• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOLBY HD, DOLBY ATMOS, DOLBY VISION, HDR 10, HDR 10+
#1
Citace:Dobry den.
Chcel by som vylepsit KODI so Stream CINEMA nakolko ho mam nainstalovany v TV TCL C735 a pri prehravani videi z adresara STREAM CINEMA/DEMO VIDEA a HDR kde su formaty ako DOLBY HD, DOLBY ATMOS, HDR 10 atd. dochadza k trhaniu resp. buffrovaniu v TV. TV mam spriahnute s AVR YAMAHA RX-V6. Ma s tymito videami niekto skusenosti? Ostane filmy idu bez problemov aj v 4K.
 
Pomoze ked by som ich prehraval z Nokia Streaming Box 8010 alebo Homatics Box R Plus? Ktory je lepsi resp. ktory tieto videa na STREAM CINEMA zvlada ak to mate odskusane dakujem za radu a pomoc. Najskor bude asi problem so spracovanim videa priamo v procesore TV, ktory nestiha. Pripojenie na internet je 100 Mbps tam by som problem nevidel.
 
Dakujem za pomoc.
  Odpovědět
#2
oba boxy su na rovnakej urovni ale i tak odporucam tam da coreelec kde to pojde bez najmensieho problemu, maml som obba boxy na hom r plus mam android 12 tam ide uz i AFR v kodi
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#3
Nie je buffering skor problem nestihajuceho pripojenia?
  Odpovědět
#4
100Mbps internet je na niektore HDR slabota...
a nezabudni si prejst nastavenie podla navodu: https://stream-cinema.online/install#audio
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#5
Nastavenia podla odporucani mam. Pripojenie na router je LAN kablom ziadne WIFI. Mne to najskor vychadza ze to nestiha spracovat samotna TV hardwarovo.
  Odpovědět
#6
@"xjordyx" to sa mi nezda ... nemas nahodou Orange? Big Grin skus nainstalovat tuto "beta" verziu doplnku: https://forum.cder.sk/thread-202-post-10...l#pid10696
pripadne mi posli kodi.log a ja sa na to pozriem ... len zapnu debug mod, aby sa ti zobrazovali hore v lavo nejake informacie a daj nieco prehrat, co ti seka.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#7
Si ten subor stiahni a potom skus pustit, tak vylucis problem s pripojenim...
  Odpovědět
#8
No kupil som nakoniec box NOKIA 8010 a zlepsenie nie je takmer ziadne. Box je pripojeny LAN kablom na router kde dosahujem rychlosti 90 -100 Mbps /pripojenie mam 100 Mbps/. Obraz sa pri videach z adresara STREAM CINEMA / DEMO VIDEA zastavi trochu prehra a nacitava + hlaska POMALE PRIPOJENIE. Nastavenie mam podla navodu. Co mam este skusit? Uz fakt neviem co s tym robit. Skusit CoreELEC?
  Odpovědět
#9
A k čemu tak nutně potřebuješ přehrávat ty demo videa? Snad je důležité, aby se ti plynule přehrávaly filmy a seriály, ne?
Já mám připojení 500 Mb/s, a některé dema se mi taky sekají, protože mají extrémní nároky na přehrávání, ale filmy běží v pohodě.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#10
(16.12.2023, 13:04)PetrM Napsal(a): A k čemu tak nutně potřebuješ přehrávat ty demo videa? Snad je důležité, aby se ti plynule přehrávaly filmy a seriály, ne?
Já mám připojení 500 Mb/s, a některé dema se mi taky sekají, protože mají extrémní nároky na přehrávání, ale filmy běží v pohodě.
Asi som extremista a chcem aby mi vsetko fungovalo... :-)
  Odpovědět
#11
Podla mna by si si mal kupit este jeden box, ktory ti da jasnejsie najavo, ze na to demo ti nestaci pripojenie / velkost buffera...
  Odpovědět
#12
@"xjordyx" zial nepotesim ta. 100Mbps je malo na niektore 4K HDR. Jedine ako sa to da ciastocne vyriesit je, zvysit buffer pre kodi, ale proste to tak je. Tento udaj:

je vypocitany ako priemer. Takze asi vies, co to znamena, ten datovy tok nieje konstantny....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)