• 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacia SC a nastavení Android TV
#1
Ahoj/Dobrý den,
Jelikož jsem nikde nenašel návod na nastavení KODI v TV pro uživatele, který se s tímto setká poprvé, tak jsem se rozhodl sepsat návod.
Další důvod byl, že jsem nemohl najít nikde návod jak zprovoznit prostorový zvuk v KODI z TV do zesilovače.
A v neposlední řadě naprosto nevyhovující přehrávač zabudovaný v TV Philips s androidem 9.0
Proto zde přikládám návod jak zprovoznit na Android TV KODI s prostorovým zvukem pro zesilovač.

Obsah:
  1. Nastavení jazyka
  2. Přidání repozitáře pro instalaci Stream Cinema CZ a SK
  3. Instalace Stream Cinema CZ a SK
  4. Instalace podpory pro automatické stahování titulků
  5. Nastavení Stream Cinema CZ a SK
  6. HOTOVO
  7. Úprava hlavní nabídky KODI
  8. Nastavení prostorového zvuku z Android TV do zesilovače
  9. Jak pracovat ze sekcí Oblíbené

Nejdříve je třeba nainstalovat KODI na TV v Obchod Play
Až nainstalujete, tak je třeba si vytvořit účty (třeba na mobilu, NTB) pro:
Titulky na www.titulky.com
Vytvořit, zaplatit a aktivovat ucet na www.kra.sk

1. Uvodni nastavení KODI češtiny/slovenčiny
  • Zvolte vlevo nahoře ozubené kolečko
  • Pokračujte na Interface
  • Dojedu až úplně dolu v levo, kde je „Základní“ a klikám na to dokud se nezobrazí „Expert
  • Dale zvolte v levém menu Regional a pokračujte na Language
  • Vyberte Czech nebo Slovak
  • Vyskákejte zpět do úvodní obrazovky KODI (klavesou ESC nebo backspace)

2. Přidání repozitáře
  • Zvolte vlevo nahoře ozubené kolečko
  • Zvolte Systém
  • Zde zvolte v levém menu Doplňky a pokračujte kliknutím na Neznáme zdroje
  • Potvrďte zobrazení upozornění
  • Vraťte se na úvodní stránku a zvolte vlevo nahoře opět ozubené kolečko
  • Zvolte správce souborů
  • Zvolte možnost přidat zdroj
  • Zvolte <žádné>
  • Zde zadejte URL "https://cder.sk/" (jestli to nepujde, tak zkuste "https://stream-cinema.online") a pokračujte na OK
  • Pojmenujte si tento zdroj "Stream Cinema" a pokračujte na OK
  • Ve Správce souborů uvidíte přidaný novou složku "Stream Cinema"
  • Vraťte se do úvodní obrazovky a opět kliknete na ozubené kolečko 
  • Zvolte doplňky
  • Zvolte instalovat ze souboru zip
  • Vyberte Stream Cinema
  • Vyberte soubor repository.cder.sk
  • Opět vyskákejte domů, na úvodní obrazovku KODI

Zde takřka nejhorší je hotovo, teď už donastavení a přidání všeho potřebného

3. Instalace a nastavení doplňku Stream Cinema CZ a SK
  • Zvolte vlevo nahoře ozubené kolečko
  • Zvolte doplňky
  • Pokračujte kliknutím na instalovat z repozitáře
  • Pokračujte na cder.sk repozitář
  • Dále zvolte doplňky videí
  • Vyberte Stream Cinema CZ a SK
  • Klikněte instalovat
  • Vyskočí tabulka, co vše se bude instalovat, zde jen potvrďte OK
  • Tento doplněk je nainstalován. Dále doinstalujeme ostatní doplňky.

