• 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4K HDR
#1
Zdravím mám dotaz filmy v HDR,4K  kouše se to a pořád píše,že zdroj je příliš pomalý.Rychlost netu mám poslední měření 86,50 Mbps (webshare.cz).Zkoušel jsem Netflix 4K tam to šlo normálně.Díky pokud někdo ví. Přehrávač mám V88 žádná hitparáda ale 4k přehrává.
  Odpovědět
#2
To bude serverem, mám to samé, stáhni na svoje úložiště a pojede ti to v pohodě.
  Odpovědět
#3
Stává se mi to i u filmů ve fhd kvalitě velikosti 2gb a připojení na net mám přes optiku, Netflix taky v pohodě.
  Odpovědět
#4
U netlixu mají 4k velmi nízký bitrate.4k tam má kolem 16mbits, což cca odpovídá velikosti 10-15gb na film podle délky. Filmy s podobnými parametry běží krásně i přes SC. Hodně může pomoct navýšit buffer, ale v aktuální situaci si myslím, že nestíhá ani webshare, ani provideři.
  Odpovědět
#5
Jak prosím navíšit buffer, už jsem se o to pokoušel ale nějak neuspěl. Děkuji
  Odpovědět
#6
Doufám, že nejsou zakázány odkazy na původní fórum a nedostanu ban - https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-sledo...osti-cache
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#7
Zde je postup pomoci doplnku, ono treba na android tv neni uplne snadne nekam pridat nejaky soubor

https://troypoint.com/stop-kodi-buffering/
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
#8
Obávám se že u androidu musí být odemknutý root, nechce mi přepsat nové nastavení cache přes ten doplněk.
  Odpovědět
#9
Nemam odemknuty root a presto jde soubor advancesetting najopirovat do prislusne slozky a vse fungune. Lze vyuzit i spravce souboru v Kodi-system.
2x Beelink GT1 mini 4/64 GB Android 8.1-Kodi 18.5, Vu+Solo 2, Vu+Zero
  Odpovědět
#10
Není potřeba instalovat žádný další file browser. ten XML soubor se dá nakopírovat přímo v Kodi. Má to jednu obrovskou výhodu a to sice, že nemusíte složitě hledat cestu k profilu, protože v Kodi je to vždycky "Adresář profilu" bez ohledu na to, kde se to fyzicky nachází na uložišti.

Viz můj manuální postup pro navýšení Video cache v Kodi: http://kodi-cache.wz.cz/
X96 MAX PLUS S905X3 4/32GB - CE
  Odpovědět
#11
@jL1 - bohužel postup přes ARESWIZARD mi na OLED Philips 804 s A9 a KODI 18.6  nejde, Po startu KODI to hlásí filed to start sript common plugin cache.
@wolfjunior - super postup, díky.

Ale ve výsledku - když se bych se chtěl dívat na  film ve 4K , který má 50GB mi to nezabere.
Mám 60Mb/s vyhrazenou jen pro KODI a asi je to málo.
  Odpovědět
#12
Ja to udělal a ted jedou filmy kolem 80 GB mez nacitani. Paradni.
  Odpovědět
#13
(30.04.2020, 09:58)Marek71cz Napsal(a):
(30.04.2020, 09:15)willock Napsal(a): Ale ve výsledku - když se bych se chtěl dívat na  film ve 4K , který má 50GB mi to nezabere.
Mám 60GB vyhrazenou jen pro KODI a asi je to málo.

Tomu nerozumím, jak to myslíš? Co to znamená, že "to nezabere"? Myslíš tím, že ti ten 4K film 50GB nepřehrává, nebo se seká, pořád ti tam ukazuje to kolečko s procenty? A jak sis vyhradil 60GB pro Kodi? Jakou máš rychlost tvého internetového připojení? Předpokládám teda, že se tady bavíme o pžehrávání 4K filmu pomocí Stream Cinema z webshare (nebo kra.sk, to je jedno). Je to tak?


Jinak, pokud má film 50GB a má 2 hodiny, potřebuješ internetové připojení tak 60Mbps, abys to stíhal. Někdy se může stát, že bitrate filmu (to je rychlost přehrávání) může vyskočit klidně i ke 100Mbps. No a pokud nemáš tak rychlý internet, tak se ti to sekne na chvilku, než si to načítá. No a právě ten buffer slouží na to, aby tyto špičky pokryl. resp. je to dobré i v situace, kdy např. na pár sekund se ti internet zpomalí, film se načítá z bufferu, který se předtím zaplnil a nesekne se ti.
___________________________________________________________

Omlouvám se napsal jsme to špatně-mám linku 60Mb/s - a vyhradím ji tak ( vypnu na asusu routeru přes managmant všechny ostatní zařízení a celý internet má k dispozici jen televize) - když chci koukat na SC - webshare úložiště. Včera jsem to zkoušel  po upravě "cache" postupem:http://kodi-cache.wz.cz/ na filmu - poslední piráti z Karibiku - mělo to přes 50 GB. 
A když se v realném čase připojím na ten router ASUS - vidím i graficky aktuální rychlost vytížení každého zařízení a TV jsou tam špičky, které mi moje linka už nevykryje :/   tak že zásek , a ....pak hláška zdroj je pomalý.
  Odpovědět
#14
(30.04.2020, 15:29)willock Napsal(a):
(30.04.2020, 09:58)Marek71cz Napsal(a):
(30.04.2020, 09:15)willock Napsal(a): Ale ve výsledku - když se bych se chtěl dívat na  film ve 4K , který má 50GB mi to nezabere.
Mám 60GB vyhrazenou jen pro KODI a asi je to málo.

