• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.4GHz síť vs 5GHz
#1
Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně Kodi. Doma mám 2.4GHz a 5GHz síť. Na 5GHz mi to jede 76Mb/s a na 2.4GHz 31Mb/s. Na 5GHz přehraji 4K, které má kolem 40GB bez problémů (záleží jak kdy, ale 20GB a pod to dá vždy) a na 2.4GHz nepřehraji ani 10s na SD, nonstop se to seká a nedá se na to koukat. Běží to pár sekund a zas se to zasekne na několik minut. Když jsem zkoušel 2.4GHz v práci kde mám jen 2 čárky tak, tam to jelo bez sebemenšího zaseku, ale zas máme firmu přímo nad poskytovatelem internetu. Rád bych si občas přehrál film i na 2.4GHz síti, jelikož ne všechna zařízení u mě doma podporují 5GHz
  Odpovědět
#2
@"Dragodast" Nejspíš máš doma zarušený kanál na který se naladilo tvoje AP. Zkus si postupně ručně měnit kanály na 2.4, třeba narazíš na nějaký volný, nerušený.
  Odpovědět
#3
zalezi na viacerych veciach. Je dost dolezite aky mas router a aka je jeho max. prepustnost a potom je celkom dost zaujimave vytazenie kanalov v danom pasme. na 5GHz by to malo byt lepsie s vytazenostou. Dalsia vec je vzdialenost a prekazdky medzi routerom a koncovim zariadenim. Ja osobne mam starsi router s rychlostou cez wifi max. 1600Mbps a na 5GHz mam uplne volne pasmo (som na dedine na dome - v panelaku to bude trocha zarusene, ale 5G ma kratky dosah, takze by to malo byt aj v panelaku OK). Takze toto vsetko ma vpliv na kvalitu/rychlost wifi. No a potom aj samostatny prijmac je dolezity....v neposlednej rade je dolezite mat aj dobry rychli internet. Ja mam 1Gbps optiku na download a cez wifi idem na 5GHz max 400Mbs a cez 2.4GHz idem max. 200Mbps. Po lanke idem max 996Mbps
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#4
Mrkni se do routeru a zkus si nastavit místo 20MHz 40MHz pásmo - tvoje rychlosti odpovídají 20MHz.

Jinak samozřejmě jak psal delfín - vypadá to, že tvoje frekvence je celkem zarušená. Doporučuji https://play.google.com/store/apps/detai...fianalyzer
  Odpovědět
#5
(27.07.2020, 16:51)nereknu Napsal(a): Mrkni se do routeru a zkus si nastavit místo 20MHz 40MHz pásmo - tvoje rychlosti odpovídají 20MHz.

Jinak samozřejmě jak psal delfín - vypadá to, že tvoje frekvence je celkem zarušená. Doporučuji https://play.google.com/store/apps/detai...fianalyzer

Po změněni kanálu jsem se na 2.4GHz síti vytáhl na 45Mbps a na 5GHz na 101Mbps a u poskytovatele máme tarif 120Mbps, ale stále na 2.4GHz nic nepřehraji ani SD o velikosti 300MB
  Odpovědět
#6
Natahni kabel a mas klid a pojedes plnou rychlosti bez omezeni a bez ruseni...
VU+UNO4KSE, VU+Duo4K, XBOX-X s KODIv18.8. Všechno OK Big Grin Cool 
Moje funkční záloha KODI v18.8 je TADY
  Odpovědět
#7
(03.09.2020, 10:39)JIKARU Napsal(a): Natahni kabel a mas klid a pojedes plnou rychlosti bez omezeni a bez ruseni...

Do mobilu kabel nedáš
  Odpovědět
#8
(03.09.2020, 18:46)Dragodast Napsal(a):
(03.09.2020, 10:39)JIKARU Napsal(a): Natahni kabel a mas klid a pojedes plnou rychlosti bez omezeni a bez ruseni...

Do mobilu kabel nedáš
Si poustis filmy ve 4K na mobilu. Tak to je opravdu zazitek z toho filmu.... Rolleyes
VU+UNO4KSE, VU+Duo4K, XBOX-X s KODIv18.8. Všechno OK Big Grin Cool 
Moje funkční záloha KODI v18.8 je TADY
  Odpovědět
#9
(03.09.2020, 21:18)JIKARU Napsal(a):
(03.09.2020, 18:46)Dragodast Napsal(a):
(03.09.2020, 10:39)JIKARU Napsal(a): Natahni kabel a mas klid a pojedes plnou rychlosti bez omezeni a bez ruseni...

Do mobilu kabel nedáš
Si poustis filmy ve 4K na mobilu. Tak to je opravdu zazitek z toho filmu.... Rolleyes
Já tam nespustim ani SD, pokud nejsem na 5GHz, když se chci koukat na svém mobilu Galaxy S7, tak na 5GHz se kouknu na vše v poho i na 4K o velikosti +50GB, ale jakmile se chce přítelkyně podívat na nějaký film na své nokii, která podporuje pouze 2.4GHz síť, tak se to sotva spustí a laguje to u SD o velikosti 300MB. To samé můj mobil na 2.4GHz
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)