• 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.2.09 - KODI 19 (Matrix)
#1
Video 
Aktualna verzia 2.2.09.3 verzia pluginu pre KODI 19 (Matrix).

2.2.09
  • uprava posielanych dat do pluginu Up Next (hlavne pri netflix serialoch, kde su niekolko minutove zaverecne titulky).
  • pridane tlacitko "Preskocit", ktore pri podporovanych serialoch preskoci uvodnu znelku serialu a usetri tak par sekund zivota Big Grin treba si to samozrejme zapnut v nastaveni doplnku. Serialov, ktore to aktualne podporuju je malo. Funguje to rovnako ako pri netflixe, takze ak pri jednej epizode to odkliknete, tak dalsie epizode prehravane za sebou sa bude automaticky uvodna znelka preskakovat a nieje treba uz nic potvrdzovat. Pekne to vidno pri detskom seriali Tut Tut autíčko Otík

2.2.01
  • automaticke premazavanie nahladov z KODI, ktore sa nepouzivali aspon 1 mesiac
  • optimalizovane nacitavanie nasledujucej epizody pre rozpozerane serialy
  • moznost zvolit si preferovany jazyk pre serial/film (pri zapnutom automatickom vybere streamu)
  • oznacovanie serii v serialoch ako videne, ak mate trakt.tv a seriu mate celu pozrenu
  • pridana moznost do nastaveni na kompletnu synchronizaciu s trakt.tv
  • podpora pre SKIN: Arctic: Zephyr - Reloaded SC mod
  • po vypnuti debugu cez nastavenie sa odosiela kodi.log na web a po uspesnom odoslani sa zobrazi URL (pri podporovanej platforme sa URL nakopiruje do pamate a nasledne sa da vlozit)
  • uprava/optimalizacia automatickeho vyberu audio stopy
  • synchronizacie epizod z trakt - nenatahuje sa cela historia, ale len cas
  • ListItem uz ma aj Title - fix pre SKIN

2.1.14
  • fixnuta cache doplnku
  • defaultne su odstranene streamy s Dolby Vision z ponuky.
  • pridana nova polozka do HDR - Dolby Vision, kde su len Dolby Vision filmy

2.1.13
  • fixnute nastavenie doplnku

2.1.3
  • pridany download priecinok.
  • pridany zakladny trakt.tv (synchronizacia a vylistovanie zakladnych zoznamov)
  • upraveny autoselect, ktory je teraz default vypnuty
  • do autoselectu bol pridany speedtest, ktory meria rychslost na vybrane kra.s servre podla toho potom upravi max. bitrate pre video. speedtest sa vykonava automaticky, ak sa zmeni provider a zaroven je nastaveny max. bitrate na 100Mbps (co je default). Ak si user nastavil sam bitrate na iny ako 100Mbps, tak sa speedtest nevykonava. Vysledky merania sa nasledne posielaju na server stream cinema, pre statistiky. Posiela sa krajna, ASN providera a namerane rychlosti.
  • opravenie chyby pri plugine autocomplet
  • prirava vlastneho autocomplet (ak je nainstalovany plugin autocomplet, tak sa pouzije ten, inak sa pouzije SC) so skinom Stream Cinema Estuary MOD pre Matrix
  • nejake tie drobne bugfixy

2.1.12
  • cache pre API volania
  • zrychlenie zobrazovania poloziek
  • pridane zobrazovanie aspec ratia pre streamy

2.1.11
  • fixnute trakt.tv s obnovou tokenu
  • oneskorenie spustenia synchronizacie po starte KODI

2.1.10
  • vratena struktura menu z KODI 18 a nizsie
  • nova struktura menu sa da v nastaveni zapnut, ak ste s nou boli spokojny
  • odstranene oznacenie "lite", lebo funkcionalita je uz takmer rovnaka ako v starej verzii KODI plus je tam niekolko vylepseni
  • odstraneny snad posledny problem s traktom, ak zariadenie nebolo zparovane s trakt.tv

2.1.9
  • hotfix s prihlasovanim na kra.sk

2.1.8
  • bugfix s prihlasovanim na kra.sk
  • bugfix s vyprsanym predplatnym
  • bugfix s trakt.tv

