• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDR10/DolbyVision
(29.04.2020, 16:50)karci78 Napsal(a): TV samozrejme HDR podporuje,nechám to na auto,hdr aj far.priestor....velký rozdiel v tom nevidim...hold taký prechod ako z VHS na DVD už asi nebude nikdy...takže ani sláva DVD sa už nebude opakovať....
praveze rozdiel je vidno,pri obycajnim 4K a HDR10. Na mojej SONY KD65XG9505 je rozdiel obrovsky pri pozerani HDR10 . Akeby si mal moznost pozriet rozdiel medzi HDR10 a Dolby Vision ,tak o tom "prechode" by som sa uz potom nezmienil,radsej  Wink
  Odpovědět
(29.04.2020, 21:49)Marek71cz Napsal(a): Jo, novější Sony tuším od řady XF9xxx už podporují i Dolby Vision. Akorát obsah je snad jenom na BluRay, ve Stream cinema jsem nenarazil. Tam jsou HDR10 ripy už docela běžné a na slušné TV je to poznat. Jinak nemá smysl si 4K HDR vůbec pouštět, pokud na to není adekvátní TV, protože uživatelé jsou z toho zmatení a říkají že HDR je nanic, přitom jenom nemají správný HW.
Ted delam pokusy s DV. existuje kontejner ktery slozi jak video stopu tak DV do jednoho mp4(zvuk to umi pouze ac3 pze dolby Smile).
vcera sem narazil ze posledni verze mkv kontiku rozezna dv stopu a dokaze ji nalepsit k videu a udela z toho .ts
kodi samozrejme zatim toto neprehraje (myslim ze to bude placennim dolby). co sem vycetl tak to umi nvidia a v tv pouze origo prehravac (android video). me se to tedy prehrat zatim nepovedlo. jedine kdy sem videl overlay DV byl ten test soubor co jsem posilal vejs. o vejkendu zkusim laborovat stim mkv a uvidime.
dalsi co jsem nasel je ze to snad umi prehrat PLEX, ale nevim zda streamovane a zda neni podminka plex+shield.
na bluray je film ulozen v jednom souboru ale obsahuje 2 video stopy asi tedy bd prehravac to pak slepi? nebo tv jen rozezna obe stopy pouze po hdmi? 
Bavi me se v tom vrtat, je jasne ze obsah na sc jen tak nebude, ale pokud je nekde komplet bd jak v isu nebo soubory, tak stopy obsahuje (pokud je film tedy v DV). 
Nevim jak nove XG sonky, mozna ony uz maji podporu z disku preluštit DV stopu? mozna androjd 9?
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
mám v pc dva  super programy - platené .  aieesoft video converter a iskysoft video converter a ani jeden z nich nemá    nastaviteľnú položku audio  DTS pre MKV . a aj to  je max 320 kbps . možno pri nastavení ako original .
BD  je súbor m2t  ,tak  tam je  aj  DTS .

Přiložené soubory Miniatury

♕♕♕♕
  Odpovědět
(29.04.2020, 18:04)DonRicardoBoss Napsal(a):
(29.04.2020, 16:50)karci78 Napsal(a): TV samozrejme HDR podporuje,nechám to na auto,hdr aj far.priestor....velký rozdiel v tom nevidim...hold taký prechod ako z VHS na DVD už asi nebude nikdy...takže ani sláva DVD sa už nebude opakovať....
praveze rozdiel je vidno,pri obycajnim 4K a HDR10. Na mojej SONY KD65XG9505 je rozdiel obrovsky pri pozerani HDR10 . Akeby si mal moznost pozriet rozdiel medzi HDR10 a Dolby Vision ,tak o tom "prechode" by som sa uz potom nezmienil,radsej  Wink

Přesně tak, HDR je brutální skok ve kvalitě obrazu. Už 500nits začíná vypadat podstatně lépe a nad 800nits to začíná mít pořádné koule Wink U her ani nemluvě, tam je to vyloženě pecka. Nevím jak to zvládají ostatní značky ( teda krom samsungu, ti mají HDR+ a to je totální kentus, vše jen napálí na max což s hdr nemá nic společného), ale u Sony pekelně dobře funguje u SDR obrazu xtended dynamic range, bohužel je to použitelné jen u dabovaných filmů, protože při titulcích pak dochází k šílenému bloomingu. Co tato funkce dokáže udělat s SDR zdrojem to je fakt síla, normálně bych se často i hádal jestli to není HDR.. Samozřejmě pokud má někdo telku do 400nit, tak tam se o HDR nedá vůbec mluvit z toho pak plynou fámy, že HDR je k ničemu..
  Odpovědět
(29.04.2020, 08:10)zsarauer Napsal(a): @karci78:
Barvy takové být nemají. Řešilo se to na jednom zahraničním fóru. Mě se to také dělo, protože mi procesor tv-boxu nepodporoval HDR.
Nyní s ODROIDem N2 je všechno v pořádku a zjistil jsem to jak podle sytých barev tak také mi sama televize ukáže na začátku přehrávání ikonu HDR.
Zkusil bych tedy ten kabel (2.0 , 2.1) , jestli ten vstup podporuje HDR (už tady psal) a pak také jestli samotná TV podporuje HDR (ne 4k).
sorry ale us 2hodiny hladam ako napisat  a kde ze ten strim cinema mi prestel fungovat
  Odpovědět
Začni zde - https://forum.cder.sk/thread-26.html
1x RPi2B → LibreELEC 9.2.6 → Kodi 18.9 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 18.9 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 18.9 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 18.9
  Odpovědět

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)