• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HW multimedialny prehravač
#1
Ahojte. Chcem s aopýtat aky box by ste oidporučili na KODi a 4k filmy. Stačí ak ma 5Ghy wifi či lepsie je LAN. Skuste mi doporučiť s čím mate dopbre skusenosti. Len nainštalovať KODi a používat. TV mam Samsung 65"Q80T 2020 a internet UPC 500.
  Odpovědět
#2
Vyskúšal som už niekoľko boxov a nakoniec u mna vyhrali kritériá stability, odladenosti a kvality HW.

Mám dobrú skúsenosť s A95X F3, ktoré používa SOC Amlogic S905x3. Box existuje v 3 prevedeniach: Osobne mám verziu slim, ostatné majú krajšiu krabicu, štýlové ledky, ale rovnaký hardware.
Cez wifi ide cca 160-180Mbit.

Výhody: stabilita, cena, HDMI CEC funguje fantasticky (ovládanie televíznym ovládačom)
Nevýhody: LAN je iba 100mbit, WiFi 5Ghz je iba 1x1

Box ale používam s FullHD a nie 4K, takže výkon pod 4K neviem posúdiť.

Odporúčam dokúpiť si k tomu Air mouse.

Skúštal som ešte nasledovné boxy, s ktorými som nebol až taký spokojný:
  • Beelink GT-King (nie Pro, SOC Amlogic S922X): nebol som až taký spokojný. Wifi bolo s mojim routerom nepoužiteľné a box bol nestabilný (resetoval sa).
  • X96 MAX Plus (SOC Amlogic S905x3, gigabit LAN, 2x2 Wifi): zariadeniu pišťal zdroj a ešte aj kondenzátory (aj s tichým alternatívnym zdrojom)
Čo by mohlo stáť za vyskúšanie:
  • Ugoos AM6 Plus (SOC Amlogic S922XJ, gigabit LAN, 2x2 Wifi s externými anténami)
Kráľom ale naďalej ostáva Nvidia Shield TV Pro.
A95X F3 Slim (4GB/64GB), X96 Max Plus (4GB/32GB)
  Odpovědět
#3
(27.07.2020, 14:56)JL1 Napsal(a): @"frenette" tu sa docitas https://forum.cder.sk/thread-17.html  ale ja osobne ak by som nebral shield tak jednoznacne ugoos co sa androidu týka je spicka ma obnovovaciu frekvenciu co neplati o lacnych boxoch, ugoos x3 bezproblemu zvlada i cez 5ghz wifi, ale lan je vzdy lepsia varianta, a uplne pre teba je najlepsia varianta kupit nie android ale dosku ako je odroid n2 alebo lacnejsi odroid C4  nainstalujes len kodi (coreelec) a pouzivas a nemas absolutne problem akurat potrebujes lan nakolko nema wifi ale da sa dokupit wifi dogl alebo este je dobra doska KVIML3  ta ma aj wifi, urcite sa vyhni oblukom Rpi 4 
Ahoj. A preco nie raspberry pi 4
  Odpovědět
#4
JL1 Napsal(a):Lebo kuri treba ho poriadne uchladit a vsetky filmy 4K su v drvivej vecsine z HDR a on to zatial nevie tak ze na 4K je nepouziteny  i pri 2K z HDR , zaujimave ze otazku mas len na rpi4 
Lebo nemam s ním skusenosti a kamarat zase mi toto odporučil tak sa musim rozhodnuťSmile
  Odpovědět
#5
Naozaj su vsetky filmy tocene v HDR ? Ja som mal pocit ze len zopar ich je .. A gro je bezne 4K bez HDR ..
  Odpovědět
#6
Vyslo mi odroid n2 4gb...hm.?Smile)
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)