• 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacia SC a nastavení Android TV
#21
@Farao Návod je tvořen tak, aby ho zvládl i obyčejný uživatel, proto zvýšení cache nevidím jako dobrý nápad, pro tyto uživatele samozřejmě.
@beepee Děkuji, bod číslo 4 smazán, je to ještě pozůstatek, když jsem používal knihovnu
@archimedeske K čemu používat knihovnu? :-) Mně přišlo, že to vše celé zpomaloval a to jsem to měl na výkonném PC.
  Odpovědět
#22
(24.04.2020, 13:39)Marek71cz Napsal(a): Samozřejmě, že pokud to jde. Obecně jsou podporována zaříení založená na čipech Armlogic S905 a všechny klony, pak S912 a možná i starší S812?, ale to už nemá význam, to je historie. Koupit takovou krabičku je investice cca. 40 eur plus pár eur na SD kartu. A určitě je to spolehlivější řešení než provozovat Kodi na Android TV. A i dálkový ovladač lze použít ten na TV, funguje dobře a spolehlivě.  Protože pokud běží Kodi na Android TV, tak pak nevím jak je to se zvukem, k terá TV dokáže jaký zvuk zpracovat a příp. poslat dál, pokud teda člověk nepoužívá repro z TV, což mi přijde jako škoda.
Se zvukem to je tak, jak je psáno v návodu. Co mám vyzkoušené, tak nezáleží až tak na TV, jako spíše na zesilovači. V KODI jde nastavit (viz. bod číslo 8), že posílá zvuk napřímo do zesilovače, bez jakékoli úpravy. Samozřejmě zde předpokládám, že uživatel v TV má nastaveno bypass.
  Odpovědět
#23
K android boxom:
- je to vec nazoru a potrieb, nie kazdemu vyhovuje preklopenie tv boxu do jednouceloveho coreelec/kodi. Napr. uspesne vyuzivam tv boxy okrem kodi aj na magio (nepotrebujem magiogo addon pre kodi), horizon go od UPC, browsovanie po nete, aliexpress,....., vlastne mam z toho "tablet" o velkosti tv prijimaca, doplnene o klavesnicu a mys.

(Ano, mam aj bootovatelnu microSD s CoreELEC...)
Nexbox A95X, 2 GB + 16 GB, AndroidTV (atvXperience), Kodi 18.7,//Beelink GT1, 2 GB+16 GB, Android 7.1.2, Kodi 18.7
Tanix TX9 Pro, 3 GB + 32 GB, Android 7.1.2, Kodi 18.6//Vorke Z6 Plus, 3 GB + 32 GB, Android 7.1.2, Kodi 18.7
X96 Max Plus, 4 GB + 32 GB, Android 9, Kodi 18.7
  Odpovědět
#24
k bodu 8. instalacie: zvuk treba ponechat na 2.0, inak sa neprenesie korektne pri preposielani signalu na 5.1,dts a pod.
  Odpovědět
#25
(24.04.2020, 14:02)Marek71cz Napsal(a): @Baader:
V podstatě je potřeba si vytvořit soubor s názvem advancedsettings.xml, zapsat tam hodnoty pro videocache a nakopírovat tento soubor do zařízení, ve kterém běží Kodi. Pokud teda to je možné, protože např. vůbec netuším jak to funguje u Android TV.

Takže toto je příklad nastavení videocache:

<advancedsettings>
  <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>400000000</memorysize>       
    <readfactor>4</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>

Znamená to, že se používá buffer pro všechen traffic, jak z internetu tak z lokální sítě, velikost cache je 400 MB (přibližně) a tzv. read faktor je default 4, což jsem úplně nepochopil. Podstatné jsou ty první dva řádky a hlavně memory size - velikost buffera. Buffer je v paměti RAM. V dokumentaci se píše, že je potřeba mít dostatečnou velikost volné RAM, cca. trojnásobek bufferu. Takže toto nastavení je vhodné pro zařízení s 2GB RAM. Některé boxy mají jenom 1GB, tam je potřeba nastavit menší velikost. A opět, vůbec netuším jak je to u Android TV.