2.1.7
  • pridane "Nedopozerane" serialy. Ak cakate na nejaku novu epizodu vaseho oblubeneho serialu, tak v tomto zozname najdete serial iba ak je v plugine epizoda, ktoru ste este nevideli. Ak mate zapnute zobrazovanie streamov iba s dabingom, tak pri novej episode s dabingom sa vam v tomto zoznem zobrazi serial na "prednych" poziciach. Nemusite tak prehladavat serialy a ich sezony, aby ste zkontrolovali novu epizodu. Plugin to spravi za vas automaticky raz za hodinu. Ak mate plugin naparovany na trakt.tv, tak sa vam budu serialy synchronizovat aj v tomto priecinku.
  • Automaticke spustenie nasledujucej epizody - Ak mate v nastaveniach tuto moznost zapnutu a zaroven je k dispozicii epizoda, ktoru ste nedopozerali, alebo ktora je dalsia v poradi, tak sa vam po kliknuti na serial spusti tato epizoda. Ak zastavite prehravanie, tak mozete prehladavat serie alebo epizody bez toho, aby sa spustila epizoda, pokym budete prehladavat tento serial. Ak sa vratite do zoznamu serialov a znova otvorite serial, tak sa pri otvoreni spusti nasledujuca epizoda. Ak mate naparovany trakt.tv, tak sa vam budu posledne sledovane epizody synchronizovat a tak mozete pokracovat v sledovani tam, kde ste skoncili na inom zariadeni bez nutnosti hladania serie/epizody, kde ste skoncili, alebo ci uz je dostupna nova epizoda.

2.1.6
  • opravene browsovanie v plugine pocas prehravania uz naozaj
  • opravene upNext

2.1.5
  • opravene browsovanie v plugine pocas prehravania

2.1.4
  • opravene drobne chyby
  • pridana moznost v nastaveniach streamu zobrazit zaner v nazve filmu/serialu
  • pridana moznost mazat serial v poslednych sledovanych

2.1.2
  • pridana moznost updatovat plugin cez nastavenie doplnku.

2.1.1
  • fixnuty vypocet MB pre KODI cache

2.1.0
  • fixnute generovanie UUID pre android (zacnu fungovat odporucania na zaklade historie sledovanych filmov/serialov)
  • upravene generovanie movie.xml pre android integraciu (doplnene obsadenie)

2.0.6
  • v android boxoch daju pridat polozky filmov do androidtv menu. Navod ako na to ... je to len beta verzia.

  • Dalej by malo byt opravene generovanie advancedsettings.xml s cache pre KODI, kde sa zle pocitali % a niektore krabicky neposielali velkost ovlnej pamate v MB.
  • Upravil sa aj automaticky vyber streamov, kde su rozsirene moznosti. Aktualne ten vyber pocita score na zaklade nejakych definovanych filtrov a na zaklade toho score nasledne automat vyberie najviac vyhovujuci stream.
  • Uprava pluginu, ktora odstranuje hlasky o prazdnych zoznamov v skine
  • Oprava downloadu
  • uprava vyberu pre externe titulky
  • kopec dalsich drobnych oprav

2.0.5
  • sa zobrazuje polozka Novinky dabovane vo filmoch aj ke pluign nastaveny, aby zobrazoval aj nedabovane filmy. Ak je doplnok nastaveny, aby zobrazoval len dabovane filmy, tak sa tato polozka nebude zobrazovat.

Plugin ale aj API je prekopane, preto to tak dlho trvalo.

