• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekanie 4k na Android TV
#1
Ahoj, mam TCL 55EP680 a cez Kodi Stream cinema mi filmy 4K do 30gb idu v pohode, ale videa napriklad 40-50gb mi sekaju. Pritom na PC mam tiez Stream cinema a tam mi idu v pohode 50-60gb filmy. Cache som upravil cez Ares Wizard a tiez to nepomohlo. Pripojeni som cez kabel. Rychlost internetu 40-50mbps. Pritom som videl video ze na stejnom modeli TV islo prehrat plynule 50gb film.
  Odpovědět
#2
Mám to tak isto, len na TV Sony.
  Odpovědět
#3
Toto je problem pripojenia. 40-50Mbps pripojenie je malo na tak velke filmy. Dalsi problem je ze aj keby si mal rychle pripojenie, tak v TV je len 100Mbps sietovka, ktora je tiez "slaba" preto v niektorych pripadoch je lepsie pripojenie cez 5G wifi a tym padom mas aj 200Mbps a mohlo by to slapat....
  Odpovědět
#4
Tady pro predstavu muj test sony tv a jeji rychlosti pripojeni LAN/5gwifi

https://cdn.discordapp.com/attachments/7..._do_TV.jpg
https://cdn.discordapp.com/attachments/7..._do_TV.jpg

a ano i film ktery ma 50 mega muze klidne mit datovy tok prez 100mega. dnes totiz filmy maji variabilni bitrate, a kdyz je proste narocna scena tak si to muze klidne takhle vzit

takze doporuceni: alespon 150g net pro stahovani, a nebo dostatek ram aby sel hodne zvednout buffer.
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
#5
spíš je to mizerným mediatekem v TV, který si se 4k moc neporadí.
  Odpovědět
#6
Diky za odpovede. Uz tom asi chapem. V PC podla merania mam rychlost 150Mbps tym padom mi tam nic neseka, ale v TV dosahujem rychlost len max 50mbps cez kabel aj cez WIFI. Vyzera to tak ze ten TCL nema wifi 5ghz ale len 2,4ghz.

A jasne Mediatek neni ziadna slava, ale ked si pustim 60gb REMUX s HDD tak to zvalada v pohode bez sekania.
  Odpovědět
#7
ano tv nema ac (5g) wifi
https://www.displayspecifications.com/en/model/01831aa7
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
#8
Ten mediatek přehraje všechno v klidečku, se 4k si poradí naprosto hravě bez sekání i 80gb filmy. Nevím proč se někdo musí vyjadřovat k věci se kterou nemá zkušenost a zbytečně mystifikovat..
  Odpovědět
#9
Me pomohlo nastavit cache pomoci ares wizard.
  Odpovědět
#10
To bude rychlosti připojení TV k internetu

Já si pořídil na Vánoce novější model TCL 55EC780 a po testování jsem ji vrátil. Nefungovalo mi to taky při přehrávání 4k filmů s HDR10 a Dolby Vision, jak z Webshare tak ani po domácí síti ze serveru. Z HDD to přehrávalo v pohodě. Síťovku má bohužel taky 100MB a když jsem si změřil rychlost W-Fi tak jsem byl na 124MB, holt nechci mít nikde natahané kabely a různé krabičky s KODI po bytě. 
  Odpovědět
#11
Stejně divný že nemá AC wifi, telka odrbana na kost ale je to škoda TCL všeobecně mi prijdou jako zajímavá zařízení na zajímavou cenu.
Odroid N2 COREELEC 9.2.2, Xiaomi MiBoxS Android 9
  Odpovědět
#12
Ahoj,

já mám Philips 58PUS7304 a přehrávání 4K HDR10+ v pohodě. Cache nastavena na maximum. Připojení TV přes WiFi 5G a stabilní rychlost připojení mám 40Mb/s. Wifi tedy jede na maximum a nikdo jiný si nesmí doma pustit youtube atd  Tongue
  Odpovědět
#13
(01.05.2020, 19:14)Arns Napsal(a): Ahoj,

