• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPI 3B - hevc filter v 2.2.09.3
#1
Updatnul jsem na nejnovejsi verzi 2.2.09.3+k19, kde uz neni extra konfig filter_hevc, ale

stream.adv.whitelist.codec = hevc|h264|h265|av1|ac3|aac|mp3|dts|eac

Zkusil jsem presunout hevc do stream.adv.blacklist.codec, presto to HEVC streamy neodfiltruje.

Je to bug, nebo jen spatne chapu tuhle funkci ?

Bude jeste nekdy mozno odfiltrovat HEVC ?

Diky za info.
  Odpovědět
#2
dobre si to pochopil ... posli kodi.log aby som videl co sa tam deje a pripadne to opravim....ale na tvojom mieste by som zohnal inu "krabicku" na prehravanie, lebo hevc uz zacina pomali ale iste nahradzovat h264 ... a dokonca sa uz zacinaju objavovat subory s av1
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#3
(27.11.2022, 15:21)BBaron Napsal(a): dobre si to pochopil ... posli kodi.log aby som videl co sa tam deje a pripadne to opravim....ale na tvojom mieste by som zohnal inu "krabicku" na prehravanie, lebo hevc uz zacina pomali ale iste nahradzovat h264 ... a dokonca sa uz zacinaju objavovat subory s av1

Diky za reakci.
Nedalo mi to a venoval jsem tomu trochu casu, zatim se mi totiz jeste nechce delat upgrade HW Wink

Zjistil jsem, ze streaminfo.video.codec vubec neobsahuje informace o hevc. Ty jsou extra ve streaminfo.hevc, tudiz se na nej whitelist ani blacklist neaplikuje.
Takze jsem si pro svoji potrebu do kodu proaktivne vlozil do lib/gui/item.py(video_score):

Kód:
if get_setting_as_bool('stream.adv.exclude.hevc') and stream_info.get('HEVC'):
                score[pos] -= 10
                debug('penalize HEVC content {}'.format(score[pos]))


a pridal konfiguracni polozku do settings.xml:
Kód:
<setting id="stream.adv.exclude.hevc">true</setting>

...a funguje.

Oprava asi neni treba, pokud nebude po teto uprave vetsi poptavka. Pak bych pripadne jeste doporucil polozku pridat do konfiguracniho menu.
  Odpovědět
#4
@"istenik" normalne som prekvapeny, ze som na toto vylucenie zabudol v nastaveniach, lebo v "starej" verzii som to tam mal Big Grin dik za debug.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)