• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stream Cinema - KODI 20.1 na TCL
#1
Dobrý den,
nevím, kde se zeptat, tak to zkouším zde touto formou. Pořídil jsem televizi TCL 65C935, na kterou lze nainstalovat KODI, konkrétně se nainstaluje nejnovější verze 20.1. Bez problému doinstaluju Stream Cinema. Mám však problém s plynulým přehráváním videí. Podle mně to není rychlostí internetu, v tomto směru je rychlost opravdu dostatečná, ale problémem bude asi snímkovací frekvence (TV a videa). Ne u všech titulů, ale u dosti ano. A je jedno jestli jsou ve formátu 4K, FULL HD apod. Někdy 4K je bez problémů a Full HD zlobí a naopak. Zkrátka často se obraz trochu trhá, nepřehrává se plynule, je to dost otravné. Zkoušel jsem v nastavení různé věci nastavit, ovšem na nějaký titul to zafunguje a na jiný zase ne. Nevíte, jak KODi přesně nastavit, aby se videa přehrávala plynule? Dříve jsem využíval starší TV Samsung a zařízení OSMC Vero 4K+ a nebyl v podstatě s ničím problém. OSMC zařízení mohu připojit i k TCL, jenže zjišťuju, že nová TV je jaksi vybíravá a pomocí stejného HDMI kabelu (i jiného podobného) jako jsem měl u Samsungu se zařízení OSMC nechce do TCL načíst. A když už se náhodou načte, tak i v tomto případě u mnoha titulů je obraz trhaný. Přitom TV se pyšní 120 Hz pro plynulé přehrávání, v nastavení OSMC Kodi mám zvoleno, aby se frekvence přehrávaného videa co nejvíce blížila frekvenci obrazovky, ale nějak to zde nefunguje. Pokud máte nápad, co s tím, budu rád za každou pomoc. Chtěl bych tedy spíše nastavit KODI, které je přímo instalované v TV. Je vidět, že problémy jsou obdobné. Předem děkuji.
  Odpovědět
#2
ono nezalezi na rozliseni videa, ale na audiu. treba si KODI nastavit podla manualu: https://stream-cinema.online/install#audio a potom by sa to malo zlepsit ;-) problem je totiz v tom, ze KODI dekoduje SW audio, snazi sa to synchronizovat s videom a nasledne potom to audio SW encoduje a posiela do TV. Na toto ale nieje CPU v TV dostatocne nasledkom coho je to trhanie....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#3
(14.05.2023, 11:47)BBaron Napsal(a): ono nezalezi na rozliseni videa, ale na audiu. treba si KODI nastavit podla manualu: https://stream-cinema.online/install#audio a potom by sa to malo zlepsit ;-) problem je totiz v tom, ze KODI dekoduje SW audio, snazi sa to synchronizovat s videom a nasledne potom to audio SW encoduje a posiela do TV. Na toto ale nieje CPU v TV dostatocne nasledkom coho je to trhanie....
Děkuji za informaci. Určitě vyzkouším. Zjistil jsem, že i když si stáhnu video a nechám přehrát přes KODI v televizi, tak se také trhá. Přeskakuje i zvuk, to jsem předtím nezmínil. Ovšem když toto stažené video nechám přehrát přehrávačem videosouborů, který je integrovaný do TV, tak je to úplně perfektní. Video přehráváno zcela plynule, zvuk taktéž. Takže předpokládám, že to procesor TV asi zvládá. Spíše jde opravdu o nastavení konkrétní aplikace, v tomto případě KODI. Navíc stabilita verze 20.1 je oproti předchozím verzím opravdu trochu problematická. I na PC aplikace čas od času zamrzá. Možná je to také tímto. Každopádně vyzkouším to nastavení a uvidíme.
  Odpovědět
#4
ked mas vstavany prehravac, tak to nejde cez procesor (SW) ale cez GPU (HW) a to je rozdiel ... do tychto "lacnych" TV sa davaju slabsie CPU, ktore stacia na ten android, ktory v nich je, lebo na prehravanie je tam HW akcelaracia videa, takze ten CPU nemusi byt nijako extra vykonny....bacha na to ...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#5
Zjistil jsem, že nastavení mám v podstatě totožné s návodem v odkazu. Zkusil jsem spustit zobrazení protokolování a CPU-KODI při spuštěném filmu běží mezi cca 92 - 99%. To je asi už moc, že ano. Takže KODI přímo v TV jen tak nevyužiju k rozumnému přehrávání většiny pořadů.
  Odpovědět
#6
@"janis01" takzko takto povedat. ak mas pomaly android, tak odporucam kupit si nvidia shield ... stale je to TOP boxik s ktorym niesu ziadne problemy ... aspon u mna to tak bolo...teraz pouzivam android v TV, lebo som lenivi pripojit shield k TV
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#7
Dobrý den,
tak zatím využívám externí box OSMC Vero 4K+. Přesto je zajímavé, že např. VLC a softwarový přehrávač media player v TV přehrají soubory bez problémů (bez trhání obrazu a prskání zvuku), ale KODI nikoli.

