• 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rychlost / kvalita služby kra.sk
(12.05.2020, 19:12)Han Solo Napsal(a): ----------- A necituj mi príspevky dakujem ------------
 Nazdar kolego Big Grin
  Odpovědět
@"Adam001" meria sa to takto: z ws sa vyziadaju URL pre download a nasledne sa zacina meranie + sa zacina stahovat. Ked sa subory stiahnu, tak sa prestane pocitat cas a vypocita sa rychlost stahovania, ktoru ti plugin vypise. Webshare tam ma kontrolu na download atd... a to asi zpomaluje "inicializaciu" a preto tie mensie cisla. Ak ti to namera menej, tak skus vacsie subory a tym sa ten vypocet zlepsi ... asi
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
(13.05.2020, 12:12)Adam001 Napsal(a): Aha... takže tým pádom to meranie ne je moc presné. kedysi bol webshare aj medzi servermi na speedtest.net od Ookla, teraz už ale dlhšiu dobu nie je. Ale aj tak... ešte tak pred 2 týždňami mi speedtest v SC meral reálne hodnoty, tieto hausnumerá okolo 10-13 Mbps je záležitosť posledných dní. A ano, používam najvetšiu veľkost test. súboru kvůli eliminácii tej inicializácie a skresleniu.

Ale inak, test na rýchlosť webshare je dnes už aj tak k ničomu, malo by tam byť test na kra.sk, nech sa vide aká je reálna rýchlosť sťahovanie z kra.sk. A samozrejme, to meranie poladiť, aby to dávalo zmysluplné hodnoty.
tak isto si spominam este dva tyzdne dozadu ukazoval speedtest normalne hodnoty...
  Odpovědět
Dajte kra mesiac možno mesiac a pol a budú fungovať normálne (dúfajme) a každý co ma zdravý rozum vie, že takéto veci sa stávajú. Zaplaťte netflix alebo Disney + alebo HBO max na mesiac a nefrflite furt Smile oni to fixnu ale nečakajte zmenu zo dňa na deň.
  Odpovědět
Disney+ není v ČR a HBO Max ještě vůbec neodstartoval ani v USA.

Jinak k tématu, teď mi nešel načíst ani 2GB stream. Hosting je bohužel většinou nepoužitelný.
  Odpovědět
Ja som si pomohol týmto, nakoľko som na nete čítal, že Kodi po nainštalovaní využíva od len 50% cache. Týmto sa to dá navýšiť a filmy mi už ide prehrať bez problémov. Nebudem sa rozpisovať o tejto možnosti viac, informácie sa dajú nájsť cez Google. Smile https://youtu.be/7RicDty4iMU
  Odpovědět
Tak o cachi každý už dávno ví. Ale když se ti film ani nenačte, nic s tím neuděláš. Webshare mi jede bez problémů.
  Odpovědět
Aha no tak to smola ja som Disney + už skúšal a dolby vision je super, ale vyskúšam určite aj hbo max to odštartuje tento mesiac 27 sa mi zdá, čiže ja mam postarano Smile len som chcel konštatovať, že ten problém nevyriešia ani za týždeň ani za dva.je zatym hodne peňazí hlavne.
  Odpovědět
@BBaron
Písal si, že Kra problémy aktuálne rieši, tak predpokladám, že si s nimi aspoň v nejakom kontakte, môžeš im navrhnúť aby pridali na stránku nejaké štatistiky, vyťaženie siete, I/O a celkový status služby (vrátane výpadku HW a pod.). Nemusí ísť o detailné informácie, zaťaženie v % a stav ako semafor, zelená ak všetko ok, inak oranžová a červená + jedna veta čo sa stalo.
Je to nová služba a na začiatku si neurobili veľmi dobré meno, aj ja si myslím, ze trochu transparentnosti pomôže.
Ďakujem
  Odpovědět
@DonRicardoBoss
Myslel som si, že HBO Max sa spúšťa tu, ale nie. Inak áno 27.5.,
https://style.hnonline.sk/kultura/213642...-priatelia

