• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enigma2 prijmac Hisilocon chipset
#1
Zdravim, neviem ci moja otazka alebo problem su hodne zakladania novej temy [Obrázek: smile.png]

Tento vikend som vymenil moj stary prijmac VU ZERO za Amiko Viper 4K, zatial mam v nom openATV 6.4 + kodi 18.6 a StreamCinema. na prvy pocit to ide svizne

A doteraz som pozeral filmy cez stary cinsky box S905X 2/8GB  pod coreelecom +SC, dovod upgrade bol  ze budem mat vsetko v jednom boxe.

Mozno robim nieco zle, alebo nemam dobre nakonfigurovanu enigmu, ale som rozcarovany z toho ze ked si dam prostredie v Amiku na UltraHD, tak mi vsetko upscaluje na rozlisenie 4K, a ani sa mi nezmeni frekvencia snimkov, a ked to necham na FullHD, tak sa sice framerate niekedy zmeni, ale 4K obsah je downsccalovany..
robi mi to pri filmoch z lokalneho NAS ako aj cez SC a vidim tzv "microlaggy" v oboch pripadoch
Archiv CZSK som si zatial nekupil, lebo som niekde cital ze ked zmenim alebo preflashujem image v prijmaci tak si ho musim kupit znova...

box s CoreElec to robi automaticky, aj telka mi ukazuje sppravne  ako sa zmenilo video rozlisenie a aj Hz. bez mikrolagov.

Chcem a poprosit o radu ci zmenit image, alebo nieco specialne nastavit v enigme, a aj ako to ide u vas

dakujem
r.
  Odpovědět
#2
Do Enigmy2 kodi nepatrí nepracuje korektne !
na to máš archiv premium ,presne na to bol masterom270 vytvorený
neviem čo si kde čítal ale pred zmenou image ,si len zálohuj položku  plugins/extension/archivCZSKpremium
po flash image daj základnu verziu archivpremium instal telnetom a prekopíruj nazad svoju zálohu do pluginu extension , kupovať ho znova teda netreba max povolíš raz za čas update podla aktualizácii ktoré ti vyhovuju ,viac sa ti k tomu nevyjadrím
na to máš linux fora - dakujem za pochopenie -
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#3
Hansolo & JL1:
Dakujem vam za odpovede, vyskusam vecer ked sa dostanem ku boxu
nemam probl poslat mtesterovi odmenu, ktoru si za svoju pracu zasluzi, len som bol v tom ze po preflashovani to musim zakazdym kupovat znova...

len stale nepoznam odpoved na otazku ci ArchivhCZSK premium  - alebo cz Kodi v enigme spravne prepnu rozlisenie a snimkovu frekvenciu pri prehravani videi zo StreamCinema.

r.
  Odpovědět
#4
Tak som si to rozklikol no si teda kupil za škatulku  Dodgy
ved to má rozlíšenie max 1080p aj ked ti zdekoduje 2160p ale výstup ti to transkoduje na 1080p max
nuž lacno kupiš 2x kupiš  Big Grin vrátiť vymeniť dakujem neprosím .............

Video dekódovanie
Dekódovanie: MPEG-2: MP ML MPEG-4: ASP L5, H.265 / AVC: MP L3.2 VC-1: AP L1,2160p / 1080p / 1080i / 720p / 576p / 480p / 576i / 480i
Rozlíšenie: 1080p / 1080i / 720p / 576p / 480p / 576i / 480i
Video Standard: PAL / NTSC
Rýchlosť prenosu dát: až 15Mbits / s
Formát zobrazenia: 4: 3,16: 9
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#5
no ciel bol mat uz 4K prijmac uz aj H265, a vsetko v jednom a nie dve skrinky.

pri UHD free programoch je obraz ako vino. Len tie filmy ma jeduju,
  Odpovědět
#6
@"JL1"

ok vyskusam, dik za tip + nastavim na  720 prostredie Smile

r.
  Odpovědět
#7
no transkodovať 2160P na 720P je ako pustiť si vhs kazetu ale skus
za 90ečiek kvalitný stb 4K aj zo sat tuner DVBS2 nekupiš , tomu ver tak nech sa ti darí .........
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#8
Han SolO:

netrvam na tom boxe, a nemyslim si o sebe, ze som - ako bratia cesi hovoria "kolenovrt"
subjektivne je to o niekolko tried rychlejsi box ako moje stare cca 5rocne VU zero.
Dovod je ze TV pozeram zo satelitu, a pouzivam aj StreamCinemu, tak som to chcel mat v jednom boxe s jednym dialkovym Smile

viem ze existuju tie dual booty android/enigma prijmace, ale to mi pride neprakticke riesenie
ale rad si necham poradit

vdaka
  Odpovědět
#9
Tento HD prijimac vlastním - na filmy pouzivam ArchivCZSK premium - za to Euro za update sa opati viac ako free verzia
Kodi  17.6 a SC v tom moc nie - je to ako záloha.
Jediny problem co som s tým mal je, že prehravanie 4K filmov z ext. uloziska prepojeného cez prijimac ide nejak spomalene zvuk/obraz