Měl bych ještě jeden dotaz. Týká se přehrávání různých streamů pro dané video. Je to jen u mě nebo i jiní mají problém se streamy, kterou jsou ve formátu HDR, HDR+, HLG apod., případně stačí někdy, aby byly 10bitové. Obraz je vždy strašně tmavý, no prostě naprosto nekoukatelný. Musím tak vybírat jen verze buď 1080p nebo 4K v SDR (zrovna 4K v SDR moc není). V čem je prosím problém. A týká se to jak starší tak nové TV, která dle parametrů všechny tyto formáty dle specifikací zvládá.
Předem díky za odpověď.
  Odpovědět
#8
neviem ako to mas ponastavovane ale ked som to ja skusal na vedlajsom tv TLC 55C815  tak nemal problem z HDR a ani z DV  farby idu pekne su ok a to mam k tomu pripojeny este soundbar 3.1, kodi mam nexus od mavena aby siel i DV
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#9
(18.06.2023, 11:19)JL1 Napsal(a): neviem ako to mas ponastavovane ale ked som to ja skusal na vedlajsom tv TLC 55C815  tak nemal problem z HDR a ani z DV  farby idu pekne su ok a to mam k tomu pripojeny este soundbar 3.1, kodi mam nexus od mavena aby siel i DV
Používám originální aplikaci KODI z Google Storu. Jenže ani přehrávání/streamování videí na tv v této aplikaci není plynulé. Vše se zadrhává. Originální KODI extrémně zatěžuje procesor TV a ten to asi neutáhne. Na PC s tím není problém, ale na tv ano. Ještě jsem do tv neinstaloval aplikaci z externího zdroje. Mohu požádat o pomoc, jak na to...
  Odpovědět
#10
Mám také Vero 4K+ a nemám sebemenší problém, nejspíše bude špatné nastavení, nebo zobrazovací zařízení nepodporuje.
S výkonem také problém nemám, že by byly nějaké záseky... I teď, jak byl zde problém, jak to některým lidem kvůli nějakému velkému souboru padalo, tak já streamoval bez problému, výkon si s tím poradil.
Jediné co tak Dolby Vision (DoVi) má zeleno růžové barvy, to bohužel vero nepodporuje.
VERO 4K+  Arrow SONY BDV 9200 Arrow  Hisense H75B7510
  Odpovědět
#11
@"janis01" to, co popisujes vyzera nato, ze mas zle nastavene KODI. Toto sa deje preto, lebo ti KODI zpracovava audio/video cez CPU v TV a nezvlada to. Skus si KODI nastavit podla navodu https://stream-cinema.online/install a daj vediet, ci to pomohlo. Ide o to, ze KODI v zakladnom nastaveni zpracovava audio cez CPU a snazi "synchronizovat" audio s videom a nato aby toto zvladol musi dekodovat video aj audio, potom ho "zosynchronizovat" a nasledne to musi znova dalej encodovat. Ak mas original zvuk napriklad 5.1 a potom mas vystup nastaveny na stereo (2.0) tak ti to prekoduje do sterea. Ale aj ked mas nastavene 5.1 ci 7.1 a nemas nastavene "prepustanie zvuku" tak sa to KODI snazi zpracovavat a na to nema ziadna TV dost vykonu. Preto mas aj pretazene CPU a trha ti zvuk aj video.
Je dolezite zkontrolovat, ci mas nastavene v KODI prepustanie audia. Toto nastavenie najdes v Nastavenia -> System -> Audio a tam najdi sekciu "Preposielanie audio signalu". Nasledne si nastav podporovane formaty pre TV, ktore zvlada zpracovat.
No a aby toto spravne fungovalo, tak musis este zkontrolovat, ci mas VYPNUTE synchronizovanie audia s video. Toto nastavenie najdes v Nastavenia -> Prehravac -> Videa a tu VYPNI "Synchronizovat prehravanie videa k obrazovke" - toto musis mat vypnute. Dalej je dolezite to, aby si mal rovnaku frekvenciu prehravaneho videa s frekvenciou TV. Tu maju zial niektore androidy problem a KODI nedokaze prepnut frekvenciu na TV. Toto nastavenie najdes v rovnakej sekcii ako to nastavenie kusok vyssie. Ide o "Prisposobit obnovovaciu frekvenciu obrazovky". Niektore "trhanie" obrazu moze sposobovat tento problem, lebo ak ma video 23.94fps a TV ma 25fps, tak tam mas proste take "trhanie" a pritom ti to KODI zpracovava v pohode....KODI je multiplatforma a na adnroide sa da povedat, ze je "nova" ... KODI malo donedavna problem s android developermi - nemali ich dostatok a tak android trocha zaostaval s podporou (okrem nvidia shield, kde nvidia bola jednu dobu sponzorom).
