Stream Cinema CZ/SK
Titulky a diakritika - Verze k tisku

+- Stream Cinema CZ/SK (https://forum.cder.sk)
+-- Fórum: Stream Cinema (https://forum.cder.sk/forum-3.html)
+--- Fórum: Všeobecné (https://forum.cder.sk/forum-4.html)
+--- Téma: Titulky a diakritika (/thread-342.html)

Stran: 1 2


Titulky a diakritika - dodo120565 - 02.09.2020

Cafte.V poslednej dobe su dost casto titulky bez diakritiky.Ked ich stiahnem nanovo z webu ide vsetko v pohode.Co s tym spravit.Podla mna ma problem doplnok stream cinema...


RE: Titulky a diakritika - Han Solo - 02.09.2020

Problém nemá s cinema problém má ten tvoj androigd v nastavení či čo to máš
kodovania su rozne prio je UTF-8 a konkretny stream ? kde problém vidíš aj s csfd odkaz bolo by fajn pridať


RE: Titulky a diakritika - dodo120565 - 04.09.2020

Mam Nvidia Shield a donedavna bolo vsetko v poriadku.Nie u vsetkych filmoch je Vypadavanie diakritiky ....


RE: Titulky a diakritika - Han Solo - 04.09.2020

je pekne že máš čo máš ale potreboval som konktétny stream kde máš problém 1 alebo 2 alebo aj 3


RE: Titulky a diakritika - BBaron - 06.09.2020

ono tie titulky su take, ake su v suboroch, tiez som si vsimol, ze niektore titulky nemaju žščť alebo tak ... je to preto, lebo ten, kto tie titulky pridava k videu ich nedokaze zkonvertovat do UTF-8. Je to teda chyba "warez" sceny Big Grin nie stream cinema. Tym som ale nechcel napisat, ze s tym nic nerobime. Ak nam nahlasite takyto film/serial, tak sa pokusame nahodit nove titulky. Je to o "spoluupraci" nie len o sosani a sledovani...


RE: Titulky a diakritika - DonRicardoBoss - 07.09.2020

Vidíte, dá sa nejako zmeniť farba titulkov alebo nejak ich brightness? Lebo pri HDR obsahu titulky vypaluju oči normálne Big Grin za každú radu ďakujem, cez tv settings som to nenašiel a myslím ze ani sc takú možnosť nemá. V kodi som to nenašiel.

Dikes


RE: Titulky a diakritika - sirgo1 - 07.09.2020

Akože sa nedá v Kodi? Systém>Prehrávač>Jazyk> a tam si zmeníš farbu, veľkosť, štýl atď


RE: Titulky a diakritika - Montalban - 07.09.2020

DonRicardoBoss: Aby sa tie možnosti zmeny farieb titulkov objavili, musíš prepnúť Kodi nastavenia na Expert.


RE: Titulky a diakritika - beepee - 07.09.2020

@"BBaron" Jeden konkrétní příklad bych měl:

https://www.csfd.cz/film/241057-tokyo-gore-police/prehled/


RE: Titulky a diakritika - DonRicardoBoss - 07.09.2020

@sirgo1 dá sa tam zmeniť aj ich jas? Nemám možnosť to pozrieť práve


RE: Titulky a diakritika - sirgo1 - 07.09.2020

@DonRicardoBoss asi myslíš priehľadnosť titulkov. Tak to asi nie, aspoň teda neviem. Farbu zmeníš aj na jemnejšiu, poprípade štýl písma z tučného na nejaké iné. A môžeš si zmeniť aj polohu kde to chceš


RE: Titulky a diakritika - DonRicardoBoss - 07.09.2020

@sirgo1 nie, myslím jas /brightness. Pri HDR obsahu titulky doslova prepaluju oči ako výrazne svietia. Samsung alebo LG to do TV nejako implementuje,že TV rozozná zobrazené titulky a upraví ich jas, ale na mojej sony neviem ako to nastaviť. Preto vyskúšam zmeniť farbu na nejakú neutrálnu, lebo celkovo biela v HDR svieti veľmi silno, skúsim žltú /červenú, v SDR je to s jasom titulkov v pohode. Alebo, ak máte borci skúsenosť, ktorá farba titulkov je ideálna pre HDR (okrem bielej) kľudne sem každú radu.


