• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cache TV Android
#1
Ahojte, chcem vas poprosit o radu. 
Kodi + SC mam na TV Sony KD-49XG8396 a neviem si rady s cache. Vzdy mi videa v  4k kvalite sekaju, resp. je tam buffer po cca 12 sek.. Linkou to nebude.. 250 Mbit/s... 
skusal som si to nastavit aj podla https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the...e_settings ale furt buffering.
Aktualne advancedsettings.xml momentalne vyzera takto:
<?xml version="1.0"?>
<!-- video cache set to 160 MB -->
<advancedsettings>
<cache>
<memorysize>167772160</memorysize>
<buffermode>1</buffermode>
<readfactor>20</readfactor>
</cache>
</advancedsettings>


Volna pamat: cca 580 MB
Android 8.0.0 API level 26 (kernel: Linux 3.10.79)

Dakujem za rady.
  Odpovědět
#2
@"reado"
<advancedsettings>
<cache>
<memorysize>162179755</memorysize>
<buffermode>1</buffermode>
<readfactor>20</readfactor>
</cache>
</advancedsettings>
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#3
(24.02.2021, 18:47)JL1 Napsal(a): @"reado"
<advancedsettings>
  <cache>
    <memorysize>162179755</memorysize>
    <buffermode>1</buffermode>
    <readfactor>20</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>

dik.. no stale to sekne
  Odpovědět
#4
tak mas problem inde v cache nie
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#5
skus si zmerat rychlost stahovania z kra.sk .... prihlas sa na kra.sk, potom chod na: https://kra.sk/folder/VFucrOW3aVxE
vyber si nejaky subor a daj ho stahovat. Uvidis akou rychlostou ti to pojde ... ak to nepojde naplno, tak napis na podporu kra.sk a napis ze mas probem s rychlostou stahovania! o SC nic nepis...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#6
@"reado"
A TV máš k netu připojenou jak?
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#7
(24.02.2021, 23:37)PetrM Napsal(a): @"reado"
A TV máš k netu připojenou jak?
WiFi .. ale aj na LAN je to rovnaké
  Odpovědět
#8
(24.02.2021, 22:36)BBaron Napsal(a): skus si zmerat rychlost stahovania z kra.sk .... prihlas sa na kra.sk, potom chod na: https://kra.sk/folder/VFucrOW3aVxE
vyber si nejaky subor a daj ho stahovat. Uvidis akou rychlostou ti to pojde ... ak to nepojde naplno, tak napis na podporu kra.sk a napis ze mas probem s rychlostou stahovania! o SC nic nepis...
z kra.sk stahujem 21 MB/s ...
  Odpovědět
#9
Problem solved. Nebolo to TV ani cache.

Problemom bol upload na strane servera  Sick Big Grin Angel .

Dakujem za rady.
  Odpovědět
#10
@"reado" tak toto mi pls trocha vysvetli...nejako to nechapem ... ako v tom bola rychlost uploadu zo servera? Na serveri nic nezmenis, takze co sa zmenilo, ako si to vyriesil?
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#11
@"BBaron" ... heh.. presnejsie mi islo len o jeden konkretny stream a evidentne bude chyba v nom, lebo, povedane uplne na rovinu - zafixoval som sa len na to jedno konkretne 4k video - a to mi neslo. ostatne idu.. takze tak.
Kludne temu vymaz.
Trapas.
  Odpovědět
#12
@"reado" s tvojim dovolenim tu tuto temu necham ... vdaka nej som totiz narychlo zbuchal nove nastavenie do pluginu, aby si aj laici mohli rychlo nastavit cache pre ich zariadenie. Staci zadat koeficient (50% az 80%) z volnej pamate a plagin tu cache nastavi. Po restarte KODI je uz buffer vacsi a vsetko slape tak ako ma. Max buffer je nastaveny na 500MB
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#13
(25.02.2021, 19:59)BBaron Napsal(a): @"reado" s tvojim dovolenim tu tuto temu necham ... vdaka nej som totiz narychlo zbuchal nove nastavenie do pluginu, aby si aj laici mohli rychlo nastavit cache pre ich zariadenie. Staci zadat koeficient (50% az 80%) z volnej pamate a plagin tu cache nastavi. Po restarte KODI je uz buffer vacsi a vsetko slape tak ako ma. Max buffer je nastaveny na 500MB

@"BBaron" spokojne. Som rad, ze moja lamerina bola na nieco dobra Wink.
  Odpovědět
#14
ahojte, prosím o radu
v nastavení SC v záložke "po štarte" je možnosť nastaviť video cache podľa voľnej RAM, ja tam mám hodnotu 80 ( s tým že je tam uvedená info "526 MB z dostupnej pamati")....  je to potrebné meniť alebo ponechať tak, 

" zariadenie: android TV Philips - kodi matrix"
  Odpovědět
#15
@"poma" 80znamena, ze nastavujes cache na 80% z volnej pamate 526MB cize na 420MB a to sa este deli 3, takze vysledna velkost v nastaveniach KODI je 140MB.
mozes to cislo 80 znizovat napriklad na 30%, aby ostala RAM aj pre ine appky v TV. Tych 80% je pre coreelec, kde nic ine nebezi.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#16
... ešte sa chcem opýtať :
* ak ma cca 50 min video (4K HDR10) bitrate 25Mbps pri veľkosti 8,5 GB, akú min. rýchlosť pripojenia potrebujem?
* ako si viem nastaviť buffering aby som obmedzil seknutie a následné načitávanie videa ?
  Odpovědět
#17
@"poma" uvadzany bitrate je len priemerny bitrate na ceny film, takze miestami moze byt bitrate kludne aj 80Mbps ... ak mas kvalitnu linku, tak by ti mal stacit vo vacsine pripadov aj standradne nastavena cache v KODI (15MB). Ak ma film 25Mbps bitrate (to je len vide, treba zapocitat aj audio) tak ti teoreticky default cache vystaci na cca 4sekundy. Zalezi teda od toho, ako dlhu cast filmu/epizody chces mat natiahnutu dopredu. Podla toho si vypocitaj, ako velku cache chces mat. Len nezabudaj na to, ze v nastaveni KODI sa zapisana velkost cache este nasobi troma a to bude realne zabrata RAM.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)