• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANDROID TV BOX vs. RECEIVER
#1
Zdravím, zakúpil som si tento box BLOW Android 77-302 4K TV BOX (slúži ako druhé zariadenie pre Kodi a sledovanie SC) + k nemu Coreelec, no nechce mi to prehrávať priestorový zvuk, receiver je pripojený cez SPIDF.
* ak spustím kodi na android boxe, v nastavení audia to neponúka "preposielanie signálu", t.j. receiver prehráva len simulovaný 5.1 zvuk
* ak spustím kodi cez coreelec, v nastavení audia to už ponúka preposielanie signálu, ale po jeho zapnutí to prehráva len ac3, ostatné formáty to neprehrá, ide len obraz bez zvuku (neprehrá to eac3, DD, DTS ....)
* ak v nastavení kodi na coreelec vypnem preposielanie signálu, tak zvuk funguje bez ohľadu na formát, ale funguje iba simulovaný 5.1 zvuk, podobne ako to ide na android boxe bez coreelecu.

ak receiver pripojím k PC alebo TV PHilips tak jednotlivé zvukové formáty dekóduje bez problémov
predpokladám že problém bude v boxe, viete poradiť či je možné tento problém odstrániť, alebo pomôže len výmena boxu za nejaký kvalitnejší ?

"KODI 19.1"
  Odpovědět
#2
A máš nastaveno podle návodu? - https://stream-cinema.online/install#audio
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
  Odpovědět
#3
ahoj
áno, mám to podľa návodu,  skúšal som to nechať 2.0, aj 5.1, - pri optickom výstupe to je vlastne aj jedno
  Odpovědět
#4
daj sem screenshot ako to mas nastavene
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#5
pridávam foto nastavenia


Přiložené soubory Miniatury
               
  Odpovědět
#6
Píšeš, že to máš zapojené přes SPIDF, ale v Kodi máš nastavené zařízení pro přeposílání přes HDMI, tam to musíš přehodit

A pozor, SPIDF už nepřehraje nejnovější formáty, eac3 a myslím, že ani DTS HD
  Odpovědět
#7
@"poma" je to presne ako pise @"luvadcz" zahod optiku a nechaj to len cez HDMI. Potom to pojde tak ako ma...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#8
receiver nemá HDMI, (LOGITECH Z906), len to mi je záhadou že ak ho pripojím k TV cez optický kábel alebo k PC tak všetko dekoduje,
predpokladám že tie novšie formáty to konvertuje do klasického DTS alebo DD
v nastaveniach mi to ponúka možnosti  - viď foto, skúšal som ich všetky  ale nepomohlo.


Přiložené soubory Miniatury
   
  Odpovědět
#9
@"poma" a co to mas za receiver? este som nevidel, aby receiver nemal HDMI. Nemas len soundbar, alebo aktivne repraky? Vyfot aj to....
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#10
@"poma" Hele já taky nemám receiver s HDMI. Mám jen DK s optickým vstupem. Mám to zapojeno tak, že box to přes HDMI přeposílá do TV a ta to přes SPDIF dekóduje do kompatibilních kodeků a posílá do DK
  Odpovědět
#11
@"poma" je zaujímavé že ti tam chyba SPIDF v zariadení pre vstup zvuku keď že máš len optiku skús v androide v nastavení zvuku pozrieť ci nemáš vypnutý SPIDF
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#12
Mám toto zariadenie: https://www.logitech.com/en-us/products/...000467.htm,
asi som Vás trochu pomotal s tým "receivrom" - ale prakticky to funguje na rovnakom princípe, zariadenie si dekóduje zvukové formáty.