4. Dále nainstalujeme titulky
  • Zvolte vlevo nahoře ozubené kolečko
  • Zvolte doplňky
  • Pokračujte kliknutím na instalovat z repozitáře
  • Pokračujte na Stream Cinema CZ a SK
  • Dále zvolte titulky
  • Nainstalujte: Edna, SerialZone a Titulky
  • Po té co skočí u všech fajfka, tak je třeba kliknout na Titulky.com
  • Tam dáte Konfigurovat
  • Zde dáte uživatelské jméno a heslo dle instrukcích na začátku, kde bylo třeba vytvořit účet na www.titulky.com
  • Po tomto skočím do úvodní obrazovky KODI a už je vše skoro hotové

5. Přihlášení Stream Cinema CZ a SK
  • Zde budeme potřeba účet ze www.kra.sk a zaplacený účet
  • V levém sloupci najedu šipkou dolu na Doplňky
  • Šipkami doprava a dolu najedu na Stream Cinema CZ a SK
  • Dlouze podržím OK a dám nastavení
  • Vyplním uživatelské jméno a heslo do spravneho ulóžiska
  • Po tomto kroku najedu opět zpět do úvodní obrazovky

6. HOTOVO! Zabralo to cca 5-10 minut, už můžu koukat.
  • Najedu do doplňku v levém sloupci a používám Stream Cinema CZ a SK

7. Úprava hlavní nabídky a práce s ní, toto je vhodné, pokud KODI chci používat pouze na Stream Cinema a třeba na přehrávání filmů z HDD
  • Opět vejdu do nastavení
  • Zvolte rozhraní
  • Zvolte uprostřed konfigurovat vzhled
  • Zvolte v levém menu položky hlavního menu
  • Vypněte dle potřeby, osobně mám zapnuté na TV pouze: Filmy, Doplňky, oblíbené
  • Máte upravené menu pro používání na TV

8. Nastavení zvuku pro domácí kina z TV propojené optikou/HDMI ARC
  • Vejdu z úvodní obrazovky do nastavení
  • Zvolím systém
  • Dojedu až úplně dolu, kde je „Základní“ a klikám na to dokud se nezobrazí „Expert“
  • Zvolím zvuk
  • Nastavím počet kanálů (zde si myslím, že nemá vliv, nicméně mám nastaveno dle potřeb, co mám), např. 7.1
  • Sjedu dolů do nastavení „průchod zvuku“
  • Zde povolím průchod
  • Dále ne/zvolím zda mám zesilovač kompatibilní s DD(AC3)/DDP(E-AC3)/DTS/DTS-HD
  • Pokud jsem nastavil vše tak jak má, tak KODI zasílá do zesilovače zvuk v požadovaném počtu kanálů

9. Jak dostat třeba seriál ze Stream Cinema CZ a SK do oblíbených, abych nemusel neustále hledat
  • V sekci doplňky zvolím Stream Cinema CZ a SK
  • Zvolím daný seriál/film
  • Podržím na dálkovém ovladači OK tak dlouho, dokud nevyskočí nabídka
  • Zde již zvolím přidat do oblíbených
  • Pokud potřebuji daný seriál/film odebrat z oblíbených tak postupuji dále
  • V úvodní obrazovce KODI najedu na oblíbené
  • Zvolím daný seriál/film a podržím na dálkovém ovladači OK, dokud nevyskočí nabídka
  • Zvolím odebrat
  Odpovědět
#2
Dobrý návod, tleskám. Určitě někomu pomůže. Výborná práce. Jen by šlo ještě doplnit, jak přidat do android TV zvýšení vyrovnávací cache podle RAMky. Mě osobně to opravdu pomohlo s načítáním během sledování. Není to složité, pokud by byl zájem, mohu poradit
  Odpovědět
#3
@Crazcz - dobré, jen bych dodal, že bod 4 není nutný provádět, pokud se nepoužívá knihovna.
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 18:6
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.6
  Odpovědět
#4
Oblíbený, je pouze zástupce daně sekce. Vše je pak aktuální. Jen to usnadňuje a urychlije přístup k dané kategorii. Stejný jako zástupce na ploše.
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
#5
https://troypoint.com/stop-kodi-buffering/