Ak to Kra myslí s podnikaním vážne, tak urobia všetko pre to, aby problém vyriešili čo najskôr. Ľudia, ktorí si zaplatili Kra kvôli pluginu StreamCinema a dostali DownloadCinema im dobré meno neurobia Smile
Na druhej strane, ako stress test na začiatok je to dobré Smile
  Odpovědět
@yanick hej treba dat tomu mesiac, skúsiť niečo druhé. Fakt sa to nedá rozbehať zo dňa na deň, preto som chcel povedať ze zaplatiť si mesiac nejakú platformu, pozerať tam a potom sa vrátiť k SC. Finančná injekcia im už prišla na začiatku, teraz treba chalanom nechať čas, ale verím, že to dajú dokopy. Len to trvá no.... Ale držme palce, zostaneme pozitívny Smile
  Odpovědět
po pravde? necudoval by som sa keby WS chcelo aby bbaron SC dal znova na WS Big Grin
  Odpovědět
jo, je to v hlavní čas (večer) nepoužitelné, každých 5 sekund, kvůli egu všech zúčastněných jsme prohráli všichni ... už je asi jisté, že jakmile udělají klon na webshare, i kdyby byl výrazně horší, všichni se tam "vrátí"

tak se, chlapi, prosím dohodněte :-)
  Odpovědět
.. jen tolik k tematu  Big Grin Big Grin Big Grin


Přiložené soubory Miniatury
   
  Odpovědět
(06.05.2020, 21:58)BBaron Napsal(a): Zatial som zredukoval niektore streamy pri filmoch. Zredukoval som to pri tych, kde sa sledovalo 11roznych streamov s +- rovnakou velkostou. 4K alebo vacsie streamy tam su, tie ale zial zatial budu minimalne peakoch bufferovat.

Od včera prestal fungovať 720 stream na Bondovi (License to kill/Povolení zabíjet). Resp. nie je možné pokračovať v rozpozeranom filme. Po spustení sa iba točí kolečko a film sa nespustí. Film sa dá pustiť iba od začiatku, ale skipnut do stredu je nemožné. Vieš sa na to pozrieť? Díky!
  Odpovědět
Odlahčím to trochu BBaronovi stream ide v pohode test krask ok aktuálne
aj ked to má označenie v info lište sosač atd pretáčanie stop pauze žiadny problém
   
   
Linux Enigma2 / Archiv CZSK premium V9 mtester270 / Stream Cinema 1.2.2 / update 28.08.2020 
  Odpovědět
(15.05.2020, 21:59)alar Napsal(a): jo, je to v hlavní čas (večer) nepoužitelné, každých 5 sekund, kvůli egu všech zúčastněných jsme prohráli všichni ... už je asi jisté, že jakmile udělají klon na webshare, i kdyby byl výrazně horší, všichni se tam "vrátí"

Vsichni urcite ne .. Ja urcite ne .. Moja mama urcite ne .. Dnes som to nahodil susedovi .. Takze ten tiez urcite ne .. 3 je malo ? vela ? Big Grin Big Grin Big Grin 

Verim ze je vela spokojnych uzivatelov .. Staci sledovat fora .. Vacsina pise, ze im to ide vyborne ..
  Odpovědět
Adam : vela ludi pise, ze bez problemov hraju aj 50G subory .. Ale stale sa tu pise dokola ze decke choroby na kraske sa liecia a budu vyliecene .. Staci len chvilu pockat ..
  Odpovědět
Zaujima ma ci BBAROn ma nejaky plan na riesenie lepsej dostupnosti uloziska, odpoved typu on s tym nic nema je do neba volajuce
Rad by som naivne veril, ze to bude lepsie, ale zatial sa vsetky moje obavy naplnili

Ja v podstate od prechodu nemozem sledovat filmy a a ledva nejaky serial.  (Mam Optiku gbit)
Podotknem, ze mnoho streamov s lepsou kvalitou zaniklo a su nahradene horsou kvalitou.

Pred tymto prechodom vsetko fungovalo bez problemov, dokonca bol dostupny lepsi obsah kvalitnych streamov. Teraz je to kazdym dnom nepouzitelnejsie, tot moja skusenost. Z Maybachu do nepojazdneho zigulaku
  Odpovědět
zexheell : pisalo sa to tu uz 100x .. staci citat ..
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)