Snad som ti aspon nejako pomohol vyriesit tento tvoj problem....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#12
(24.06.2023, 11:49)BBaron Napsal(a): @"janis01" to, co popisujes vyzera nato, ze mas zle nastavene KODI. Toto sa deje preto, lebo ti KODI zpracovava audio/video cez CPU v TV a nezvlada to. Skus si KODI nastavit podla navodu https://stream-cinema.online/install a daj vediet, ci to pomohlo. Ide o to, ze KODI v zakladnom nastaveni zpracovava audio cez CPU a snazi "synchronizovat" audio s videom a nato aby toto zvladol musi dekodovat video aj audio, potom ho "zosynchronizovat" a nasledne to musi znova dalej encodovat. Ak mas original zvuk napriklad 5.1 a potom mas vystup nastaveny na stereo (2.0) tak ti to prekoduje do sterea. Ale aj ked mas nastavene 5.1 ci 7.1 a nemas nastavene "prepustanie zvuku" tak sa to KODI snazi zpracovavat a na to nema ziadna TV dost vykonu. Preto mas aj pretazene CPU a trha ti zvuk aj video.
Je dolezite zkontrolovat, ci mas nastavene v KODI prepustanie audia. Toto nastavenie najdes v Nastavenia -> System -> Audio a tam najdi sekciu "Preposielanie audio signalu". Nasledne si nastav podporovane formaty pre TV, ktore zvlada zpracovat.
No a aby toto spravne fungovalo, tak musis este zkontrolovat, ci mas VYPNUTE synchronizovanie audia s video. Toto nastavenie najdes v Nastavenia -> Prehravac -> Videa a tu VYPNI "Synchronizovat prehravanie videa k obrazovke" - toto musis mat vypnute. Dalej je dolezite to, aby si mal rovnaku frekvenciu prehravaneho videa s frekvenciou TV. Tu maju zial niektore androidy problem a KODI nedokaze prepnut frekvenciu na TV. Toto nastavenie najdes v rovnakej sekcii ako to nastavenie kusok vyssie. Ide o "Prisposobit obnovovaciu frekvenciu obrazovky". Niektore "trhanie" obrazu moze sposobovat tento problem, lebo ak ma video 23.94fps a TV ma 25fps, tak tam mas proste take "trhanie" a pritom ti to KODI zpracovava v pohode....KODI je multiplatforma a na adnroide sa da povedat, ze je "nova" ... KODI malo donedavna problem s android developermi - nemali ich dostatok a tak android trocha zaostaval s podporou (okrem nvidia shield, kde nvidia bola jednu dobu sponzorom).
Snad som ti aspon nejako pomohol vyriesit tento tvoj problem....
Dobrý den, děkuji za zprávu. Zkusil jsem ještě jednou znovu načisto nainstalovat KODI na TV TCL. Jediné, co jsem po instalaci upravil, je zvuk, kde jsem dle vaší rady nechal nastavit průchod audia a výstup na 5.1 (mám sestavu, která to umožňuje) a zatím to vypadá, že vše funguje. Navíc na rozdíl od multimediálního centra Vero 4K+ TV přehrává moderní formáty HDR včetně HDR+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ. Ale zjistil jsem, že nesmím asi příliš upravovat vlastní nastavení televize během přehrávání. Při nastavování parametrů TV během filmu se video automaticky pauzne. Po opětovném zapnutí play se totiž čas od času jemné zadrhnutí/poskočení objeví, ale jen u obrazu. Zvuk je aspoň zatím zcela v pohodě. Navíc jsem v KODI vůbec nenastavoval, aby byl zvuk synchronizovaný s videem a také aby se optimalizovala snímkovací frekvence k obrazovce TV. Tyto parametry jsou deaktivovány. TV přitom teď zatím vše sama plynule přehrává, zvuk je s obrazem synchronizovaný. Samozřejmě občas sem tam něco ujede, ale to se stávalo i na mé původní televizi a děje se to při zpracování videa i na internetové TV. Vše je tedy mnohem mnohem lepší.
Zůstává však ještě jedna nevyřešená drobnost, o níž jsem psal dříve. Veškerá 10bitová videa, což jsou obvykle videa s HDR, se přehrávají s opravdu velmi tmavým obrazem. Videa bez 10bit (SDR) jsou s normálním jasem. Máte nápad, jak to vyřešit? Že by nějaké speciální nastavení KODI? Nebo myslíte, že to obrazovka TV nezvládá? Někde výše je reakce, kde se uvádí, že tato videa zvládá bez problémů zobrazit TV TLC 55C815, takže by to snad měla zvládnout i má TCL 65C935 (oficiálně má 10bitový panel). Předem děkuji za odpověď.
  Odpovědět
#13
mne sa toto tiez dialo, ze som mal HDR obraz strasne tmavy. potom som TV prepol do filmmaker modu a uz to bolo OK. Nehral som sa teda s nastavenim obrazku na TV ;-) len som zmenil "custom" na filmmaker mod a odrazu sa to "spravilo" a sceny, kde som predtym takmer nic nevidel v HDR som odrazu videl vsetky detaily ... aj ked teda tmave sceny boli naozaj tmave - skusal som to na poslednych krotiteloch duchov, ked vosli do takeho tmaveho "skladu" ci co to bolo ... tam to bolo pekne vidno. SDR som videl vsetko a v HDR takmer nic. No a ked som to prehodil do filmmaker modu, tak uz som znova vsetko videl aj na HDR ....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)