Tady bych dolnil postup jak zvětšit buffer. Pro tv doslova nutonost.
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
#6
(24.04.2020, 11:46)Marek71cz Napsal(a): Taky bych rád dal k dispozici další tip - vlastní nastavení některých kláves.  Složí k tomu doplněk Keymap Editor, součást repo Kodi Add-on repository:
https://kodi.wiki/view/Add-on:Keymap_Editor

kodi mi běží na čínské krabičce (S905X) k plné spokojenosti a ovládám to dálkovým od TV. No a řešil jsem jak vyvolat kontextové menu. Dlouhé podržení klávesy OK vyvolá menu spuštění. Tak jsem si namapoval některé funkce na klávesy od TV:
červené tlačítko - kontextové menu
zelené tlačítko - přímé spuštění Stream Cinema
žluté tlačítko - info o aktuálně přehrávaném videu, player debug
modré tlačítko - to je tzv. player processing  info a jsou tam informace o videu plus užitečná idformace i bitrate zvuku i videa a o velikosti bufferu (video cache)

Pokud se někomu nechce s tím zabývat, přikládám konfigurační soubor s už nastavenými klávesami jak je popsáno výše. Stačí tento XML nakopírovat do adresáře:
kodi/userdata/keymaps

Toto umístění platí pro CoreElec (LibreElec).

Soubor je potřeba přejmenovat na gen.xml. Je to teď .txt, protože forum mi nedovolí přidat do příspěvku XML soubor.
Pěkný, na to mrknu jak to funguje, možná by si mohl udělat vlákno na Core. Jestli stim umíš víc tak bych se rád priucil, začínám stim a rád bych se naučil víc než to jen zapnout.
Odroid N2 COREELEC 9.2.2, Xiaomi MiBoxS Android 9
  Odpovědět
#7
(24.04.2020, 11:30)Marek71cz Napsal(a):
(24.04.2020, 11:21)sismon Napsal(a): https://troypoint.com/stop-kodi-buffering/

Tady bych dolnil postup jak zvětšit buffer.  Pro tv doslova nutonost.

Zvětšení bufferu (video cache) je vhodné nejen pro TV. Je to užitečné, když rychlost připojení je na hranici toho, co je potřeba k plynulému přehrávání. Obvykle je bitrate videa variabilní, takže může nsatat situace, že najednou vyskočí nad možnosti internetové linky a je problém, i když drtivou většinu času je to OK. K tomu právě slouží ten buffer (cache), kdy se dopředu načítává video a v případě problémů s rychlostí se načítává z bufferu a nedojde k přerušení přehrávání - to typické kolečko s procenty.

Návod je tady, je to jenom přidání jednofo konfiguračního souboru advancedsettings.xml do adresáře Kodi/userdata:
https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

Není nutné si kvůli tomu instalovat nový doplněk. Ale jasně, pro některé uživatele je to jednodušší...
Ahoj, mohl bych tě poprosit o český návod jak na ten advancedsettings.xml? Vím, že se dá přeložit přes google, ale nějak polopatě jednoducho pro obyčejnýho uživatele. Děkuji moc. 
  Odpovědět
#8
(24.04.2020, 08:49)Crazcz Napsal(a): Ahoj/Dobrý den,
Jelikož jsem nikde nenašel návod na nastavení KODI v TV pro uživatele, který se s tímto setká poprvé, tak jsem se rozhodl sepsat návod.
Další důvod byl, že jsem nemohl najít nikde návod jak zprovoznit prostorový zvuk v KODI z TV do zesilovače.
A v neposlední řadě naprosto nevyhovující přehrávač zabudovaný v TV Philips s androidem 9.0
Proto zde přikládám návod jak zprovoznit na Android TV KODI s prostorovým zvukem pro zesilovač.

