• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rychlost / kvalita služby kra.sk
(20.06.2020, 13:35)sirgo1 Napsal(a): Mne to prehráva bez seknutia streamy o veľkosti 40gb. Väčšie som neskúšal, ale na to momentálne ani nemám dostatočne rýchly net. Rozdiel medzi Full HD a 4K je určite poznať. K tomu ale treba mať aj kvalitný HDMI kábel. A aby aj net išiel bez problémov, tak treba mať zas kvalitný patch kábel, ideálne CAT7 alebo 8, alebo keď už aspoň 6-tku. Lebo potom môžte mať linku hocijakú keď vám aj tak cez kábel neprejde toľko. Uznávam že zo začiatku to nešlo bohvieako, ale teraz nemám problém. A ešte s osobných skúseností viem, že to viac blbne ľuďom čo majú Android boxy. Coreelec a Libreelec idú bez seknutia.

Clovece , od kial beries tieto mudrosti ? Zem a Vek ?
  Odpovědět
(20.06.2020, 22:55)nereknu Napsal(a): Než se k něčemu budeš vyjadřovat, tak si to nejdřív prostuduj. Vyšší kategorie krom castejsiho krouceni maji stinene pary a taky stíněný cely kabel (protoze jsou delane na vic jak 600MHz přenos a tam je velká nachylnost na rušení) a kdyz to na koncich nemas uzemneny, tak to naooak může uškodit. A domaci krabicky na to nejsou uzpusobene. Cat6 ještě budiž, ta ma jen častější krouceni a to neuškodí, ale cat6a a vyšší instalovat jen pri pozadavku na 10gbit a případně do novych rozvodů s tim, ze se na obou stranach v zasuvkach uzemni. Jinak je to zbytečnost, bo to 10gbit nedá na větší vzdálenost, kdyz ta síť neni správně udělaná.
si si isty ze na obidvoch stranach? sa dozvedam veci ...
  Odpovědět
Ideálně by mělo být na obou stranách, samozřejmě když to jde do té stejné země, jinak zas muzou dělat potíže různé potencialy Big Grin to pak je opravdu lepší pripojit na jedné straně. To mohou byt potíže když se metalikou propojuji baraky, ale to uz se zas pouziva optika.
  Odpovědět
Zistil som,že súbory ktoré mám na kra.sk viem sťahovať s Orange optikou len 2.5MB /s
To je veľká bieda na 800MBit optiku.
Je niečo pokazené? Kedy to bude fungovať?
  Odpovědět
A proč se ptáš tady, a ne na Orange??
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
@"tifar" treba to riesit s podporou kra.sk a pripadne s orange ... naprv by som skusil tu podporu kra.sk ... snad budu vediet pomoct. Treba ale napisat, ze je problem s rychlostou stahovania!
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
Pokiaľ viem,tak tu sa diskutuje o rýchlosti kra.sk...takze píšem to na správnom mieste.
Písal som na podporu kra.sk a ani sa neobtazovali mi odpísať.
Riešil som to viac krát s podporou Orange,ale zdá sa,že ich to nezaujíma,pretože u nich je všetko v poriadku.

Tak zo zufalosti píšem kade tade, pretože sa s tým niekto mohol stretnúť a poradiť. Na to práve takéto miesta sú. Či sa mýlim?
  Odpovědět
@"tifar" a spam si zkontroloval, ze ci ti odpoved od podpory neskoncila v spame? Pripadne necakal si "kratko" na odpoved? Co si napisal na podporu? Lebo ak si napisal, ze ti nejde prehravanie na SC, tak sa ani necudujem, ze ti neodpisali....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
Písal som tam 3x raz že nejde dobre SC a 2x že mi nejde sťahovanie mnou uložených súborov..vykašľali sa na mňa...podpora taká,že škoda hovoriť...
  Odpovědět
@"tifar" mozem ti skusit dat "beta" verziu doplnku a mozes skusit, ci to s nou nepojde lepsie. Tato verzia si spravi speedtest na servery kra.sk a vyberie ten najrychlejsi pre dane zariadenie. Ked som to doma testoval, tak mi na dvoch zariadeniach na tom istom internete vybralo dva rozne servre, co je teda celkom zaujimave aj pre mna....
Doplnok ked tak mozes skusit stiahnut/nainstalovat nasledovne:
Otvoris v KODI Nastavenia -> Doplnky -> Instalovat doplnky zo zip archivu.
Tu si musis vybrat adresar "cder" ktory je vzdialeny zdroj odkial si instaloval repozitar cder.sk - viac info najdes v navode.
No a ked otvoris ten cder.sk adresar, tak tam budes mat subor plugin.video.stream-cinema-2.2.12+k19.zip a ten nainstaluj ... bud prosim trpezlivy ... on sa stiahne, neviem preco ho KODI tak pomaly stahuje, ale stahuje ho ... pockaj pokym sa ti neobjavi notifikacia (ak ich mas zapnute) ze sa plugin stream cinema aktualizoval.
Ked sa ti doplnok aktualizuje, tak chod do nastavenia doplnku stream cinema.  Tam si vyber polozku Nastroje a klikni na "Speedtest". Doplnok ti zacne merat rychlosti a ked ich zmeria, tak sa nic nevypise, ale otvori sa ti znova nastavenie. Ked sa potom pozries v nastaveni doplnku do "Ucty" tak by si tam mal mat napisane "Best server" a nejaky nazov. Potom mozes ist skusit spustit nejaky film/serial. ... mozes mi ked tak k tomu poslat aj kodi.log aby som videl ako to u teba funguje. Budem ti vdacny a aj ostatny ludia s Orange pripojenim ... dufam, ze sa to coskoro vyriesi...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
Ďakujem za ochotu riešiť môj problém. Neviem čo pomohlo,pretože som to riešil s podporou Orange (veľmi ochotný a fakt profi prístup) a aj s kra.sk(ktorý sa mi neskôr ozvali a mali snuhu mi.pomoct). Zrazu sa to rozbehlo a ja neviem čo vlastne bol problém. Teraz keď chcem niečo stiahnuť s môjho úložiska kra.sk,tak to ide okolo 40 MB/s...keď si chcem stiahnuť film (veľmi zriedkavé) tak to ide okolo 20 MB/s...viem,že nikde je úzke hrdlo,ale som spokojný..

Takže ešte raz ďakujem. Už je to v poriadku
  Odpovědět
@BBaron tak som vyskúšal beta verziu a funguje na vybornu, dalo mi tam server b01 a na nom to ide paradne
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
Dobry den chcem sa opytat pretoze uz mesiac sa natahujem so svojim dodavatelom internetu tak chcem vediet ci je chyba tu alebo u mna?Od Po do Piatku od rana do 16h viem pustit aj vacsie subory nad 30gb v 4 k uplne plynule potom do 22h30m seka nejde to v sobotu a nedelu iba po 23h tak rad by som vedel ci je to pretazenie internetu u mna doma alebo je pretazeny server Kra?Mam odroid c4 box coreleec
  Odpovědět
@"jessica2012" a vyskusal si tu to metodu aky mas server
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
b01 ale ak mi mozete poradit este nieco lepsie napiste mi prosim Vas na messenger bude to rychlejsie ako tu .🙏🙏Miroslav Vyskok 2 deti somnou na obrazku dakujem
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)