• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rychlosť pripojenia a celková funkčnosť
#1
Ahoj všetci fanúšikovia kvalitných filmov

V prvom rade by som chcel vyjadriť poďakovanie Bbaronovi za jeho neskutočnú mravenčnú prácu ,ktorú si ani neviem ja osobne predstaviť - vytvoriť pre ľudí niečo tak vymakané a konkurenčne schopné aj obrovským firmám a spoločnostiam ako Netflix ,Amazon a pod. Tie státisíce linkov takto usporiadať ,zobraziť s popisom a pod ... no neskutočné - a obzvlášť aj preto ,že nie všetci sledujeme len anglické novinky - ale je to aj v našom jazyku -tak maličkej krajiny .

Prečítal som už hodiny príspevkov a bohužiaľ som sa nedopracoval k pomoci a nejakým užitočným návodom ,ako by sa všetko dalo spojazdniť a sfunkčniť aby či už staršie SD ,alebo aj najnovšie 4K filmy išli bez problémov .
Čítal som a spravil už všetko možné aby mi to išlo lepšie ,no stále je to len a len horšie a už som v koncoch . Nechcem rozoberať výstup zvuku ,to mám poriešené ,taktiež som už zväčšil buffer , vymenil operátora aby som mal aspoň 500MB rýchlosť , myslím že na kábloch som si dal záležať ,pripojenie android boxu Tanix T9 Pro je LAN  priamo k routru -asi cca 1m,no nech robím čo robím po otvorení Cinema pluginu sa nedostanem pri teste rýchlosti na webshare na viac ako 10-13Mbps  a tá druhá rýchlosť mi pri teste nabehne na max 35-40Mbps .... čomu nerozumiem a myslím ,že to je celý problém prečo nemôžem pozerať 4K filmy vôbec ,taktiež full HD ide niekedy lepšie ,niekedy totálne nepozeraťeľné ,no a keďže mám ONKYO receiver a OLED Tv tak SD moc nepozerám - no aj tam je problém ,hlavne pri nejakých starších príspevkoch . Najviac ma zaujímajú 4K tituly ,kôli zostave ktorú mám a je schopná prehrať 80GB filmy aj s Dolby Atmos a pod... , no takáto veľkosť -nehrozí ani spustiť -max tak do 15GB  ... nepoužívam na pozeranie pc ,mobil a pod aby som sa tu sťažoval,že tie najväčšie veci nejdú ,ale spúšťam kvalitné filmy na aj kvalitnej zostave ,aby som si to ak je čas mohol vychutnať no bohužiaľ -nedá sa . Mám kody a cinemu niekedy od jesene minulého roku a odvtedy to ide len a len dole vodou ... Účet na webshare mám na rok ,na kra na tri mesiace a nemám problém si kúpiť aj dlhšie ,aj iný ,lebo mám aj spotify aj TIDAL , no cinema ma dosť mrzí ,lebo je to skutočne obrovská práca a krásny výsledok ,len - málokedy použiteľný . Ak by mi prosím niekto vedel poradiť a pomôcť ,budem veľmi povďačný ,pretože preinštalovávať a nastavovať ,či už bufer ,alebo limitovanie rýchlosti ,či aktualizácie - to už nevládzem a pravdu povediac nič nepomohlo .
Ak to sem nepatrí ,kľudne zmažte ,ak to tu bolo už popísané 100krát ,tak sa ospravedlňujem - ja som riešenie nenašiel ...

Kto rieši Kra a Webshare a znovu zaplateni ,nech si uvedomí ,koľko stojí kino a tu pri tejto databáze a možnostiach o peniazoch debaty sú bezpredmetné - ak by som ja spravil taký doplnok ako Bbaron - tak už by som asi nemusel robiť nič a to ,čo tu je za rok by bolo asi za mesiac -tak ako to má konkurencia ,takže nech sa každý zamyslí ak už začne o peniazoch ...pritom zaplatený je prístup k súborom a ten je funkčný .

Ak by bolo užitočné a potrebné uviesť nejaké presnejšie špecifikácie ,alebo moje údaje ,kľudne dám ,no nechcem vopred vypisovať nekonečný príspevok .