já mám Philips 58PUS7304 a přehrávání 4K HDR10+ v pohodě. Cache nastavena na maximum. Připojení TV přes WiFi 5G a stabilní rychlost připojení mám 40Mb/s. Wifi tedy jede na maximum a nikdo jiný si nesmí doma pustit youtube atd  Tongue
Ahoj.... Mám úplně tu samou TV připojenou přes 5G wifi síť s rychlostí 50Mb/s. Cache jsem ale nastavila jen na 1/3 volné RAM, někde jsem se tu dočetla, že u Androidu to není dobré nastavovat na maximum, pokud jste to tedy myslel takto. Můžu se jen zeptat, jak Vám to přehrává 4K o velikosti třeba 50GB? A jestli je tohle nastavení v pořádku? Nerada bych něco pokazila. Já s tím tedy mám problém, ale už bych chybu spíše viděla v rychlosti připojení. Předem díky...
  Odpovědět
#14
@"Loriet" na 4K o vrlkosti 50G potrebujes viac ako 100Mb/s rychlost pre download....ak mas len 50Mb/s tak ti zostava jedine stiahnut a potom pozerat
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#15
(04.05.2020, 20:05)BBaron Napsal(a): @"Loriet" na 4K o vrlkosti 50G potrebujes viac ako 100Mb/s rychlost pre download....ak mas len 50Mb/s tak ti zostava jedine stiahnut a potom pozerat
 Myslela jsem si to, že už z toho prostě víc nedostanu. Ale děkuji, aspoň vím, že už se v tom dál nemám hrabat Big Grin
  Odpovědět
#16
Ahojte,
poprosim radu ako sa zbavit hlasky "source too slow" pri sledovani filmov s viac GB pripadne 4K.
Na kodi pouzivam "EVOLVEO MULTIMEDIA BOX M4" do ktoreho mi ide internetovy kabel rovno z routra UPC 500Mbit/s optika.
Tv mam "70" Sony Bravia KD-70XF8305"
Streamcinema mam rad cize pokracujem dalej aj na kra.sk no problem stale pretrvava. Nainstaloval som si aj addon Ares Wizard no zial moc to nepomohlo.

Rad by som vyuzil potencial TV a filmy sledoval prevazne v 4K preto vas prosim o radu.
Vopred dakujem
  Odpovědět
#17
Nestíha im server ale už na tom chalani pracujú. Treba vydržať
  Odpovědět
#18
no mne to slo ako popisujem aj predtym na WS
  Odpovědět
#19
Ahoj všem,

jdu si pro radu. Pořídil jsem si telku TCL 65C815 kde mám KODI 19.0 Matrix. Nainstaloval jsem si klasicky Stream Cinema CZ SK a těšil se, že konečně si pustím HDR videa, jelikož předtím mě to Rpi 3 už nedávala a neměl jsem na to i telku.

Pokud jsem si ale pustil film Vyproštění v 4K o velikosti 14 GB, tak obraz se jakoby seká, tak jak když otáčíte hlavou z leva doprava a sem tam trošku škubnete v pohybu (prostě to není plynulé).

Přijde mě to divné u 14 GB filmu, který prostě je malý.

Jinak potom jsem si ten film přes KODI stáhl (po stažení 4.5 GB mkv soubor), který když si ze svého serverového disku pustím, tak se to seká taky.

Můžete prosím poradit na co se zaměřit? Může to dělat defaultní player co je na KODI?

Video -> https://kra.sk/file/E0UE29NidW6Z
Obrázek kvality -> https://kra.sk/file/E0UE29NidW6Z 

Díky moc všem.
  Odpovědět
#20
Máš v tom trochu chaos prv 14G potom už len 4.5G
tak trochu matematiky aj pre ostatných @"Loriet" spolu s info 50G je dosť podstatné či to je 2h alebo 3h atd.
Čiže príklad 50G 2h je po prepočte cca 55Mbit/s ak film má viac ako 2h potom stačí aj 50Mbit atd. Podstatná je stabilita tejto rýchlosti.
@"Weithfisto" zmeraj si rýchlosť pripojenia a odinstaluj 19 a daj si na TV Kodi 18 posledné.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)