Co je teda nove?
  • Nova struktura menu. Po novom je v plugine menej poloziek a snad aj lepsie pomenovanych, aby kazdy pochopil o co v danej polozke ide.
  • Polozka Filmy/Serialy uz obsahuju iba jednu polozku Novinky. Preco? Lebo sa da v nastaveni zvolit, ci chcete zobrazovat streamy: Vsetky, Dubovane + titulkove, alebo iba dabovane. Nieje teda treba X poloziek nato, aby ste sa dostali k novinkam, ktore vas zaujimaju.
  • Polozky Zaner, Rok atd... su teraz presunute do polozky Vyhladavanie. Je to preto, ze tych poloziek bolo uz trocha moc. Filmy/Serialy maju teda polozku Vyhladavanie, kde najdete "stare" rozdelenie filmov/serialov.
  • Po novom sa plugin pokusa zobrazovat informacie dostupne v jazyku, ktory mate nastaveny v KODI. Tak isto sa pokusa poslat poster, fanart atd... v jazyku, ktory mate nastaveny
  • download - zatial zruseny, este neviem ci uplne, alebo iba docasne
  • trak.tv zatial nieje plne integrovane, pracujem na tom, aby bolo. Zatial plugin vyzaduje instalaciu pluginu script.trakt, ktory oznacuje videne polozky, takze
    nepridete o historiu sledovania.
  • kazda polozka oznacena ako "priecinok" (nieje prehravatelna) sa da "pripnut/odopnut". Ked ju pripnete, tak sa zobrazo vzdy na prvych poziciach (mozu sa totiz pripnut viacere polozky a teda nemozu byt vsetky na prve pozicii). Ak sa pouzije ine radenie, tak bude vzdy navrchu bez ohladu na zvolene radenie...Odporucam takto "pripnut" polozku oblubenej krajny napriklad ak mate radi stare Ceskoslovenske filmy, tak si tuto polozku mozete pripnut na zaciatok zoznamu.

Nastavenie:
Nastavenie pluginu preslo tie faceliftom Big Grin
Arrow Polozka Ucty: Zadavaju sa tu prihlasovacie udaje k ulozisku kra.sk, Dalej sa tu zobrazuje pocet zostavajucich dni z predplatneho, UUID zariadenia a dalsie informacie. Da sa tu zapnut debug, aby menej znaly mohli jednoduchsie zapinat/vypinat debug (ladenie) a poslat spravne zalogovane chyby.
Od verzie 2.0.5 je dostupne nastaveni video cache pre KODI. Zoberie volnu pamat a vy si urcite, kolko % sa z nej ma pouzit pre video cache. Povolene % je od 50 do 80. !Pozor! ak mate vlastne advancedsettings.xml, tak vam tato operacia prepise vas konfig!!!

Arrow Polozka Stream: Ako som uz vyssie spominal, tak sa po novom zobrazuje iba jedna polozka pre Novinky. Je to preto, lebo sa da zvolit ake streamy/polozky chcete vidiet. To sa nastavuje na tomto mieste. Mate 3 moznosti:

  1. Zobrazovat vsetky streamy - zobrazia sa dabovane, nedabovane, alebo nedabovane s titulkami. Toto je zakladne nastavenie.
  2. Zobrazovat dabovane alebo s titulkami. Toto je v podstate "povodne" nastavenie pluginu, kde sa pridavali iba dabovane filmy/serialy, alebo bez dabingu, ale s titulkami. Ak je tato moznost zapnuta, tak nenajdete polozku, ktora je len s originalnym zvukom a bez titulkov.
  3. Zobrazovat iba dabovane. Toto nastavenie je pre tych, ktory chcu sledovat iba dabovane filmy/serialy. Idealne pre deti.
Dalsia moznost v nastaveni Streamu je autoselect. Vyberiete si dve jazykove stopy, ktore preferujete a on vam ich automaticky zvoli. Zaroven tu mozete nastavit maximalny datovy tok streamu, ktory chcete prehravat v Mbps (megabit za sekundu). Zaklad je 100Mbps co znamena, ze sa tato podmienka ignoruje. Ak zadate inu velkost, tak autoselect vyberie iba tie streamy, ktore splnaju zvolenu podmienku.

Ak autoselect nevyberie ziadnu polozku automaticky, tak plugin zobrazi ponuku streamov, ktore su dostupne.