Takže teď soubor je potřeba překopírovat na zařízení. U LibreElec (CoreElec) mašinky je to tady:
/storage/.kodi/userdata

U ostatních zařízení je umístění toho konfig. souboru uvedeno zde:
https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

Na zväčšenie video cache pouzite "areswizard"
Repozitar : http://areswizard.co.uk/
Postupujte ako pri inštalácii stream cinema. Po nainštalovaní, choďte na "Tweaks" 
Nastavte veľkosť video cache. Zmeny sa prejavia až po reštarte KODI !
  Odpovědět
#26
ahoj, super návod, při přechodu na nové repo se bude hodit. Prosím ještě přehledně upřesnit další nastavení. Stále platí, pro nastavení výchozí služby titulků pro filmy Titulky.com, a pro seriály Serialzone.cz? A jak Edna.cz? A jsou třeba instalovat a nastavovat scrapery pro CSFD, nebo už je to nějak automatizováno? A vyzkoušené optimalizátory cache - Ares, Xanax? díky moc
  Odpovědět
#27
Tohel vlákno se jmenuje "Instalaca SC a nastavení Android TV" a polovina příspěvků je o PC, Boxech a pod a je to dost matoucí - pls, vyházejte si všechny příspěvky, které se netýkají "Android TV" někam jinam - dík
  Odpovědět
#28
Dotaz k úvodnímu návodu pro TV Android:
Bod 4. Titulky / Ozubené kolečko / Doplnky / Instalovat z repozitáře / a ..... tam má být "Stream Cinema CZ a SK"?
mám tam "Všechna úložiště", mnou vytvořený "cder.sk" a "Kodi Add-on repository" - nic víc ... dělám něco špatně nebo mě návod vede špatně?
  Odpovědět
#29
Koukám, že ten bod 4 je nějak zmatečně napsaný. Vyber repozitář "cder.sk", tam složku "titulky" a dále už standardní instalace doplňků. Dodám ještě, že v tom druhém repozitáři "Kodi Add-on Repository" máš opět ve složce "titulky" možnost nainstalovat taky doplněk "Opensubtitles", i ten se občas může hodit.
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 18:6
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.6
  Odpovědět
#30
Dík, v "repozitář "cder.sk", tam složku "titulky" mám jen Titulky.com a Edna, žádná další možnost - je to tak správně?
  Odpovědět
#31
(24.04.2020, 09:01)Farao Napsal(a): Dobrý návod, tleskám. Určitě někomu pomůže. Výborná práce. Jen by šlo ještě doplnit, jak přidat do android TV zvýšení vyrovnávací cache podle RAMky. Mě osobně to opravdu pomohlo s načítáním během sledování. Není to složité, pokud by byl zájem, mohu poradit
Hezký den, mám KODI nainstalované na televizi SONY AF9, pomohla by mně Vaše rada na zvýšení vyrovnávací cache. Děkuji
  Odpovědět
#32
Ja som to na tv urobil a nepomohlo (tvSony65xe9305). Ani na wifi 5g žiadne zlepšenie.
  Odpovědět
#33
sismon@ díky za doplněk a návod, nastavil jsem maximum na Android TV, bylo mi dovoleno pouze 175 mega. Systémové info ale ukazuje, že je volných 880 mega. Na pc např přes Ares jde nastavit jakákoli hodnota, na TV mě to však výš nepusí. Nevíte někdo proč?
  Odpovědět
#34
@"batep" velkost, ktoru nastavujes sa nasobi 3, viac sa dozvies na wiki https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#35
(24.04.2020, 09:01)Farao Napsal(a): Dobrý návod, tleskám. Určitě někomu pomůže. Výborná práce. Jen by šlo ještě doplnit, jak přidat do android TV zvýšení vyrovnávací cache podle RAMky. Mě osobně to opravdu pomohlo s načítáním během sledování. Není to složité, pokud by byl zájem, mohu poradit
Dobrý den. Potřeboval bych poradit s nastavením, aby se videa nahrávala do interní paměti TV, když pouštím videa ve vysokém rozlišení, tak se sekají. Mockrát děkuji
  Odpovědět
#36
@"real.seda" ake mas zariadenie, aky mas internet, ako je to zariadenie pripojene k routru, kolko mas volnej pamati ... je vela veci, ktore na toto vsetko vplivaju. Dokonca aj to, ako mas nastavene audio. Ak mas nejaku "slabsiu" krabicku, tak pri zpracovavani audia (ak nemas nastavene passthru) ti to moze sekat napriek tomu, ze mas vsetko dostatocne rychle a dobre nastavene, lebo proste to procak nezvlada. V kazdom pripade odporucam precitat si toto: https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#37
Ahoj.

K bodu 8. mám jednu poznámku.
Pravdepodobne sa jedná len o mňa a niekoľko ďalších ľudí, ktorí používajú STEREO receiver Denon, Marantz (pravdepodobne aj iných značiek). Tieto receivery pracujú s jediným digitálnym audio formátom a to PCM2.0, čo znamená, že pri tomto type receiveru nefunguje preposielanie audio signálu, pretože ten receiver to nedekóduje.
Takže ak máte KODI v TV alebo v inej krabičke, musíte na HDMI/SPDIF výstupe nastaviť audio out na PCM2.0 a preposielanie zakázať 
Cool
zidoo Z9S
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)