O upgrade enigmy i na tento prijimac sa stara jeden nemenovaný obchod predavajuci sat. techniku, mozno by pomohla zaloha od nich.
Ja idem na ich zalohách a podobný problém nemám.
  Odpovědět
#10
Posledné moje vyjadrenie ohladne Enigma2
ak si kupite confiigurovaný stb stáva  sa z vás tkzv klikač zapnuť a  bežať aj z bordelom od predajcou
ale o tom to E2 nie je , prvý box linux ležal v skrini 2 mesiace - medzitým študia drobné porady a poznámky
prvé pokusy ,configuračky,atd ,dnes už sme inde ale stále ho ovládam po 5 rokoch tak max na 90%
nehambím sa za to má neskutočné možnosti a nuti ťa učiť sa stále dalej a dalej
test kodi na figu , test kodi litlle nafigu ,archiv old aj archiv premium bez problémou ,je jedno či to má mipsel alebo arm
jednoducho kodi do enigma2 nepatri , špiní to flash aj ram ,dajte si tam čo chcete kodi patrí do androidu a archivpremium do linuxu
ostatné je na vás pe mna toto téma uzavreté ...............
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#11
Pani, takze takto:
po hodine skusania som dosiahol na mojom STB len to, ze mi konecne prepina rozlisenie aj Hz pri programoch, zo vsetkych kombinacii sa mi osvedcilo nastavenie videa Automaticke rozlisenie - NATIVE.
telka spravne detekuje SD/HD/UHD +Hz ale zatial len pri satelitnych programoch, len TV sa ide z toho zblaznit, medzi prepinanim je tma mozno aj 5sec, kym sa STB s TV dohodne a prepne Smile
v KODI a ani pri prehravani z lokalu NAS sa mi rozlisenie ani frekvencia nemeni, ArchviCZSK som zatial neinstaloval.

STB som ale kvoli rychlosti prepinania vratil autom.rozlisenie - VYPNUTE a nechal som to v 1080p takze sa vsetky prg prepocitavaju, ale zas je rychlost prepinania v pohode
mam tam img openATV 6.4, cez vikend skusim downgrade na 6.3/6.2 a uvidim ake dosiahnem vysledky

potom sa ozvem ako som dopadol, resp svoje otazky presuniem na linuxove E2 forum

zatial vam vsetkym dakujem za rady a nazory.

R.
  Odpovědět
#12
Odkedy je ab linuxové forum ??  Big Grin Big Grin Big Grin ty tomu dávaš dnes  Big Grin jednoducho no comment
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#13
Ujasni si pojmy a dojmy linux fora poskytuju podporu image backup testy návody zálohy atd
skus smerom eng / ger alebo cz forá to kde sa ty pohybuješ je len pokec o ničom tak to tam aj bolo a tak aj zostane
pekný večer a nerob tu reklamu na akože to forum kde všetci vedia všetko a nikdo nevie nič a ked dačo tak to skopíruju z vonku
a potom prezentuju ako vlastné nápady  Big Grin
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#14
@"Han Solo" dakujem za rady a nazor, ake navrhujes riesenie?

Som Lama, ktora si chce rozbehat STB podla vlastnych potrieb, uvidime ci sa to podari mat AllInOne riesenie, ked nie nemam probl pouzivat dve krabicky a dva dialkove.
Z CE som nauceny a zvyknuty, ze sa mi rozlisenie a framerate automaticky menia podla obsahu, o com ma informuje aj moja TV. z E2 mi to nerobi, preto som sa do toho problemu zavrrtal..

Ak ste niekto z vas co ma E2+HiSilicon STB, a mate telku kotra dokaze zobrazit parametre vstupneho video signalu, tak mi skuste otestovat nejake videa zo SC, kde sa meni rozlisenie HD/UHD, a aj framerate ci vam to posiela Enigma 1:1 do TV, a je jedno ci cez Archiv Premim alebo cez Kodi plus aky image a konkr STB mate

dakujem

r.
  Odpovědět
#15
Velmi rád by som ti pomohol ale fičím na 2x mipsel VU+ / 2x TV FHD
a kedže nemám UHD TV ostávam na FHD 1080p ,takže 4K alebo UHD u mna zatial nie
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
#16
Nerad se vmesuju do vasi diskuze ohledne KODI a VU+ pripadne OATV. Mam 2 boxu a diky tomu, ze jsem tam nahral fw 6.4 a rozjela se konecne KODI 18.6 nemam potrebu zazracnych karbicek se zelenou popelnici byt by byli pozlacene. Jede me na Vuckach co potrebuji a jsem spokojeny..
VU+UNO4KSE, VU+Duo4K, XBOX-X s KODIv18.8. Všechno OK Big Grin Cool 
Moje funkční záloha KODI v18.8 je TADY
  Odpovědět
#17
@"JIKARU"
Unikla ti zakladna otazka - myslienka tohto vlakna a to ci niekomu pod E2 v kodi 18.6 sa prepina rozlisenie a framerate podla zdroja videa.
  Odpovědět
#18
(29.04.2020, 22:57)RoboSK Napsal(a): @"JIKARU"
Unikla ti zakladna otazka - myslienka tohto vlakna a to ci niekomu pod E2 v kodi 18.6 sa prepina rozlisenie a framerate podla zdroja videa.
Jo mas pravdu unikla asi po 5 nebo 6 prispevku. Vubec me to, ale nevadi Wink Cool
VU+UNO4KSE, VU+Duo4K, XBOX-X s KODIv18.8. Všechno OK Big Grin Cool 
Moje funkční záloha KODI v18.8 je TADY
  Odpovědět
#19
(29.04.2020, 23:27)JIKARU Napsal(a): Jo mas pravdu unikla asi po 5 nebo 6 prispevku. Vubec me to, ale nevadi Wink Cool

ale od teba sa odpoved asi nedozviem, ci to tebe prepina korektne Smile
  Odpovědět
#20
Je pravda, ze nektere filmy se chovaji podivne a snimkovani se zasekava. Podle me to neni v nastaveni E2, ale spracovani filmu samotneho. Mozna se pletu...
VU+UNO4KSE, VU+Duo4K, XBOX-X s KODIv18.8. Všechno OK Big Grin Cool 
Moje funkční záloha KODI v18.8 je TADY
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)