• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chyba dekódovania zvuku
#1
Zdar ľudia, prišiel som si po radu.

Pri prehrávaní filmov cez Kodi (je jedno, či púšťam film cez SC, alebo ext HDD), sa mi vyskytuje anomália zvuku a to taká, že keď film pretočim, tak sa mi znova nedekoduje a samovoľne sa prepína medzi stereom a 5.1(na dekodéri je vidno ako to preblikava) v určitých sekundovych intervaloch, čo spôsobuje jeho vypadávanie. Pri prepnutí medzi zvukovými stopami sa to zasa napraví. Najhoršie je, že pri momentálnej rýchlosti serverov, filmy často načítavaju a po zastavení a opätovnom načítaní sa mi znova zvuk nedekoduje. Takže musím prepnúť medzi zvukovými stopami (ak sú dostupné), aby sa to napravilo.
Problém sa vyskytuje aj po pauznuti filmu a opätovnom spustení.
Po vypnutí preposielania signálu sa problém nevyskytuje, ale zasa prichádzam o 5.1.

Pri spustení filmu z HDD cez default player v TV sa problém nevyskytuje, takže je to chyba kodi.

Viem, že toto je fórum o SC, ale nestretol sa s tým náhodou niekto, resp nie je tu niekto kto sa do toho vyzná? Alebo mám skúsiť xbmc forum? Ci nejaké zahraničné?

Používam Android TV Sony KD55XG8596BAEP (Android 9) s Kodi 18.6 Leia
Repro: Logitech Z906 pripojené do tv cez Spdif Tosslink
Všetky nastavenia zvuku v kodi mam na default. Okrem preposielania signálu, prekodovania a podpory AC3, to je zapnuté.

Dakujem za rady
  Odpovědět
#2
Zdar, nejak sa mi to podarilo rozchodiť zmenou nastavení v kodi. Už ani neviem, čo som tam poprepinal, podstatné je, že sa zvuk pri pozastavení a následnom spustení alebo pretacani pekne dekoduje. Pridávam foto nastavení, ak by s tým mal niekto problém.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)