• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nVidia Shield TV
#21
Čaute, otázka pre majiteľov Shield tv 2019 (rúra).
Nemáte problémy pri prehrávaní 4k ? Mne sa Shield pri prehrávaní z internej SD karty (Samsung Evo plus 130MB/s) doslova rozsype. Začne občas sekať a keď prejdem do pauzy alebo nebodaj chcem skočiť s5 tak prestane úplne reagovať aj na 30 sekúnd. S obrovskou dávkou trpezlivosti viem stopnúť prehrávanie, a resetnut ho. Niekedy to pomôže.
Interný ventilátor funguje. Nemám net na priamy stream z netu preto používam SD kartu. Začínam pochybovať o non pro verzii ak chcem 4k HDR+ a Atmos. Posledná verzia sw Shield a Kodi 19.3.

Dik
  Odpovědět
#22
No ja by som to neprehraval cez SD kartu. Pouzil by som NAS, alebo externy disk cez USB-3. Mam sice PRO, predtym som mal 2017 non pro a isiel v pohode a pred nim som mal aj 2017 PRO s 500G HDD ale ked som tam mal komplet kniznicu, tak sa to spravalo tak ako pises, lebo android to proste nejako skenoval, ci co a to uplne zozralo ten box...odporucam NAS cez 1G sietovku...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#23
Vďaka. NAS už mám vybratý, asi pôjdem do synology ds220+. Bral som to ako možné riešenie ale bál som sa že problém zotrvá Smile.
  Odpovědět
#24
Ak mas dobre spravenu domacu siet, tak sa toho bat nemusis. Niektory ludia maju ale doma slabu siet a ide im len 100Mbps a potom sa nestacia divit, ze im nejde 4K ... dalsia vec je aj to, ze samba (windowsacky share) je tiez dost pomale a preto je lepsie pouzit NFS, ktore ma lepsi vykon ... otazka potom je, ze ci to dokazes takto pripojit ku KODI a zapnut to na synology.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#25
@feroz ak máš sieť len 100, dokúp switch 1Gb a od neho napoj NAS a pôjde ti to pekne bez sekania ja to mam tak spravené
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#26
Stále čakám na HDD do NASu. Dal som kúpiť kolegovi ktorý bol v USA a fešák je stále tam v izolácii s omikronom. Sieť mám 1G už len tie HDD a dám vedieť či to bol problém.
  Odpovědět
#27
Vie niekto poradiť ako nastaviť nvidia shield TV pro a TV samsung aby preposielali nespracovaný zvuk /pass through/ ďalej do receivra
Zapojenie je nasledovné: Nvidia cez HDMI do TV, potom z TV optický kábel /toslink/ do receivra.....

Dôvod tohto "zvláštneho" zapojenia (nvidia - tv - receiver) je ten že receiver ešte nemá HDMI 

Viem že správne by malo byť pripojenie nvidia - receiver - tv

ďakujem
  Odpovědět
#28
Cez optiku neposles “moderne” kodeky, proste ich nepodporuje. Posles len “klasiku” dts/dolby ale dts-hd, atmos atd cez to nedostanes.
Spravne nastavenie najdes na: https://stream-cinema.online/install
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#29
Potvrdzujem že NAS ako úložisko pre Shield TV vyriešil všetky problémy s cukaním alebo zamŕzaním.
  Odpovědět
#30
Ahoj neviete náhodou či shield 2019 pro dostane ešte nejaký novší android dik za info
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)