Tomu nerozumím, jak to myslíš? Co to znamená, že "to nezabere"? Myslíš tím, že ti ten 4K film 50GB nepřehrává, nebo se seká, pořád ti tam ukazuje to kolečko s procenty? A jak sis vyhradil 60GB pro Kodi? Jakou máš rychlost tvého internetového připojení? Předpokládám teda, že se tady bavíme o pžehrávání 4K filmu pomocí Stream Cinema z webshare (nebo kra.sk, to je jedno). Je to tak?


Jinak, pokud má film 50GB a má 2 hodiny, potřebuješ internetové připojení tak 60Mbps, abys to stíhal. Někdy se může stát, že bitrate filmu (to je rychlost přehrávání) může vyskočit klidně i ke 100Mbps. No a pokud nemáš tak rychlý internet, tak se ti to sekne na chvilku, než si to načítá. No a právě ten buffer slouží na to, aby tyto špičky pokryl. resp. je to dobré i v situace, kdy např. na pár sekund se ti internet zpomalí, film se načítá z bufferu, který se předtím zaplnil a nesekne se ti.
___________________________________________________________

Omlouvám se napsal jsme to špatně-mám linku 60Mb/s - a vyhradím ji tak ( vypnu na asusu routeru přes managmant všechny ostatní zařízení a celý internet má k dispozici jen televize) - když chci koukat na SC - webshare úložiště. Včera jsem to zkoušel  po upravě "cache" postupem:http://kodi-cache.wz.cz/ na filmu - poslední piráti z Karibiku - mělo to přes 50 GB. 
A když se v realném čase připojím na ten router ASUS - vidím i graficky aktuální rychlost vytížení každého zařízení a TV jsou tam špičky, které mi moje linka už nevykryje :/   tak že zásek , a ....pak hláška zdroj je pomalý.
ano, 60g internet je na prehravani 50g a vice velka videa malo (kvuli VBR). co jsem zkousel nastavil sem 1g buffer na pc v kodi. pustim film dam pauzu. po cca 2 minutach se nacte 1g do ram a pak to vydrzi prehravat zhruba 10 minut a pak opet dlouhe nacitani. 
bohuzel pro tyto filmy ja doporucuji minimalne 120g net stabilni. ja mam 80m a taky nedava. do toho tuhle rychlost uz nezvlada ani 100sitovka kdyz to nani je napojene. 
v tv kde mam dostupnou volno pamet max 400mega je to uplne peklo.
65xf9005, NASA PC
  Odpovědět
#15
(30.04.2020, 16:05)Marek71cz Napsal(a): Jo, rozumím. Ano, těch 60Mbps je na hraně, to opravdu nemusí stačit na ty špičky, protože ten bitrate je variablilní. No ale ty špičky by ti měl právě pokrýt ten buffer. Když to bude tak 1GB (nevím, dle toho, co ti tvoje zařízení dovolí - na čem přehráváš?). No a pak právě to tahá z bufferu, když ti linka nestíhá. Ale i tak, no... pokud je linka 60Mbps, tak to třeba může i klesnout pod 50 (nevím?) a už to jede z bufferu a ten se pak rychle vyprázdní :-(

Je dobré si během přehrávání videa vyvolat ty údaje tuším player processing info a tam vidíš bitrate, naplnění bufferu, atd.


Kde bych měl prosím vidět to naplnění buferru ? 

Divám se jen na help, aby věděl jak to vyvolám - ale o bufferu nebo cache ani zmíňka.
https://kodi.wiki/view/Video_playback
  Odpovědět
#16
@willock:
Přípoj usb klávesnici a zkratkou ctrl+shift+o vyvolas info.
X96 MAX PLUS S905X3 4/32GB - CE
  Odpovědět
#17
HDR . Co áš za tv ? Já LG 86MS9000 a ZIDOO Z1000 še ukazuje SUPER !!!
LG 86sm9000 / lg sk10y + lg spk8 / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2 / Panasonic DMP-UB900 / Zidoo z1000
  Odpovědět
#18
Áno není HDR ako HDR hlavne co sa televízii týka, špičkové zobrazenie HDR, HDR10 a dolby vision majú len tie najvyššie modely. Tie nižšie je to už horšie
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)