RE: Titulky a diakritika - Gaborah - 24.10.2020

(06.09.2020, 20:40)BBaron Napsal(a): ono tie titulky su take, ake su v suboroch, tiez som si vsimol, ze niektore titulky nemaju žščť alebo tak ... je to preto, lebo ten, kto tie titulky pridava k videu ich nedokaze zkonvertovat do UTF-8. Je to teda chyba "warez" sceny Big Grin nie stream cinema. Tym som ale nechcel napisat, ze s tym nic nerobime. Ak nam nahlasite takyto film/serial, tak sa pokusame nahodit nove titulky. Je to o "spoluupraci" nie len o sosani a sledovani...


Taky mi nejede diakritika u dost filmu, napr. u Vyšinutý.


RE: Titulky a diakritika - BBaron - 25.10.2020

Vysinuty som opravil, dohodil som tam spravne titulky


RE: Titulky a diakritika - Roje - 31.10.2020

Barone, dlouho používám SC, jen jsem na čas díky předplacenýmu WS teď chvíli používal SCC, ale už mi předplatné končí a tak teď mám překryv obou pluginů. Ale u SCC nemám u žádného filmu ani seriálu problém s titulkama, možná mají nějaký konvertor, protože např. Dámský gambit tam jede s titulkama v pohodě, v SC ne. Jednak teda please o opravu a jednak o info, jestli je do budoucna v plánu nějakej nástroj, kterej by titulky předváděl do správnýho kódování. Jde mi čistě o to, abychom tě nemuseli otravovat pokaždý s konkrétním streamem.


RE: Titulky a diakritika - Karel129 - 01.11.2020

Mam stejny problem a navic zobrazuje jen cast vety v titulcich, napr. The outpos 0.3x01 je to jak na PC, android, android TV a neni to ojedinela zalezitost, na konkurecnim SCC jsou titulky OK a v podstate jsem to tam i na stejnych filmech nezaznamenal, vyber titulku(kodovani) maji asi jinak vyresen nebo to jde nejak jinak nastavit v doplnku?


RE: Titulky a diakritika - swehola - 01.11.2020

(01.11.2020, 14:58)Karel129 Napsal(a): Mam stejny problem a navic zobrazuje jen cast vety v titulcich, napr. The outpos 0.3x01 je to jak na PC, android, android TV a neni to ojedinela zalezitost, na konkurecnim SCC jsou titulky OK a v podstate jsem to tam i na stejnych filmech nezaznamenal, vyber titulku(kodovani) maji asi jinak vyresen nebo to jde nejak jinak nastavit v doplnku?

Rovnaký problém, uz tretí film a to isté. Pozerám Den páně a len začiatky viet. Problém, že film je v španielčine a nerozumiem nič Smile



RE: Titulky a diakritika - bugy - 02.11.2020

Toto sa mi deje tiez, zacalo to cca pred tyzdnom, konkretne vcera som skusal toto :
https://www.csfd.cz/film/902757-damsky-gambit

Ked dam bud 1080p alebo 720p a zvolim ceske titulky tak vynechava cele vety a zobrazuje len par pismen, ked zvolim ang titulky, tak zobrazuje korektne cele vety.

V systeme som nerobil ziadne zmeny samo od seba mi to zacalo robit cca tyzden dozadu.


RE: Titulky a diakritika - DonRicardoBoss - 03.11.2020

@"bugy" aby si mal titulky spravne ,musis si zaplatit titulky.com premium ,inak ti to nepojde.alebo zacat pouzivat opensubtites.org.testujem to par dni a funguju dobre


RE: Titulky a diakritika - bugy - 03.11.2020

@DonRicardoBoss - ja viem ze aj toto je cesta, vzdy stiahnut ext. titulky to funguje, ale ide o to ze preco zrazu zacali takto 'haprovat' vstavane titulky, ktore su dost casto pri Netflix tituloch