Arrow Polozka Rodicovska kontrola: Nove nastavenie, ktore "blokuje" nevhodny obsah pre deti. Ak je rodicovska kontrola zapnuta, tak si mozete zvolit cas, kedy sa ma aktivovat a deaktivovat rodicovska kontrola. Vybera sa tu zaciatok (hodina) a koniec (hodina) a maximalna pristupnost. Ak teda nastavite cas zaciatku o 5 (teda 5:00) a koniec o 22 (22:00) a zvolite pristupnost na 6 (pristupne od 0 do 11 rokov), tak sa automaticky odfiltruju polozky, ktore su oznacene ako nevhodne pre danu vekovu hladinu v case od 5:00 do 22:00. Mimo tohoto casu sa budu zobrazovat vsetky polozky a to bez akehokolvek zasahu. Zaroven sa touto rodicovskou kontrolou aktivuje aj samostatna historia sledovanych poloziek. Tym padom dieta nevidi v poslednych sledovanych vase polozky a zaroven po skonceni rodicovskej kontroli vidite svoju historiu.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#2
Update presiel automaticky, v podstate bez problemu. Musel som nanovo zadat meno/heslo. Nefunguje vyhladavanie podla textu. Po kliknuti nan sa zobrazi len "chyba pripojenia" a to v oboch poziciach, t.j. vo vyhladavani v hlavnom menu aj vo vyhladavani priamo v zlozke filmy/serialy. Da sa vyhladavat len podla pismena cize manualne.

e: vyhladavanie zo zalozky hlavneho menu uz ide, vyhladavanie v sekcii serialy (pod naposled sledovane) vyhlasuje chybu pripojenia. Ta ista zalozka vo filmoch nasmeruje na hlavne vyhladavanie, tak zrejme len v tych serialoch je niekde v kode preklep.
  Odpovědět
#3
Android box-Všetko prešloOK,Musel som nanovo zadat meno/heslo. Dal som restart,ale ked spustim nejaky film,tak sa nespusti.
  Odpovědět
#4
@"BBaron"  download - zatial zruseny, este neviem ci uplne, alebo iba docasne,   
Mne osobne je tiež nanič, ale mam známych čo som dával tvoj plugin a ide im net ledva 5Mbps a oni sú na downlode priam odkázaný, dokonca jeden pán ma ledva 2-3Mbps a cez víkend im to padá na 0 ked sú ľudia doma, preto sa prihováram za zavedenie sekcie download, nerád by som im len preto musel dať SCC
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#5
ako aktualizovat doplnok 1.3.28? pise ze zatial nie su dostupne dalsie verzie
  Odpovědět
#6
@"xbelkom" toto je zatial verzia len pre KODI19, 1.3.28 zatial nechavam nedotknutu. Ak nahodim tuto novu verziu aj pre KODI 18, tak skonci podpora pre KODI 16.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#7
@"JL1" uplne som na toto nezanevrel ... len ten download naozaj pouziva minimum ludi, tak to nebola az taka priorita. V zasade by to nemal byt az taky problem spravit. Nebude to ale az take premakane ako u konkurencie.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#8
(22.02.2021, 16:04)BBaron Napsal(a): @"xbelkom" toto je zatial verzia len pre KODI19, 1.3.28 zatial nechavam nedotknutu. Ak nahodim tuto novu verziu aj pre KODI 18, tak skonci podpora pre KODI 16.
ja viem, mam uz kodi 19 od dnes, no a tam mam problem ako aktualizovat na ten novy lite doplnok?
  Odpovědět
#9
(22.02.2021, 16:06)BBaron Napsal(a): @"JL1" uplne som na toto nezanevrel ... len ten download naozaj pouziva minimum ludi, tak to nebola az taka priorita. V zasade by to nemal byt az taky problem spravit. Nebude to ale az take premakane ako u konkurencie.
Díky moc za vše,
jen k download, moc bych se přidal k těm, kteří po něm volají. Netřeba to mí jako u konkurence, ale osobně download celkem často využívám na filmy "na cestu". K tomu pokud zrovna mám slabší připojení, někdo z rodiny mi bere wifi, nebo je pomalejší server, v android boxu zadám download, který je rychlejší než streamování a hned se začnu na něj dívat. Tak snad tě přemluvíme Big Grin
  Odpovědět
#10
(22.02.2021, 16:31)xbelkom Napsal(a):
(22.02.2021, 16:04)BBaron Napsal(a): @"xbelkom" toto je zatial verzia len pre KODI19, 1.3.28 zatial nechavam nedotknutu. Ak nahodim tuto novu verziu aj pre KODI 18, tak skonci podpora pre KODI 16.
ja viem, mam uz kodi 19 od dnes, no a tam mam problem ako aktualizovat na ten novy lite doplnok?