Trochu som ešte skúsil ponastavovať samotný android box (bez coreelecu), t.j. všetky nastavenia zvuku som dal na manuál (prikladám foto),  pri tomto nastavení ak pustím Kodi v adroid boxe (bez coreelecu) tak zvuk beží správne, systémové nastavenia kodi majú možnosť zap/vyp. preposielanie signálu,  "receiver" si zvuk dekóduje (skúšal som film s dolby atmos, aj s DD+), ako som už písal, predpokladám že si to konvertuje do klasického DD resp. DTS. Hlavne že to prehráva zvuk korektne a nie len simulovane (je ponechané zapnuté "povoliť preposielanie signálu")

ak dám na android boxe nastavenia na "automatické" tak ide iba simulovaný 5.1 zvuk - možnosť zapnúť alebo vypnúť preposielanie signálu sa v systémových nastaveniach v kodi už nezobrazí

Problém ostáva u coreelecu: tam zvuk funguje len ak je vypnutá možnosť "preposielanie signálu", vtedy zvuk ide len ako simulované 5.1, bez ohľadu na to, aký formát zvuku film (seriál) má.
Ak zapnem v coreelecu preposielanie signálu, tak funguje  korektne len ac3 formát, pri ostatných formátoch ide len obraz bez zvuku.

Zrejme sa budem musieť poobzerať po "originálnom receiver-i". Nateraz mám problém s 5.1 zvukom aspoň čiastočne poriešený (použitím android prostredia namiesto coreelecu)


Vďaka za snahu pomôcť mi s problémom. Prípadne ak ma niekto  odporúčanie na nejaký vhodný receiver môžete napísať čo by som si mohol kúpiť......


Přiložené soubory Miniatury
   
  Odpovědět
#13
(30.05.2021, 16:55)JL1 Napsal(a): @"poma" je zaujímavé že ti tam chyba SPIDF v zariadení pre vstup zvuku keď že máš len optiku  skús v androide v nastavení zvuku pozrieť ci nemáš vypnutý SPIDF
a androide som skúšal všetky možnosti - PCM, SPIDF, AUTO, MANUAL, bez ohľadu na to čo bolo zvolené, coreelec ponuka stálelen tie možnosti čo sú na foto.
  Odpovědět
#14
V tom prípade zapoj box cez HDMI do TV a z TV optikou do Logitech.
ODROID-N2 4G CoreELEC 9.2.8, Bravia KD-65XF9005 Kodinerds, FireTV Stick 4K Max Nexus, X96 max+ Slimbox ATV Matrix
  Odpovědět
#15
TV ale nepodporuje na 98% DTS HD, DTS Master, alebo Dolby Atmos ... to podporuju len telky s eARC HDMI portom. SPDIF to podla mna neda ... tiez som to na shielde riesil a ked som odpojil optiku, tak sa vsetko "zazracne" rozbehlo aj v DTS HD atd... moj receiver je uz celkom dost stary a nepodporuje 4K a ani Atmos a ine moderne formaty, tiez rozmyslam nad novym, aby mi islo 4K s paradnym zvukom, lebo teraz idem shield -> TV -> receiver a to je zle...velmi zle ...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#16
Veď on má dáky Logitech soundbar/system iba so vstupom Spdif/Toslink/optical
Tak sa nebavme o eARC, Dolby Atmos a DTS HD Master.. 🤭

Mimochodom mal som Marantz so všetkými formátmi, teraz mám stereo zosilňovač (Primare) a iba sa smejem Smile
ODROID-N2 4G CoreELEC 9.2.8, Bravia KD-65XF9005 Kodinerds, FireTV Stick 4K Max Nexus, X96 max+ Slimbox ATV Matrix
  Odpovědět
#17
@"mental.disease" a v akom smere sa smejes? ze ti to stereo staci, alebo ako to mam chapat?
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#18
Kvalita zvuku ako taká je inde.
Ak by som chcel 5.1 kino v rovnakej kvalite ako stereo. Cena bude cca 5x vyššia.
Ak stereo zosilňovač stojí 1000€, AVR v rovnakej kvalite je za cca 3500. Aj to iba v prípade, že sa jedná o tú istú značku.  Keďže pomer zvuková kvalita/ cena je u každej iná..
Nehovoriac o takom Dolby Atmos, ktorý má zmysluplnú konfiguráciu od 7.1.2 real channel.
Je pravda, že hudba je pre mňa dôležitejšia. No ak som z budgetu 5000€ a vyskladal kino Vs stereo, mal som pri stereau lepší zážitok aj z filmov Wink
ODROID-N2 4G CoreELEC 9.2.8, Bravia KD-65XF9005 Kodinerds, FireTV Stick 4K Max Nexus, X96 max+ Slimbox ATV Matrix
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)