Obsah:
1. doplňky.
@Crazcz
Doplnil bych úplně na začátku ať lidi odinstaluji předinstalované kodi a nainstaluji znova z marketu. Na ty předinstalované, plně bordelu nejde sc nainstalovat.
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
#9
Prosím vás ako mám nainštalovať verziu 1.3.24? Robil som to podľa tohto návodu a stále mám len verziu 1.3.23, neviete mi prosím poradiť? Inštalujeme to Xiami Mi Box na Samsung TV, samozrejme všetko mi funguje aj teraz, len tam mám hore tie tri riadky, že Prosím updatnite plugin ...
  Odpovědět
#10
Postupuj podle navodu nahore.
Pokud nemas, tak pridej zdroj https://cder.sk.
Pak instaluj pres zip z tohoto pridaneho zdroje repozitar repository.cde.sk.
Potom instaluj z tohoto nainstalovaneho repozitare StreamCinema a mas posledni verzi.
  Odpovědět
#11
Pokud myslíš tři řádky v každé sekci tak to je jen info. Na hlavní stránce Kodi podrz dlouze potvrzovací tlačítko na doplňků SC a pak dej informace, tam se over jakou máš opravdu verzi. Pokud jsi postupoval dle návodu a stále máš verzi 23 a povolenou automatickou aktualizaci v doplňků stačí Kodi vypnout a zas zapnout a verze 24 se ti nahodi.
Odroid N2 COREELEC 9.2.2, Xiaomi MiBoxS Android 9
  Odpovědět
#12
(24.04.2020, 13:28)Marek71cz Napsal(a):
(24.04.2020, 12:43)sismon Napsal(a): Doplnil bych úplně na začátku ať lidi odinstaluji předinstalované kodi a nainstaluji znova z marketu. Na ty předinstalované, plně bordelu nejde sc nainstalovat.


Já bych spíš doporučil, ať se lidi úplně vykašlou na Kodi pod Androidem a nainstalují si do boxu CoreElec, což je linuxový OS plus Kodi (aktuálně tuším ver. 18.6). Samozřejmě, pokud jejich TV box je podporovaný. Více informací tady:

https://coreelec.org/

A
 tady něco i česky, jak instalovat CE na TV box:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X

N
ěkteré informace a linky už nejsou platné, každopádně vše potřebné jde stáhnout z prvního linku, jak samotný CoreElec, tak i nástroj na zápis na SD kartu. Důvodem, proč nepoužívat Kodi pod Androidem je to, že některé věci na Androidu nefungují korektně. A pod tí, linuxovým systémem je to stabilnější a vypadá to, že autoři pracují usilovně a přidávají nová a nová zařízení jako podporována.
Nezapomeň ale že hromada lidí používá android tv a tam tohle řešení nelze a pak taky jak sám píšeš nejsou podporována všechna zařízení, mam nějaký rtv box s10 a tam se mi to nepodařilo, na xiaomi mibox to tuším nejde taky a asi ani nikdy nepůjde. Jinak ano pravdu máš Kodi na Coreelec jede super ikdyz to taky asi záleží i na HW
Odroid N2 COREELEC 9.2.2, Xiaomi MiBoxS Android 9
  Odpovědět
#13
@Marek71cz: Jasně, že ELEC distribuce jsou mnohem lepší než Android pro běh Kodi. Ale uvědom si, že ta instalace CoreELECu do android boxu není úplně jednoduchá pro někoho, kdo není aspoň trošku zběhlý v IT. Informace jsou rozeseté úplně všude. A najít konfigurační soubory k ovladačům či displejům není vždy úplně nejlehčí úkol.
A vzhledem k tomu, jak někteří začátečníci úplně tápají v pojmech Kodi, Stream Cinema, Addon, Repozitar, tak bych jim ty hlavy příliš nemátl..
Můžeš k tomu udělat třeba super návod / přehled / odkazy.
  Odpovědět
#14
Chcem sa opytat ako riesite na android tv boxoch malo ulozneho priestoru, napr. ja mam 2x mi box 3, len 8G miesta,
ak chcete pouzivat SC v knihovni, tak si stahuje fanarty atd, a 8G je nato malo Smile
  Odpovědět
#15
@archimedeske: Připojením HDD a nastavení PATH SUBSTITUTION nebo sdílením knihovny na NASku
  Odpovědět
#16
Na PC Kodi a SC jede ok, ale jak poslu po WIFI do TV, v minulých verzích bylo tlačítko přehrát pomocí, kde se zobrazila TV. Nyní nemohu nic takového najít.
  Odpovědět
#17
Presne thumbnails a userdata maju fixed location na internom ulozisku, a kedze to je android tak to sa zmenit neda Smile
  Odpovědět
#18
(24.04.2020, 15:48)wolfjunior Napsal(a): @archimedeske: Připojením HDD a nastavení PATH SUBSTITUTION nebo sdílením knihovny na NASku