takze uz to ide, bolo treba odinstalovat stary doplnok a instalovat z cder na novo
  Odpovědět
#11
@Bbaron download určite poteší, nie všetci máme taký rýchli internet aby sme si vychutnali 50-60GB stream. Väčšinou si takéto veľké položky stiahnem, lebo broadband mi na to nestíha. Zas nás není také malé % a určite by to veľa ľudí znova uvítalo Smile
  Odpovědět
#12
Ok, trocha sa prespim a pozriem sa na ten download...
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#13
uplne staci aby sa dalo stiahnut po jednom ako aj bolo, ziadne ficuriny nemusia byt
TV OLED 55 + Kodi - Soundbar HW-Q990B - Box Homatics 4K plus + CoreELEC  
  Odpovědět
#14
@JL1 presne, jeden súbor stavať na pozadí a stačí. Možno by to bolo aj lepšie, keď je SC je primárne streaming platform, ale keď už človek chce stiahnuť súbor,da sa stiahnuť jeden na pozadí. Netreba to moc kombinovať
  Odpovědět
#15
Ahoj ve spolek, předně díky BBaronovi za novou verzi na Kodi 19, ale zatím se mi nepodařilo nic spustit. Aktualizace na Android TV proběhla automaticky, zadal jsem přihlašovací údaje z kra.sk, ale nic mi nejde přehrát. Zkoušel jsem několik seriálů i filmů. Má někdo podobný problém? A ideálně i jeho řešení? :-D
  Odpovědět
#16
@BBaron - já bych určitě přivítal kdyby tam byla i možnost přidávat filmy/seriály do knihovny tak jak to bylo v předchozích verzích... To jsem používal hodně... Dík
  Odpovědět
#17
@"Winie" otvor nastavenie Stream Cinema, a pozri sa ci mas spravne vypnene prihlasovacie udaje. Ak ich mas spravne vyplnene tak by si mal videt pocet dni predplatneho a zaroven aj token pre kra.sk. Ak tam tieto udaje nemas, skus znova zadat meno/heslo. Ak ich tam mas, tak klikni na polozku "Zapnut/vypnut debug" a ked ti napise, ze je debug zapnuty, tak skus dat nieco prehrat. Nasledne ukonci KODI a posli subor kodi.log ak nevies ako na to, tak citaj https://forum.cder.sk/thread-1.html

@"Igracek" ano to poriesim, len sa chcem viac zamerat na android tv a tam dohodit nejake dalsie veci.
Viac info o Instalacii/Aktualizacii najdes na tomto linku.
  Odpovědět
#18
Ahojte. Neprezieravo som nemal vypnite automatické aktualizácie a tak mám nechtiac Kodi 19. Doplnok som aktualizoval, film/seriál sa spustí ale než zvuku. Viete mi pls poradiť? Android TV/Mi box S.
Ďakujem
Xiaomi Mi Tv Box S --> Android TV 8.1 --> Kodi 18.9
  Odpovědět
#19
Tak staženo a šlape. Díky BBaron.
Občas jen problémek s vyhledáváním a spuštěním některých dílů seriálů. To jen poznámka, ne výtka.
Předpokládám, že se postupně do ladí.
Mějte se fajne.
Bába
  Odpovědět
#20
Ahoj,
díky jede v pohodě (win10) na NS19 si počkám až půjde přidávat do knihovny :-)
Autoselect je super akorát když mám nastaveno 100Mbps tak se teda ignoruje a spustí vždy největší stream je to tak? A pak k rodičovské kontrole by chtělo mít možnost třeba heslem, pinem v nastavení  tu volbu zakázat/povolit. Např 10 letému když to omezíš tak bude umět v nastavení si to vypnout :-)
Jinak supr díky.

edit: k tomu autoselectu se ptám proto, když tam bude možnost výběru více streamu a mezi nimi i 4k HDR stream a nebudeš mít na to "železo" tak jestli ho to i tak vybere a spustí...
  Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 5 host(ů)