Zatiaľ toľko a -Bbaron - ďakujem a držím palce ...- fakt veľký obdiv ...
  Odpovědět
#2
Pokud máš sdílené připojení nic ti v rychlosti nepomůže,vyzkoušej si to někdy,kdy víš,že je většina obyvatel kteří jsou připojeni na stejný link v práci,nebo už spí.To pokud bydlíš ve větším domě kde je jich víc připojených k internetu...
  Odpovědět
#3
@caribicorama
Ja mám UPC rýchlosť 250 MB a pri teste rýchlosti cez SC mi namerá 114 MB.
  Odpovědět
#4
Nooo mám samostatné pripojenie a na pc namerám cez okla speed test skoro vždy okolo 450-500MB ,no v meraní rýchlosti cez cinemu mi vždy hodí max 11-13/35-40 tieto rýchlosti a to som už meral skoro ráno ,naobed,poobede ,večer aj neskoro v noci okolo2h ...takže tým to asi nebude ,ale dík za tvoj nápad ...niekedy viac hláv viac rozumu a mňa už nenapadá čím to môže byť ... ešte mi zostáva - všetko preinštalovať vrátane android boxu ,kody aj cinemy ...no nedávam tomu veľkú šancu ..len treba na to času ,aby som to všetko potom znovu ponastavoval ....
  Odpovědět
#5
MB vs Mb. Všetko jedno. Naučte sa už základy.
  Odpovědět
#6
rimko Napsal(a):@caribicorama
Ja mám UPC rýchlosť 250 MB a pri teste rýchlosti cez SC mi namerá 114 MB.

No veď práve ... ja mám UPC 500 ( kôli tomu som si to dal ,ale nepomohlo ... ) - tak to ti závidím .... zaujímalo by ma kde máš takú rýchlosť a aké máš nastavenia , cez čo sinemu spúšťaš a pod...
  Odpovědět
#7
Montalban Napsal(a):MB vs Mb. Všetko jedno. Naučte sa už základy.

Ouuu máš pravdu ,ale to je v rýchlosti písania ...a nie o tom ,že by človek nevedel o čo ide .... Ja ti garantujem ,že v takýchto základoch som mal jasno už hooodne dávno ,ale tu píšem na rýchlo ...tak len preto ...
No ospravedlňujem sa ...ak to tak veľmi vadí ....

Ale môj problém je vniečom inom ,čo som písal ....
  Odpovědět
#8
Ahoj. V tom boxu máš Coreelec nebo jedeš přes Android?
  Odpovědět
#9
Zbežne som pozrel na ten Tanix a udrelo mi do očí, že píšu o 1 Gb sieťovke a pri tom poznámka rýchlosť ethernetu 120 Mb/s. Tak to nemusí stačiť na 4K v SC. Ak by si mal možnosť vyskúšať nVidiu Shield alebo Vero 4K+ na tvojom pripojení bolo by to zaujímavé. Ďalšou možnosťou je skúsiť Libreelec z SD karty či to nebude lepšie prehrávať ako na Androide.
  Odpovědět
#10
(27.05.2020, 15:27)luvadcz Napsal(a): Ahoj. V tom boxu máš Coreelec nebo jedeš přes Android?


Ahoj ,je tam android 7.1
  Odpovědět
#11
(27.05.2020, 15:48)Montalban Napsal(a): Zbežne som pozrel na ten Tanix a udrelo mi do očí, že píšu o 1 Gb sieťovke a pri tom poznámka rýchlosť ethernetu 120 Mb/s. Tak to nemusí stačiť na 4K v SC. Ak by si mal možnosť vyskúšať nVidiu Shield alebo Vero 4K+ na tvojom pripojení bolo by to zaujímavé. Ďalšou možnosťou je skúsiť Libreelec z SD karty či to nebude lepšie prehrávať ako na Androide.


nVidiu Shield alebo Vero 4K+

to asi nebudem mať možnosť vyskúšať...

a Libreelec z SD karty - to netuším ,čo myslíš ...ale pohľadám ,že o čom to je ....
  Odpovědět
#12
@"Montalban"

souhlasím s @"caribicorama" , zkus dát do boxu Libre nebo Core Elec. Taky může LAN port zlobit a je pomalý. Dá se pak koupit LAN do USB. Zkoušel jsi box připojit přes wifi?
  Odpovědět
#13
(27.05.2020, 20:18)luvadcz Napsal(a): @"Montalban"

souhlasím s @"caribicorama" , zkus dát do boxu Libre nebo Core Elec. Taky může LAN port zlobit a je pomalý. Dá se pak koupit LAN do USB. Zkoušel jsi box připojit přes wifi?


Chlapi ,budem musieť všetko asi preinštalovať a potom uvidím....inak to asi nepôjde ...a ak to ani tak nepôjde ,tak v android boxe nie je to čo by malo byť - myslím výbava ... alebo mám pocit ,či nie sú veľké rýchlosti pripojenia nejako limitované ,alebo blokované na boxoch ...a neviem z koho strany ...

WiFI ide tak isto ako aj len čisto cez LAN ...teraz  po novej aktualizácii ,ktorá len vyhodila meranie rýchlosti cez webshare - tak ide len 35-40Mbps .....

Toť všetko ,viac asi nevymyslíme ...cez USB nejdem nič skúšať ,tam mám len USB 2 ...a už som zvyšoval aj buffer a nepomohlo .....problém bude niekde inde ....uvidím po komletnom preinštalovaní všetkého ....

