkcni krám.
#12
co sa tyka kodi 19.4 tak ta nieje oficilane od goolu podpisana, takju v google play store nejadete, ale autori kodi.tv na to pamatali Smile
v syst. pluginoch oficiialne kodi repo najdes kodi android instaler a pomocou neho si das aktualnu oficialnu verziu, odskusane na 3 AndroidTv zariadeniach
mozno je tam uz implementovny passtrouth pre toto zariadenie
na inych amlogicoch s androidTV mi kodi ponuka moznost passtrouth a aj receiver to detekuje spravne - vsetky formaty
#13
Zkoušel jsem i ver. 19.4. a výsledek byl stejný. Kodi 19.4.instalováno prostřednictvím. apk z oficiálního webu kodi.
#14
Tak jsem se definitivně rozhodl, že Chromecast 4 jde o dům dál. Alza opět naskladnila Shield 2019 Pro, takže půjdu do něj. Prosím tímto BBarona o uzavření tohoto vlákna, pokud to uzná za vhodné. Děkuji


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)