Toto je worth to try Smile
  Odpovědět
#19
(24.04.2020, 11:30)Marek71cz Napsal(a):
(24.04.2020, 11:21)sismon Napsal(a): https://troypoint.com/stop-kodi-buffering/

Tady bych dolnil postup jak zvětšit buffer.  Pro tv doslova nutonost.

Zvětšení bufferu (video cache) je vhodné nejen pro TV. Je to užitečné, když rychlost připojení je na hranici toho, co je potřeba k plynulému přehrávání. Obvykle je bitrate videa variabilní, takže může nsatat situace, že najednou vyskočí nad možnosti internetové linky a je problém, i když drtivou většinu času je to OK. K tomu právě slouží ten buffer (cache), kdy se dopředu načítává video a v případě problémů s rychlostí se načítává z bufferu a nedojde k přerušení přehrávání - to typické kolečko s procenty.

Návod je tady, je to jenom přidání jednofo konfiguračního souboru advancedsettings.xml do adresáře Kodi/userdata:
https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

Není nutné si kvůli tomu instalovat nový doplněk. Ale jasně, pro některé uživatele je to jednodušší...

Děkuji, já vím. Psal sem to do místnosti s nastavením tv. Ono dostat do tv onen predelany konfig soubor je pěkně peklo. Nehledě na to že spousta uživatelů kodi v tv je třeba i bez pc a nedokážou si ho vyrobit na USB. Já to zkoušel musel sem do tv nainsgalovat nějaký souborový manager, pak odemknout aby měl přístup ke všem souborům k tomu ještě najít nějaký zadarmo... 

Tohle pomocí xanax je velmi snadné, a plus je ktomu bonus, že při zapnutí kodi xanax vymaže dočasně a nepotřebné věci z paměti takže pěkně uvolní už tak mrnavou paměť. Já to používám a doporučuji.
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
#20
(24.04.2020, 13:28)Marek71cz Napsal(a):
(24.04.2020, 12:43)sismon Napsal(a): Doplnil bych úplně na začátku ať lidi odinstaluji předinstalované kodi a nainstaluji znova z marketu. Na ty předinstalované, plně bordelu nejde sc nainstalovat.


Já bych spíš doporučil, ať se lidi úplně vykašlou na Kodi pod Androidem a nainstalují si do boxu CoreElec, což je linuxový OS plus Kodi (aktuálně tuším ver. 18.6). Samozřejmě, pokud jejich TV box je podporovaný. Více informací tady:

https://coreelec.org/

A
 tady něco i česky, jak instalovat CE na TV box:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40434-LibreELEC-KODI-na-Android-TV-boxech-s-ArmLogic-S905-S905X

N
ěkteré informace a linky už nejsou platné, každopádně vše potřebné jde stáhnout z prvního linku, jak samotný CoreElec, tak i nástroj na zápis na SD kartu. Důvodem, proč nepoužívat Kodi pod Androidem je to, že některé věci na Androidu nefungují korektně. A pod tí, linuxovým systémem je to stabilnější a vypadá to, že autoři pracují usilovně a přidávají nová a nová zařízení jako podporována.
Trošičku jsem myslel že tato celá místnost je o android TV. Radis dobře, ale spíš bych vybral sekci jinou. Jasně víme že boxy jsou několikanásobně vykonejsi, ale pohugel sc a kodi se začíná dostávat mezi masy a ty opravdu toto nezvladnou. Jak napsal někdo vejš, etou si co je sc a co je vůbec android Smile
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)