Dík vám všetkým zatiaľ Wink Wink Wink
  Odpovědět
#14
tie rychlosti co pises sa mi podobaju na WiFi 2.4GHz ... takato rychlost je v panelaku uplne normalna. Ak by to bolo cez LAN a mal by si taketo rychlisti, tak je niekde problem ... sietovka, kabel, router .... skus vymenit vsetko po ceste co sa bude dat ... pripadne ak mas notas, tak pripoj notas na ten kabel a zmeraj rychlost ....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#15
(27.05.2020, 22:14)BBaron Napsal(a): tie rychlosti co pises sa mi podobaju na WiFi 2.4GHz  ...  takato rychlost je v panelaku uplne normalna. Ak by to bolo cez LAN a mal by si taketo rychlisti, tak je niekde problem ... sietovka, kabel, router .... skus vymenit vsetko po ceste co sa bude dat ... pripadne ak mas notas, tak pripoj notas na ten kabel a zmeraj rychlost ....


Waaau ,tak som poctený -ďakujem Bbaron

Mám UPC 500MB pripojenie ,písal som aj že android box má v oficiálne uvádzaných špecifikáciách 1000 MB sieťovku .
Na LAN kábli je napísané -GiGabit ethernet (schválne som si ho celý obzrel ,aj vymenil za iný ,no nepomohlo )
Router som si od UPC priplatil aby som mal ten lepší , z neho je android box pripojený tak 1m lan káblom .
PC je tiež pripojené lan káblom z toho istého routra a tam šlapú rýchlosti ako majú - okolo 450-500 ,fakt neviem čím to je ...

ale ako som už písal skúsim všetko preinštalovať ...

Aj mne to tak vychádza ako si písal - nech robím čo robím - mám pocit ,že box ide len na 2,4Ghz WIFI  ani nie na 5 ...

Ešte je viac možností ,ale obávam sa ,že nepomôže ....

Ďakujem za tvoj čas - ani som nečakal ,že dostanem odpoveď aj od toho najpovolanejšieho ... fakt dík ...budem skúšať ...

Ak zistím a podarí sa ,dám vedieť,ale veľké vďaka za každý nápad ,radu a snahu pomôcť ...

DÍK Bbaron ( ešte raz -klobúk dole -si borec ...)
  Odpovědět
#16
(27.05.2020, 22:14)BBaron Napsal(a): Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.



  Inak -tento link nefunguje ....
  Odpovědět
#17
@"caribicorama" dik za ten nahlaseny link. inak este moze byt problem aj v samotnej krabicke, ze je to v podstate nejaka USB sietovka, ktora je len napajkovana na dosku, ktora v skutocnosti neda viac ako to co pises ... skusil by som nejaky iny box, predpokladam, ze ten co mas nebol nejako extra drahy ....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#18
Bbaron - neni zač
Mám takého tušáka,že zasa máš pravdu ,dnes som merak všetko čo sa dalo a navyše som sa spojil s technikom od UPC ,ktorý videl priamo môj android box a povedal mi ,že detekuje v ňom len 100Mb katru - tak to bude zasa len ďalší čínsky šit ...
Ale už mám v hlave Nvidiu Sheld - má tu niekto s ňou skúsenosti? Ty si písal,že je to momentálne to najlepšie ,čo môže byť na stream s androidom . Hlavne ma láka zvuk - lebo na ten som tiež dosť zaťažený a Nvidia má všetko čo by mala mať - dokonca aj BT 5.
Nestojí síce mälo ,ale ak je to android ,tak Kodi z obchodu nebude problém nainštalovať a siťovka a zvuk by mali byť už bez problémov a aj by to bolo riešenie pre budúccnosť - mä podporu ,update a pod...
Sám neviem čo robiť ,ešte skúsim ,keď sa k tomu dostanem ,všetko reset a nahodiť nanovo a uvidím ... Len ma štve ,že to už je môj druhý android box ,prvý bol H96 max a ten nedokázal dať von iný zvuk ako 2.0. ....
Díky moc ,veľmi si vážim tvojej podpory - fakt - máš obrovský prehľad a skúsenosti 👍
  Odpovědět
#19
Aj ja som to presne tak mal ,len na 4K to s kvalitným výstupom zvuku cez zosik nestačí ,proste to vôbec nejde - max tak nejaké 10GB filmy ...ale u mňa ani tak nejde o to meranie ,ale bude problém v boxe ...a to už mám druhý android box - som zmenil aj providera no v tom to nebude - najskôr fak ten box ...
  Odpovědět
#20
aktuálna rýchlosť prehrávania z kra .


Přiložené soubory Miniatury
   
♕♕♕♕
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)